Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Fido
#369553
Pozdravljeni,

verjetno ste tudi vi opazili da je zadnje leto zelo moderno teči v paru oziroma s psom.
Jasno po eni strani to ni varno, po drugi pa povsem nepraktično saj za omenjeno ni primerna vsaka pasma psa.

Kakpne so kaj vaše izkušnje in katere pasme priporočate?

Hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
 mac
#369555
Zadnje čase zelo veliki problemi, kako pridobiti kondicijo, kakšen pes....
Uporabniški avatar
 pajo
#369557
Odvisno od razdalje. Drugače ko imam v varstvu hčerinega zlatega prinašalca teče kot norc 5 km več ne greva ker ni vajen tekov in nočem, da bi bilo kaj narobe . Ja greva pa nekje 14x zapovrstjo plus večerni sprehod je pa star 4 leta in v top formi.
 Fido
#369561
mac napisal/-a:Zadnje čase zelo veliki problemi, kako pridobiti kondicijo, kakšen pes....

Ja pes naj bi kot pravijo večini pripomogel k kondiciji.
Samo ni pa vsaka pasma primerna za tekanje.

pajo napisal/-a:Odvisno od razdalje. Drugače ko imam v varstvu hčerinega zlatega prinašalca teče kot norc 5 km več ne greva ker ni vajen tekov in nočem, da bi bilo kaj narobe . Ja greva pa nekje 14x zapovrstjo plus večerni sprehod je pa star 4 leta in v top formi.

15x dan?
 spela*
#369563
Če bi si omislil psa le zato, da bi z njim tekel, to odsvetujem.
Če bi imel psa, s katerim bi počel razne stvari in MED DRUGIM tudi tekel, potem mora biti na prvem mestu to, da ga na tek prilagajaš počasi. Vzdržljivejše so polarne pasme, vzrejane za vleko sani. So pa na splošno to tudi zelo svojeglavi in trmasti psi in vsaj meni karakterno ne odgovarjajo.
Kolega je sicer dolge razdalje tekel s hrvaško ovčarko. Meni bližja pasma.
 Fido
#369564
Hvala za odgovor in pojasnilo.
Vem, polarne pasme zelo rade tečejo in so vzdržljive.
Kaj pa kakšna druga?
Vem, sem mu povedal da naj nabavi psa le če je res ljubitelj in pripravljen zanj skrbeti ; vem večina ga nabavi in potem jamra kako ga zaradi službe ne uspe vzdrževati
Tek s psom pa tudi ni primeren za vsak teren
 daca10
#369568
Jaz tečem s psom pretežno po gozdnih poteh, vmes pa kakšen kilometer tudi po asfaltu. Imam mešanca z ogromno energije, tako da ubijeva dve muhi na mah :D , pes se 'zjaga', jaz pa tudi :wink: :juhuhu: . Pa še sama se ne preganjam po hosti 8) . Začela sva postopoma, ker ni prevelik (28kg), greva tudi daljše razdalje, od 10 pa tudi do 30km, brez problema. Imam pa vedno s sabo vodo, če vem, da je na poti ni. Moj najzvestejši trail partner :lauf:
 Fido
#369569
Ja, samo to tudi pokurita ogromno kalorij.
A to greš na relacije ali več krogov po vaško-mestni trasi?
Uporabniški avatar
 pajo
#369570
Fido napisal/-a:
mac napisal/-a:Zadnje čase zelo veliki problemi, kako pridobiti kondicijo, kakšen pes....

Ja pes naj bi kot pravijo večini pripomogel k kondiciji.
Samo ni pa vsaka pasma primerna za tekanje.

pajo napisal/-a:Odvisno od razdalje. Drugače ko imam v varstvu hčerinega zlatega prinašalca teče kot norc 5 km več ne greva ker ni vajen tekov in nočem, da bi bilo kaj narobe . Ja greva pa nekje 14x zapovrstjo plus večerni sprehod je pa star 4 leta in v top formi.

15x dan?

Ah nisem dobro zapisal 15 dni je pri meni na dopustu in takrat mrcina na polno uživa pri meni. Torej jutranji tek in pop sprehod. Tam vsaj 11 do 14 km.
 daca10
#369573
Fido napisal/-a:Ja, samo to tudi pokurita ogromno kalorij.
A to greš na relacije ali več krogov po vaško-mestni trasi?


Imam srečo, da sva po par sto metrih že v gozdu, potem pa med tednom popoldne narediva krajši krog 10km, ki ga lahko med vikendom poljubno podaljšujeva.
 gol61
#369976
Every people in this modern era is using communication media to stay connected with each other special by doing chats with each other. When the chat word comes to our ears the word came into our mind is Whatsapp. Now, YoWhatsApp Apk became the most used and common chatting application to chat with each other and also to share media.
 milk
#369978
Če si nabaviš mladiča in nekaj mesecev počakaš z resnejšimi podvigi, lahko psa navadiš na marsikaj.
Jaz imam srednje velikega mešanca iz zavetišča, podobnega Rodezijcu, le da je manjši. Z mano gre skoraj na vse treninge po hribih in gorah. Zanj skoraj ni omejitve. Bil je že na Storžiču, Toltem vrhu, pri Krnskem jezeru od Ukanca, Dobrči iz Tržiča, Begunjščici ipd.
Obvezno pa moraš imeti, za take podvige, s seboj vsaj pollitrsko flaško vode, tudi če je vmes kje voda, kjer se mora obvezno ustaviti in ohladiti (in dopolniti zalogo v flaški), še posebno, ko je topleje. Tudi spomladi, ko je močno sonce.
Mi hodimo povsod brez povodca, zato me pri teku ne ovira. Včasih malo zaostane, včasih nekoliko prehiti, toda večinoma teče v bližini. Včasih se zgodi, da vmes steče za kako veverico ipd., toda ko ga kličem se vrne in nadaljujemo.
To se zgodi takrat, ko imamo bolj pohodniški tempo, če resno tečem, skoraj nikoli.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA