Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 fantom
#90265
Se oproscam, ce sem v napacnem forumu, ampak ne vem kam bi postavil tole.
Vceraj med tekom po Rozniku sem izgubil kljuc od avtomobila, seveda sem sel potem tect najprej do doma in se je moj tek avtomaticno podaljsal za dobrih 10 km, kar je super, problem je, da imam sedaj samo rezervni kljuc in moram it dat delat novega.
Vem, da so moznosti skoraj nicne, pa vendar, ce bi slucajno kdo nasel crn kljuc z obeskom Honda, bi mu bil do konca zivljenja hvalezen, ce mi to tule sporoci :) Morebitnega najditelja seveda tudi posteno nagradim.

Sicer pa, ali se je komu ze zgodilo kaj podobnega? Kam spravljate avtomobilske kljuce ali pa tiste od kolesa, ce teka ne pricenete ze na domacem dvoriscu (kar je za tiste v centru Ljubljane malo tezje)?
Jaz sem imel na kratkih hlacah na zadnjem zepu malega jezka, ki je do sedaj uspesno zadrzeval kljuc pri meni. Danes sem testiral in sem moral res imeti neznansko nesreco, da se mi je zmuznil ven :(

LP
Uporabniški avatar
 Vlajko
#90269
fantom napisal/-a:... Kam spravljate avtomobilske kljuce ali pa tiste od ...

Jaz kupujem izključno take tekaške hlače, ki imajo žepek z zadrgo ... 8) ... pa kljub temu vsakih nekaj minut potipam, če je ključ še na varnem. :roll: :wink:
Uporabniški avatar
 vanja
#90275
Tudi pri meni je pri kupovanju tekaških hlač obstoj žepka z zadrgo eden od pomembnih dejavnikov. Pa vendarle imam doma kup hlač, ki tega žepka nimajo in zato naredim takole: z varnostno zaponko (katerih se itak ogromno valja vsepovsod po avtu in torbah - zaradi tekov) si ključe pripnem na notranjo stran pasa. Tako se ključ res ne more izgubiti.

Včasih zaradi lenobe ali silne želje po teku ključ na hitro skrijem za avtomobilsko kolo in me potem celo pot skrbi, če me bo moj avto počakal na svojem mestu... :roll:
 Marinka
#90280
Če ni žepka na hlačah, potem pride v poštev še neke vrste denarnica z zadrgo na ježke, ki si jo pripopaš na roko. Med tekom ne moti, je namreč iz mehkega, koži prijetnega materiala. Kje se jih dobi? Ne vem, včasih se kje pojavijo kot darilo (gadget).
Uporabniški avatar
 agnesss
#90281
Upam, da kakšna dobra duša najde tvoje ključe in jih kmalu dobiš nazaj :wink:
lpA
Uporabniški avatar
 zz topka
#90287
V predlanskem letu smo na vipavskem teku prav na veliko napisali plakat, na njem obvestilo, da lahko tekači pustijo pri organizatorju ključe avtomobila za čas teka. Posebno še zaradi tega, ker so ravno tisti čas neki nepridipravi organizirano pregledovali avtomobile, ker so vedeli, da so ključi skriti pod avtom in so ta čas med tekom brezskrbno vzeli iz avta, kar jim je prav prišlo.
No, sama sem pripravila kar lepo število vrečkic z nalepkami, na katere sem napisala priimek od tekača. Po teku si je prišel tekač iskat lepo po priimku ključe. Vse skupaj sem imela v škatli od čevljev. Simple!
Na veliko žalost se mi je zdelo, da moja pogruntavščina ni kaj preveč uspela, saj so nam ključe v varstvo zaupali le eni trije ali štirje.
Se mi pa vseeno zdi, da kaj takega ni slabo!
 luzr
#90291
Lahko vprašaš na Policijski postaji Center oziroma Viču(krajevno pristojni), če je kdo preveč pošten...

Ne puščaj avta vedno na isti lokaciji nekaj časa.

1.En ali dva ključka je možno privezati na zatezno vrvico okoli pasu katerihkoli hlač.
2.Slabša možnost so tisti reklamni trakci za okoli vratu.

3.V športnih trgovinah dobiš hitre plastične sponke. Take so na čeladah in nahrbtnikih.
4.Ali mini karabinerje.
Na hlače všiješ zanko, kamor nato priklepaš ključe...
Poleg naštetega rabiš še obroček ali dva.
 bjakeb
#90311
js sm tut nekje videl mini torbico, ki jo daš na vezalke od superg. drugač pa gledam, da majo hlače žepek na zadrgo.
Uporabniški avatar
 mare
#90387
A je komu jasno, zakaj ne delajo tudi tekaških majic z žepi. Nekaj podobnega kot kolesarske, samo žepi bi bili manjši in bolj ob strani. Notri bi lahko imel ključe, pa kakšen gel, MP3...Se mi zdi, da je tekaški pas veliko bolj štorast.
 ton
#90406
Meni vsi kolesarji nabijajo, zakaj ne nosim tistih... in nekateri (ampak dražje) kolesarski dresi dejansko imajo stranske žepe - celo na zadrgo! Ampak ni pa povsem isto, ne?

Fantomu pa: danes gremo na Rožnik, bom gledal ko ris.
Uporabniški avatar
 zlopi
#90435
fantom napisal/-a:Vceraj med tekom po Rozniku sem izgubil kljuc od avtomobila, seveda sem sel potem tect najprej do doma in se je moj tek avtomaticno podaljsal za dobrih 10 km, kar je super, problem je, da imam sedaj samo rezervni kljuc in moram it dat delat novega.
Vem, da so moznosti skoraj nicne, pa vendar, ce bi slucajno kdo nasel crn kljuc z obeskom Honda, bi mu bil do konca zivljenja hvalezen, ce mi to tule sporoci :) Morebitnega najditelja seveda tudi posteno nagradim.


Nisem zasledil tvojega odgovora, ali si šel na policijo?
Moja hčerka je pred kakega pol leta našla ključ na parkirišču pred blokom (ravno tako od Honde, mimogrede, tudi mi imamo Hondo) in sva ga takoj nesla na policijsko postajo. Lastnica ga je na policiji poiskala šele čez tri dni, čeprav sva ga nesla na najbližjo.

Danes sem pa tudi jaz tekal po Rožniku pa nisem opazil nobenih ključev.
Če jih še nisi, ti iskreno želim, da bi jih našel. Jaz jih imam vedno v kakšnem žepu na pajkah, vetrovki ali pa kratkih hlačah.

Lp, zlopi
 fantom
#90461
Poklical sem na dve policijski postaji, takoj naslednji dan, pa ni bilo nic, danes bom v zadnjem upanju se enkrat, pa pogledal sem na www.policija.si, kjer imajo rubriko najdeni predmeti.

Hvala vsem za kakrsnokoli pomoc! Res ste super!

lp
Uporabniški avatar
 matej712
#90462
mare napisal/-a:A je komu jasno, zakaj ne delajo tudi tekaških majic z žepi. Nekaj podobnega kot kolesarske, samo žepi bi bili manjši in bolj ob strani. Notri bi lahko imel ključe, pa kakšen gel, MP3...Se mi zdi, da je tekaški pas veliko bolj štorast.


To tudi meni ni jasno. Za daljši tek vedno vzamem kolesarski dres ali brezrokavnik, ki ima žep na zadrgo in še 2-3 dodatne žepe (geli_robčki_in_ostala_krama).
Sicer je pa to ločevanje na kolesarske/tekaške/jogging/za_nordijsko_hojo/pohodne/kakršnekoli_rekreativne majice samo komercialna fora. Edino, kar je "nekompatibilno" so kolesarske/tekaške hlače (v kolesarskih težko tečeš zaradi naramnic in podloge).

Ko bodo TF majice z žepi zadaj, jo naročim tudi jaz. :arrow: :idea:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA