Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 milk
#315349
Po mojih izkušnjah je najbolj pomembna prehrana. Kaj, koliko, kdaj in kolikokrat jemo. Tudi nabiranje mišične mase ni zelo uspešna rešitev. Jaz sem v zadnjih tednih kar opazno povečal mišično maso (predvsem ramena in roke) pa se ob nekoliko več hrane še vedno redim, čeprav se precej gibljem. Edino, kar me za nekaj dni spravi v minus, tudi če po treningu nadoknadim tekočino in kalorije, so dokaj intenzivni celodnevni treningi (vsaj nad 4h).
 PeterBo
#315355
No 4 ure je res kar dobra, jaz raje malo pazim kaj vse pojem, ker bi me po 4h pobralo:) Sem pa najprej uredil prehrano, ker je tudi veliko lažje začeti s športom, če imaš manjš težo. Pri meni so na začetku trpeli sklepi, zadnje časa pa križ zaradi sedenja v službi
 janijan
#320900
Kaj pa, če ima človek urejeno prehrano in gibanje, ampak je pa velik ljubitelj čokolade, ki se ji je povsem odrekel, da bi normalno shujšal. Koliko čokolada res ovira hujšanje oz. pridoda na kilah? Nek sem slišal, da eni s čokolado celo hujšajo - kakšna je to sploh čokolada? A je to sploh mogoče? V bistvu js ne bi hujšal s čokolado, samo ne bi pa rad, da mi gredo kile spet nazaj gor, ker sem se preveč matral in ne bi rad vsega pokvaril.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#320906
... zakaj pa sploh potrebuješ čokolado ?
Če si se je odrekel, pozabi na njo. Tako kot mora kadilec na cigarete, če želi biti nekadilec in alkoholičar na alkohol.
Tisti, ki ni "zasvojen" pa lahko brez škode, občasno poje malo čokolade, kakšno pokadi ali popije kakšen kozarček. Ovisniki si na žalost, tega ne morejo privoščiti :mrgreen: .
Uporabniški avatar
 mac
#320910
Kaj nisi videl, da vse mladenke na TV (reklame - beri bedne) hujšajo s čokolodo in to po videnem še kako uspešno... :roll:
Uporabniški avatar
 Wega
#320919
Ne meči teh reklam kar tako v nemar. Gre za znanstveno podprte izdelke. Tablete za hujšanje in sedaj njihova nadgradnja čokoladni bomboni za hujšanje čisto zares delujejo!

Je pa res, da se narobe uporabljajo in zato prihaja do nesporazumov. Tabletke (oziroma bombone) je potrebno namreč trikrat dnevno stresti po stopnicah nadstropje nižje in potem eno po eno znositi nazaj gor v stekleničko.
Uporabniški avatar
 Cormi
#320932
Wega napisal/-a:Ne meči teh reklam kar tako v nemar. Gre za znanstveno podprte izdelke. Tablete za hujšanje in sedaj njihova nadgradnja čokoladni bomboni za hujšanje čisto zares delujejo!

Je pa res, da se narobe uporabljajo in zato prihaja do nesporazumov. Tabletke (oziroma bombone) je potrebno namreč trikrat dnevno stresti po stopnicah nadstropje nižje in potem eno po eno znositi nazaj gor v stekleničko.


:laola
Uporabniški avatar
 mare
#320945
StaraKost napisal/-a:... zakaj pa sploh potrebuješ čokolado ?
Če si se je odrekel, pozabi na njo. Tako kot mora kadilec na cigarete, če želi biti nekadilec in alkoholičar na alkohol.
Tisti, ki ni "zasvojen" pa lahko brez škode, občasno poje malo čokolade, kakšno pokadi ali popije kakšen kozarček. Ovisniki si na žalost, tega ne morejo privoščiti :mrgreen: .

Res ne vem, zakaj bi se odrekel čokoladi. Zasvojeni je pač pojedo malo več. Nič hudega, če ne gre v nore količine.

A potem tisti, ki pravijo, da so zasvojeni s tekom bi tudi morali nehati teči. :(
Uporabniški avatar
 StaraKost
#320964
Če jim škodi, ja :D .

Da ne bo pomote, tudi jaz jem čokolado. Zadovoljim se že s polovoco "štangice", 2-3 kockice in zatem včasih tudi po več tednov pozabim na njo. Ena čokolada mi zdrži vsaj en mesec, največkrat še več :mrgreen: .
Uporabniški avatar
 StaraKost
#320967
... saj prav takšno tudi jem, in ko jo jem, mi je v užitek. Vem pa, da je to samo priboljšek, zato se do čokolade tudi tako obnašam. Ko priboljšek postane vsakodneven in ga lahko jemo v večjih količinah, to več ni priboljšek. Tudi nedelja ni vsaj dan :D .
Uporabniški avatar
 mare
#320988
Mislim, da je to malo stvar filozofije. Tvoja mi je sicer všeč, a zame nekoliko preveč asketska. Po drugi strani, če nekdo je kruh (ali kaj drugega) vsak dan, zakaj ne bi jedel čokolade vsak dan. (in morda imel kruh za priboljšek) Čokolada je zdrava in hranljiva. Edini problem navadne čokolade je v tem, da ima dodane precej maščob in sladkorja. To pa ne velja za črno čokolado.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#321001
Ja, to je stvar filozofije. Tudi istarski pršut, ki mi je zelo dober, boljši kot čokolada, jem na enak način. Samo par rezin, in dovolj. Če se nečesa naješ kot "prase", to več ni "dobro" :D .
Vem, da se večina do hrane obnaša drugače. Zato imajo najbrž svojo razlago in filozofijo.
Uporabniški avatar
 mare
#321009
Kolikor sem te do sedaj spoznal, se ti ničesar ne naješ kot prase, ampak si pri vsem zmeren. V potrditev tvoje teorije priboljškov ti opišem še eno svojo izkušnjo. Nedavno sem preizkusil eno 3-dnevno dieto pri kateri imaš precej točno določene obroke. (mislim, da se imenuje metoda kemičnega razkroja, mimogrede, ker je to topic o hujšanju, dieto priporočam, ker v 3 dneh brez hudega odrekanja urediš par stvari: redni obroki, odprava prenažiranja in skrčen želodec, odnos in uživanje v hrani; to, koliko shujšaš v teh 3 dneh pa je po moje drugotnega pomena) Ena taka malica je recimo trdo kuhano jajce. Nikoli si ne bi mislil, kako je lahko trdo kuhano jajce dobro, če nisi prenažrt vsega mogočega. Podobno velja za kos pustega piščanca (ki ga sicer ne maram), v sopari kuhano nezabeljeno zelenjavo ali pa prepečenec.

Kot sem rekel, meni zmernost pri ostalem ne dela težav, pri čokoladi (in to navadni, z veliko sladkorja in maščob!!) bi rabil pa precej odrekanja. Najbrž ne gre za zavojenost, saj je včasih ne jem tudi 14 dni (če je ni doma), ne verjame pa niti v tisto teorijo, da mi telo sporoča, kaj rabi.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA