Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 mojA
#321221
Živjo!

V vseh teh tekaških letih teka... 30+ .... se mi je nabralo ogromno tekaških izkušenj in doživetij. Odločila sem se, da jih delim z vami in vsemi, ki jim je tek pri srcu.

Na preberite.si bom obvljavljala kratke članke. Tema: tekaške anekdote s praktičnimi napotki za vse, ki radi tečete in se ob tem zabavate. Če vam bodo članki všeč, jih všečkajte. Vsakega komentarja bom vesela!

1. članek:
http://www.preberite.si/tek-v-dezju-in-mrazu/#more-4924

Pa srečno in se vidimo na terenu !

Mojca
 rio
#321282
mojA napisal/-a:Živjo!

V vseh teh tekaških letih teka... 30+ .... se mi je nabralo ogromno tekaških izkušenj in doživetij. Odločila sem se, da jih delim z vami in vsemi, ki jim je tek pri srcu.

Na preberite.si bom obvljavljala kratke članke. Tema: tekaške anekdote s praktičnimi napotki za vse, ki radi tečete in se ob tem zabavate. Če vam bodo članki všeč, jih všečkajte. Vsakega komentarja bom vesela!

1. članek:
http://www.preberite.si/tek-v-dezju-in-mrazu/#more-4924

Pa srečno in se vidimo na terenu !

Mojca


hej


fajn :) veliko nas je norcev, ki moramo tečt. za vikend je vedno praznik, ko lahko podaljšaš turo. in ja, vreme....vreme ni ovira. moji limiti so -6 navzdol, navzor jih kar ni. no ja, nevihto in nalive počakam, zmerni nepremočni dež me ne ustavi. kar piši :)
#321335
Lep blog!! Sicer sama odvisnica nisem, lahko zdržim brez teka do dveh tednov brez problema, potem me pa že začnejo srbeti prsti. :) Vreme pa itak ne bi smel bit problem. Sem tudi sama tekla v žledu, zanimiva izkušnja. Ko me je dobil tisti ledeni dež...joj, dobesedno zmrznil je na meni. Sem bila res ko ledena sveča. Vendar se je v takšnih vremenskih pogojih potrebno dodatno čuvati, saj ti lahko slej ko prej spodrsne, če je poledica. Mene je skor ene dvakrat po tleh zabrisal.
 mojA
#321947
Dober večer!

V članku razmišljam o tekaških začetkih, spomnila sem se svoje prve velike nepozabne tekaške zmage, kjer sem se srečala s posebno vrsto motivacije,katera me še danes žene... prepričana sem, da tudi marsikatero :wink: tekaško kolegico na TF. Ja, no, uporabno tudi za moški del tekačev :D

http://www.preberite.si/zacetek-teka-in-motivacija/

Malo za res, še bolj pa za hec :D Ali pa obratno :lol:

lp, Mojca
 mojA
#322082
Hvala Silvij. Zanimivo je, ko se spominjaš kakšnih svojih začetkov - pa se takrat niti približno nisi zavedal kam te kakšna reč lahko pripelje :D . In kako se stvari spreminjajo... upam, da spet kmalu kaj napišem,ker se mi po glavi kar kreše :lol:
#322253
Spet zelo zanimivo in pronicljivo! :laola Ne bom glede ženske (ne)enakopravnosti - s tem res nimam nobenega problema in tudi iskrene čestitke vsem, ki praznujete! :D :D Bistvo priznavanja pravice enakopravnosti je pač v dejanskem omogočanju dostopnosti ne glede na individualne razlike in posebnosti! S tem v zvezi bi dodal svojo izkušnjo glede "telesno vzgojne" naravnanosti šole v mojih osnovnošolskih in gimnazijskih letih. Vsa leta odraščanja (1960 - 1968) sem bil pri tem "šolskem predmetu" dobesedno najslabši med vrstniki (tako tudi ocenjen), a se nihče od učiteljev in profesorjev telovadbe ni niti malo potrudil, da bi me kakorkoli usmeril, vzpodbujal, ...in sem se dokaj negotovo in dolgo iskal, da sem našel svoja področja športnega udejstvovanja! In jih imam danes bistveno več, kot velika večina takratnih mojih sošolcev! :D Očitno je bilo pri tebi 15 let kasneje že bistveno drugače in samo upam, da se ne bomo vrnili na staro - zdaj so namreč na vrsti že moji vnuki, da jih že na začetku "ne zatolčejo"... :( :( Ker zavore iz otroštva so trdne in močno držijo..., tako kot te pozitivne vzpodbude krepijo skozi vse življenje!
 mojA
#322301
Hvala Silvij. Se povsem strinjam s tabo. Mislim, da je sedaj res bolje in tudi starši smo nekako bolj ozaveščeni, da usmerjamo svoje otroke z zgledi in vzpodbudo ter pohvalo. Spominjam se, ko sta nama z možem hčerki nekoč dejali, da sta ponosni na naju, ker tečeva. Sedaj sta že študentki, rada imata tek in šport nasploh. Tudi na OŠ in gimnaziji je bilo super in jima je bilo všeč. Upam, da je tako tudi sedaj, pri mlajši generaciji. Sicer pa osebno mislim, da lahko največ naredijo starši s svojim zgledom.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA