Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 terezijslo
#321021
janijan napisal/-a:Kaj pa, če ima človek urejeno prehrano in gibanje, ampak je pa velik ljubitelj čokolade, ki se ji je povsem odrekel, da bi normalno shujšal. Koliko čokolada res ovira hujšanje oz. pridoda na kilah? Nek sem slišal, da eni s čokolado celo hujšajo - kakšna je to sploh čokolada? A je to sploh mogoče? V bistvu js ne bi hujšal s čokolado, samo ne bi pa rad, da mi gredo kile spet nazaj gor, ker sem se preveč matral in ne bi rad vsega pokvaril.


Ja, verjetno si mislil na neki tazga. Drugače pa je tako s čokolado, čokolada redi, so pa tej čokoladi verjetno odvzeli maščobe in sladkor. Sicer tistega, da se na čokolado lima zaužita maščoba, ne razumem, ampak so ji nekaj dodal zgleda. Kaj pa vem, probaj, če te čokolada tok matra, sam pač ne začet z ogromno količino :wink:
 mojA
#321024
To s čokolado je grozno, jaz sem tudi njena velika ljubiteljica. Problem je, da če je preveč poješ, si zaprt in imaš težavo s prebavo. Vsaj jaz.Sicer prakticiram čokolado + donat, samo ni kakšnega posebnega efekta. Bolj je donat za opravičilo, da nisem grešila preveč

In težko neham pri samo enemu koščku. Edino kar sem se navadila je to, da mi je res dobra samo še črna čokolada, ki je baje bolj zdrava. Verjamem, da organizem res manj zasvinja. Tista mlečna z raznoraznimi dodatki se mi sploh ne zdi več čokolada, ni tistega polnega okusa.
Uporabniški avatar
 pajo
#360668
mojA napisal/-a:To s čokolado je grozno, jaz sem tudi njena velika ljubiteljica. Problem je, da če je preveč poješ, si zaprt in imaš težavo s prebavo. Vsaj jaz.Sicer prakticiram čokolado + donat, samo ni kakšnega posebnega efekta. Bolj je donat za opravičilo, da nisem grešila preveč

In težko neham pri samo enemu koščku. Edino kar sem se navadila je to, da mi je res dobra samo še črna čokolada, ki je baje bolj zdrava. Verjamem, da organizem res manj zasvinja. Tista mlečna z raznoraznimi dodatki se mi sploh ne zdi več čokolada, ni tistega polnega okusa.

Prebavo in še marsikaj drugega tudi krče zelo enostavno rešiš. Čili je pravi odgovor. Plus imaš res malo možnosti, da te zadane kap širi žile in strdek enostavno potuje po telesu pa še črevesnemu raku se izogneš. Ni zraslo na mojem zeljniku. Striček vse ve ostali čiloljubci pa že dalj časa. :D
Uporabniški avatar
 čara
#360677
Pa kakšne tablete. P R E H R A N A , doživljenska sprememba prehranjevanja. To je to.

Vsak mora pa malo sebi prilagodit, ugotovit kaj paše in kaj ne ustreza, na čem odlično funkciniraš (zdravje, splošno počutje, energija, lakota oz. odsotnost le te prepogosto...)
 jure16778
#367171
Kot prehrambena svetovalec sodelujem z evropsko direktivo o osveščanju posameznikov o zdravem načinu vsakdanjega življenja, o telesni teži, dobrem počutju in osveščanju ljudi o procesu staranja, ki se v našem telesu dogaja in žal večina ljudi zanj sploh še ni slišala. Ukvarjam se z upočasnitvijo tega procesa s prehrano, za kvalitetnejše in daljše življenje. V ta namen sem sestavil raziskavo. Po rešeni raziskavi bomo 20 ljudem podarili brezplačno svetovanje kako priti do svoje sanjske postave. Kandidate bomo izbrali glede na rešeno anketo. Zanima me ali bi rešili anketo? to je link: shorturl.at/mnzDU

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA