Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#355277
Danes pa v sklopu priprav za celjsko tekmo, tek ob dnevu državnosti,pretekel 12km. Večji del pretečene proge vodi po trasi teka državnosti in sem jo iskoristil za testiranje moje pripravljenosti. Kljub neprijetnemu obćutku po utrujenosti se je po četrtem kiilometru zadeva polegla in sem na koncu bil zelo zadivoljen s časom ki sem ga dosegel.12km=55:03 na 10em km je štoperica kazala 45:54. To je moj najbolje pretečeni čas na tem delu proge.Nimam iluzij kar zadeva uvrstitve ,saj so na vrsti fantje ki so letos vstopili v 60a leta,je pa občutek prijeten ko vidiš da se še vedno da dokaj uspešno tekat in tekmovati. :D
#355278
star tekač napisal/-a:...je pa občutek prijeten ko vidiš da se še vedno da dokaj uspešno tekat in tekmovati. :D

:clap: :clap: :clap:
 bruny
#355298
Stara Drevesnica na Boču v kratki pohodniški aktivnosti. Točno opoldan začetek ob samostanskem kompleksu v Studenicah. Vzpon do razpotja oziroma centralne točke v Stari Drevesnici. Od tam po vzhodni poti do stika z gozdni cesto na vrh Boča. Nadaljevanje po gozdni cesti do stika z zahodnim ,,trajlom,, in po njem sestop nazaj do centralne točke pri krmilnicah in Studenic. Pot je dobila obliko zanke oziroma ,,El laso,, . Poti suhe, zaradi bujnega podrastja na nekaterih odsekih :wink: previdno med kamenjem in preperelim vejevjem. Menjaje jasna in oblačna obdobja z nekaj vetra vzhodnih smeri na suhih poteh osrednjega Boča nad Studenicami...
https://www.strava.com/activities/1042445695 Lep pozdrav!
 vinkop
#363900
ali je prisel cas za slovo od teka? na vcerajsnem teku so se mi je dogajale stvari, katere so mi bile poznane pred leti, ko sem se zacel ukvarjati s tekom...to traso sem pretekel, cca 10km, ze vsaj 300- krat in razen v prvih dveh, treh mesecih sem jo vedno odtekel kontrolirano...casi so se vedno gibali znotraj dveh minut, vceraj pa sem zaostal kar 5 minut in pol...poleg tega pa sem celo 3x vmes zahodil za kakih 100-150 metrov....ne znam si razloziti zakaj je prislo do tega...pripravljenost, pocutje, pred tekom je bilo enako kot pred zadnjim tekom te trase, nekje na cetrtem kilometru pa me je zacelo pobirati....bil sem brez prave moci ceprav po pocutju sem bil kar ok...ne vem, ze vceraj in spet danes semo o tem razmisljam kaj za vraga se mi je zgodilo? ali je bilo krivo ozracje, ki res ni bilo perfektno vceraj ali pa enostavno pride tak dan na vsake toliko casa? ali se je to ze tudi komu od vas dogajalo?
#363901
Vinkop, seveda že dogajalo, če si že lep čas nisi vzel malo daljše pavze si jo vzemi, pred tem pa vseeno poskusi s še kakšnim tekom, konec koncev je res lahko samo takšen dan, ravno včeraj sem imel tudi sam enega takšnega.
Uporabniški avatar
 Vreme
#365968
bruny napisal/-a:Včeraj! Ob Dravi. Kratka rekreativna. Desni breg. Med dvoetažnim mostom in ograjo DEM. Tja in nazaj. Sončno z nekaj oblačnosti. Trasa ob Dravi je na desnem bregu skromno obsijana s soncem v zimskem času. Malo aktivnih, na levem bregu v soncu več...
https://www.strava.com/activities/2957723374
https://www.hribi.net/trenutnerazmere.asp?slo=1&gorovjeid=4&id=8138


Ti drugič priporočam, da greš preko Studenškega mosta na levi breg Drave, od tam pa proti Mariborskemu otoku, pa potem okoli otoka.
#365970
Moj zadnji tek je bil v Markovcih 2017leta.Star 67 let sem pretekel progo v casu 42 minut in mislim da 31sekund.Od takrat nisem tekal zaradi obveznosti ki sem si jih zadal.Po treh letih sem se odločil da se ponovno bol aktivno vključim v tek in po možnosti se udeležim na nekaterih tekmah. Za štart na tekme sem si določil tek v Markovcih. Lahko je določit zelo teško pa bo doseči kondicijo in formo za kolk tolk spodoben rezultat v svoji kategoriji nad69let.Po 72ih pretečenih km sem dospel komaj do časa52min 17sek.Časa do tekme je še dovolj in jaz upam da mi bo uspelo pomakniti sedanji čas za vsaj tri minute. Zelo me veseli ta borba s časom in razdaljo in če bom videl da napretka ne bo bom nadaljeval s tekom za zdravlje in dobro počutje .Tudi v teh letih me optimizem ne zapušča. :D
  • 1
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA