Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 stena
#359556
Živjo.

Danes sem razmišljal o tem ali lahko nekako določiš čas na 10km glede na tempo intervalov 10 x 1000m z nekje tremi minutami pavze.

Torej če je nekdo sposoben preteči 10x1000m s 3min pavze v času 4.00 ali je to potem čas na 10 km 40min, morda 42min...?

Kakšne so vaše, predvsem praktične izkušnje?
#359559
Ja, bo kar blizu
Vendar
1. Najbrž ni ravno smiselno delat 10x 1000m, ampak je boljše 6x 1000m pri večji hitrosti ali z krajšimi pavzami
2. 10km lahko pretečeš v kosu in ni treba ničesar računati, ker to le ni tak stres na telo sploh če si dejansko blizu 40ih minut
 ogi
#359567
Zelo odvisno kako hitro je zate tistih 4:00/km pri 10x1000m intervalih. Ce je to blizu max. hitrosti, potem niti pod razno ne prides na 40min/10km. Eno je teci 4min in potem 3min pocivati, drugo je pa teci isti tempo 10x daljsi cas. Ce pa gres lahko intervale brez pretiranega problema na 3:45 potem pa verjetno ne bo problem priti na 40min za 10km.
Uporabniški avatar
 stena
#359570
Predpostavimo, da tak tempo (4/km) znasa v povprecju 85% maxHR, ce ne stejemo odmora, najvišji izmerjen utrip med intervali pa 95% maxHR (zadnji interval).

Pomoje bi lahko pričakoval čas nekje 41.10-41.40?
Uporabniški avatar
 stena
#359572
Ne saj to me zanima tako, hipoteticno. Ce si glede na cas 10ke izracunas tempo za posamezne treninge ali pa okviren cas maratona glede na 21k...ali obstaja tudi vice versa. Nimam toliko izkusenj s tem ker ne tekmujem veliko in nimam lastne primerjave, da bi priblizno vedel kako to gre. Zato pa sprasujem tukaj, ker imate gotovo precej prakse za seboj, vedoželjnost pač :-D
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#359578
V reviji polet imaš pogosto te tabele za preračunavanje tempa za različne oblike treninga. Če se ne motim so preračunane na podlagi 5km testnega teka na polno. Malo pobrskaj, ker je precej teh njihovih člankov tudi na spletu.

Osebno se mi zdi 10x1000 s tremi minutami pavze neoptimalen trening za 10km. Kot je že en napisal raje manj hitrejših ponovitev z manj pavze. Ali pa probaj npr. 1-2-3-2-1 z minuto pavze vmes. Če to zmoreš v 4:00 tempu, z nekaj rezerve, je 40 minut za 10 km imho zelo blizu.
 spela*
#359581
stena napisal/-a:Ne saj to me zanima tako, hipoteticno. Ce si glede na cas 10ke izracunas tempo za posamezne treninge ali pa okviren cas maratona glede na 21k...ali obstaja tudi vice versa. Nimam toliko izkusenj s tem ker ne tekmujem veliko in nimam lastne primerjave, da bi priblizno vedel kako to gre. Zato pa sprasujem tukaj, ker imate gotovo precej prakse za seboj, vedoželjnost pač :-D


Veš, kako boš najlaže potešil svojo radovednost? Greš na tekmo! :D
 spela*
#359582
zz topka napisal/-a:Hihi, to se vtaknem samo malo za šalo... :wink:
Če jast pretečem 10 x 1000 m s časom po 6 min, pretečem tudi 10km v enem kosu v eni uri....brez dodatnih dveh minutk, ni hudir :lol:


:lol:

Sicer pa z lahkoto zmorem na 10 km postaviti čas 40 minut. Še kar nekaj minut več od tega! :D
 spela*
#359586
stena napisal/-a:
spela* napisal/-a:Veš, kako boš najlaže potešil svojo radovednost? Greš na tekmo! :D


Haha, to se mi pa ne ljubi, sem raje "akademsko" pot ubral :rol: Mi je že 5km čisto preveč, razen redkih prebliskov :oops: :bum:



Haha, a 10-krat 1000 metrov se ti zdi lažje? :D
 spela*
#359589
stena napisal/-a:Kaj pa vem, sem jih do sedaj samo enkrat naredil, 10km sem pa natanko dvakrat odtekel tako da težko rečem :lol:



Faca si!
Se vidimo na akvatlonu, ne? Ko bo ... :)
 ogi
#359601
stena napisal/-a:Predpostavimo, da tak tempo (4/km) znasa v povprecju 85% maxHR, ce ne stejemo odmora, najvišji izmerjen utrip med intervali pa 95% maxHR (zadnji interval).

Pomoje bi lahko pričakoval čas nekje 41.10-41.40?

Ce je zadnji interval 95% maxHR potem pozabi na cas 4:00/km za celih 10km. Sem skoraj ziher da se da dobiti kaksne tabele za prepracunavanje tudi za manj kot 5km minimum tek, ampak se mi jih ne da iskati. Ampak tako od oka bi rekel da racunas kvecjemu na kaksnih 43 do 44min/10km, raje pa se malce vec, pri tem kar si napisal.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA