Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#335509
Na tvojem mestu bi se lotil tako.
Greš in takoj odlaufaš sam na stadionu. Cooperja. Prej si izračunaš potreben čas na krog. Zadnji krog malo stisneš.
Če je šlo pod 12 minut, na preizkusu, ne narediš nič več in sproščeno počivaš do testa.
Če je šlo prek 14 minut, narediš enako in upaš na čudež.
Če je šlo med 12 in 14 minut ugotoviš ali si prepočasen, ali si se prekuril.
V prvem primeru delaš intervale (npr. vmes počivaš kake pol minute) npr. 5 x na 400 m rahlo (10 - 15%) nad tempom v katerem boš tekel Cooperja.
V drugem primeru, ki je verjetnejši ponoviš lekcijo z enakomernim tempom, oziroma tečeš počasi (npr. 20%) pod tempom celotno razdaljo Cooperja. Najmanj 2 dni pred testom ne teci več, dan prej se dobro naspi. Jej kot običajno.
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#335514
Se to. Pred vsako vadbo, posebej pred intervali je nujno ogrevanje. Recimo, da tečeš vsaj 800 m v najpocasnejse tempu, ki le neznatno presega hojo. Pa prvi interval je lahko počasnejsi. Naj ti uspe.
Uporabniški avatar
 mare
#335548
Jaz mislim, da niti ne rabi za test preteči celega Cooperja. Tudi za kakršenkoli trening je prepozno. Teči moraš 2 minuti na krog.

Odteči recimo 800 m v tem tempu za občutek, kako hitro je to. To bi moralo iti z lahkoto, ampak za začetnika ni. Pred sprejemcem spij 1 redbul in leti. Če si pretekel 2 z lahkoto, boš tudi 4, potem pa zadnja dva že nekako stisneš. Samo ne začni prehitro. Prvi krog nikar pod 2 minutama, pa če se počutiš še tako močan.

če pa 800 ne pretečeš v željenem tempu, se že zdaj začni pripravljati na sprejemce za drugo leto. Potem boš pa dobil nasvetov kolikor jih hočeš.
Uporabniški avatar
 boatjan
#335551
Ker nimaš veliko časa in se fizično ne moreš kaj več napredovati bi ti svetoval dobro psihično pripravo, v tej smeri imaš še kar nekaj časa in če bo s psiho v redu bodo noge tudi zdržale.

Na tvojem mestu bi tudi šel vsak dan tečt 400m v 2 minutah, da ujameš ritem, pa malo razgibalnih vaj.

Lep pozdrav!
 Lopovck
#335703
Kaj pa vas motivira oz. Zene naprej ko vec ne morete? A veste tist ce greste kdaj do konca in pol bi sli se naprej? A mislite na kej al si pojete komad al kaj :D
 Lopovck
#335735
V telovadnici naredil teste nad povprecno dobro.

Cooper je bil 12:40 nazalost 40sekund mi je zmanjkalo in posledicno nisem naredil.

Sem pa dal vse od sebe celo v grlu sem imel obcutek krvi, po koncu pa mi je tud mal na bruhanje slo. Vse to sprejmem; pac to se tko ne dela, za kondicijo se rabi cas.

Zdaj za vikend me caka yoyo test al kako se rece.. Sam tle se mi pa ne gre niti za siht niti solo
Uporabniški avatar
 čara
#335755
No, ker se gre ravno za policijo (ne nima tam kakih vez), nekaj sorodstva pa :D Ampak v splošnem pa rabiš konkretno jeklene živce, biti na pol psiholog in socialni delavec z izjemnimi sposobnosti osebnih distanc, da ločiš službo od ružbe in ne nosiš frustracij domov in marsikatro stvar preslišiš oz. vsja ne vzameš osebno in si iščeš pravi čas pomoč pri predelavi hmm srestnih dogodkov. Ker vidiš, slišiš, doživiš marsikaj. Vsak slab policaj, pa je popolnoma odveč. Po domače "jebe folk v glavo" ali pa po drugi strani kako stvar preveč ofrkne. Po liniji najmanjšega odpora.

Pa dobro fizično kondicijo, včasih je pač treba šprintat. Dokler je bila akedimja, so po 4 ure na dan konkretno 14-19 letniki migali.
Tako, da si mogoče vzameš za okvir dnevno vsaj 3 ure švicanja, nekaj tek, nekaj skupinski športi ali pohodništvo, plavanje, kolesarjenje, fitnes, borilne veščine. Policaji imajo povečinoma mešanico juda in karateja. Nekaj v smislu jujitsa.
 Lopovck
#335756
tererilak napisal/-a:lahko test ponoviš čez kakšen mesec ali dva?

Samo prej je treba začet nabirat kondicijo pa ti bo naslednič uspelo

lp.

Lahko grem sam tect pa se testirat.

test pa lahko opravljam sele takrat ko bo spet prisel razpis ven.
 Lopovck
#335757
čara napisal/-a:No, ker se gre ravno za policijo (ne nima tam kakih vez), nekaj sorodstva pa :D Ampak v splošnem pa rabiš konkretno jeklene živce, biti na pol psiholog in socialni delavec z izjemnimi sposobnosti osebnih distanc, da ločiš službo od ružbe in ne nosiš frustracij domov in marsikatro stvar preslišiš oz. vsja ne vzameš osebno in si iščeš pravi čas pomoč pri predelavi hmm srestnih dogodkov. Ker vidiš, slišiš, doživiš marsikaj. Vsak slab policaj, pa je popolnoma odveč. Po domače "jebe folk v glavo" ali pa po drugi strani kako stvar preveč ofrkne. Po liniji najmanjšega odpora.

Pa dobro fizično kondicijo, včasih je pač treba šprintat. Dokler je bila akedimja, so po 4 ure na dan konkretno 14-19 letniki migali.
Tako, da si mogoče vzameš za okvir dnevno vsaj 3 ure švicanja, nekaj tek, nekaj skupinski športi ali pohodništvo, plavanje, kolesarjenje, fitnes, borilne veščine. Policaji imajo povečinoma mešanico juda in karateja. Nekaj v smislu jujitsa.


Ja sem seznanjen s tem :D
Uporabniški avatar
 mare
#335759
Lopovck napisal/-a:V telovadnici naredil teste nad povprecno dobro.

Cooper je bil 12:40 nazalost 40sekund mi je zmanjkalo in posledicno nisem naredil.

Sem pa dal vse od sebe celo v grlu sem imel obcutek krvi, po koncu pa mi je tud mal na bruhanje slo. Vse to sprejmem; pac to se tko ne dela, za kondicijo se rabi cas.

Zdaj za vikend me caka yoyo test al kako se rece.. Sam tle se mi pa ne gre niti za siht niti solo

Čeprav ti ni uspelo, ti vseeno čestitam za dober dosežek. Dal si vse od sebe, kar je prav in nimaš si kaj očitati. Mogoče bi se dalo na šolo prebiti skozi stranska vrata. Kakšen pogojen vpis, prošnja za ponovitev ali kaj podobnega. Poskusiti ni greh, včasih kakšne na videz nepričakovane zadeve uspejo.
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#335900
Bil si blizu. Ne vem sicer kdaj imaš možnost ponovitve, a telih 40 sekund se da dobiti noter v enem mesecu.
 Lopovck
#345690
Novi razpis je zunaj, casa imam priblizno dobrer mesec.

Bi mi lahko sestavili kaksen dober trening za cooperja pod 12 min?

Trenutni cas je 14min.

Imam na voljo tudi sobno kolo.

Kaksne ideje glede treninga in prehrane so dobrodosle.

Zahvaljujem v naprej

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA