Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#342975
ČESTITKE ,TREM MUŠKETIRJEM

Romana,me je večkrat na K- 24 spraševala,kdaj ,da ste začeli, koliko vas je in podobno. Težko sem ji kaj konkretnega odgovoril. Vedel sem samo za Ninovo udeležbo. No nekaj udeležencev, je pa že, tako opravilo s T-24. Izkoristili smo lepo vreme. Lp.

:laola :laola
#343484
Pozdravljeni,
končno sem našel čas, da napišem nekaj malega o osvajanju T24.

Na začetku bi se rad zahvalil Klemnu za organizacijo, vodenje, držanje tempa, potrpežljivost/razumevanje, druženje,... Velika zahvala gre tudi vsem, ki ste nam nudili odlično oskrbo pod Vrtačo, na Ljubelju, na zgornji Dolgi njivi in na Javorniškem sedlu.

Čestitke vsem so-osvajalcem. Drugič pa do konca :wink:

To je bilo moje drugo osvajanje T-24. Prvič sem odstopil na Javorniškem sedlu. Takrat preprosto ni šlo več naprej. V soboto pa sem nekako čutil, da mi bo uspelo. In mi je ampak brez težav ni šlo.

Startali smo iz Tržiča in kot za stavo začeli osvajati vrhove. Na Dobrči me je še malo zeblo, na Velikem vrhu (Begunjščica) pa se je naredil zelo lep topel jesenski dan brez vetra. Begunjščica mi je zelo lepa gora s prekrasnimi razgledi. Z mislimi sem šel po trasi T-24 in si rekel Vau :D. Kot bi mignil smo bili že na poti na Vrtačo. Tukaj mi je postalo prvič vroče :) Hitro zapustimo Vrtačo in že smo na Ljubelju (1/3 poti) kjer nam družina Triler s prijatelji pripravi pravo pojedino. Mogoče je to vzrok zakaj je prišlo do prvega usiha so-osvajalcev. V miru pojem odlične testenine in si ogledujem naslednje tri cilje: Košutico, Veliki vrh (Košuta) in Veliko Kladivo. Neverjetno kako visoko je Košutica. Slednjo osvojimo brez problema. Sledi Veliki vrh z odličnim zavarovanim delom. Plezanje na Veliki vrh zelo popestri T-24. Na vrhu Velikega vrha pogledam na že osvojeno pot. Neverjetno lepa je T-24. Razgledi so bili fenomenalni. Oči sem si najraje spočil na Storžiču (meni najlepši gori v KS alpah) in na Triglavu. Slednjega sem s spoštovanje opazoval.
Košuta, kljub njeni dolžini in zahtevnosti, mine zelo hitro. Pogled iz Košute je bil prav tako fenomenalen. Spomnil sem se kako hitro je Klemen lani osvajal Košuto na T-24. Neverjetno hitro je šlo takrat. Po osvojenem Velikem Kladivu in Košutnikovem turnu smo končali z 2/3 poti. Veselim se prihoda na zgornjo Dolgo njivo zaradi ponovnega srečanja z Urošom Feldinom in njegovo Anito. Enkratna prijatelja. Hitro se pripravimo za zadnjo tretjino poti. Žal smo ostali samo še trije, in sicer jaz, Luka Mihelič in Klemen. V glavi sem si rekel, da to ne bo v redu.

Začeli smo tudi teči. Do Stegovnika je bilo vse OK. Na poti smo doživeli lep sončni zahod. Pot je bila tudi OK (beri ni bilo mokrišča). Na Stegovniku je bila že mrzla noč. Slednjega smo osvojili brez težav. Sledilo je Javorniško sedlo kjer je bilo zelo mrzlo zato smo hitro nadaljevali na Storžič. Na poti na Storžič sem imel majhno krizo ampak sem jo hitro "prebolel". Klemen in Miha sta suvereno in brez težav prišla na vrh. Sledil je hiter spust iz Storžiča po melišču in rahel tek do Male Poljane. Nato je zame sledila čista agonija na Tolsti vrh. Komaj sem prišel na vrh. Na poti do koče na Kriški gori sem prišel dokaj hitro k sebi in si mislil, da je vsega hudega za mano. Močno sem se zmotil. Najhuje mi je bilo do Tržiča. Vzpon na Tolsti vrh je bila mala malica v primerjavi s spustom v Tržič :? Spust je bil neverjetno dolg in naporen. Kljub temu sem prišel v Tržič in uspešno zaključil T-24.

Za zaključek lahko napišem, da je T-24 najtežja izkušnja, ki sem jo doživel. Po drugi strani pa je trasa T-24 zame najlepša od vseh 24 urnih izzivov.

Definitivno jo bom še osvajal :)

Na spodnji povezavi imate tudi videoposnetek, ki je nastal v času osvajanja T-24:
https://www.youtube.com/watch?v=rcrNN5E ... e=youtu.be

Lp, Nino
Nazadnje spremenil Ninđa, dne 22 Nov 2015, 18:10, skupaj popravljeno 1 krat.
#360612
Svojo odlično formo je po Grintovcu, kjer je osvojil odlično 2. mesto, včeraj vnovčil mladi LUKA MIHELIČ, ki je s T24 opravil v absolutno drugem času, ki je bila kdajkoli izmerjen. Za deset tržiških vrhov je potreboval 13:20, kar je 33 minut slabše od rekorda Klemena Trilerja.

Z njim so se potili Nejc Kuhar, Matic Dovžan, Matjaž Mikloša, Aljaž Božič, Uroš Rozman, Klemen Triler in Rolando Lipar.
#367209
Včeraj smo se Primož Zupan, Marko Prot in moja malenkost spopadli s Tržiško planinsko potjo. Začeli smo ob 4:00 v Tržiču in se na isto mesto vrnili ob 23:25. Za celotno pot smo tako potrebovali 19 ur in 25 minut. Moj Garmin je nameril 71.5 km in 6930 m vzpona. Zame je bila pot psihično zelo utrujajoča, saj je tempo tukaj dosti bolj počasen kot pa na organiziranih ultra trail tekmah. Na sami poti nekih posebnih težav nismo imeli, zelo na roko pa nam je šlo tudi vreme z vetrom in kar pogostimi oblaki med prečenjem grebena Košute. Hvala Primožu za organizacijo, Markotu za dobro družbo ter Edu Krnic in Klari Prot za okrepčevalnice. Imel sem čast spoznati osebno tudi enega izmed slovenskih ultraških legend, Klemna Trilerja, ki nas je spremljal na poti od Dolge Njive do Male Poljane.

https://www.strava.com/activities/3610272373/overview
https://www.facebook.com/miha.vidali/po ... 3711304797
#367229
Čestitke Scooby, sem prav razmišljal ali boš kaj zapisal tudi na TF. Vaš podvig si vsekakor zaluži omembo tudi v tej legendarni temi na forumu. Ekipa je bila tudi PRO :D , sami vrhunski tekači z veliko izkušnjami iz trail tekmovanj širom Evrope.
Glede na to, da so vam odpadli MIUT, UTMB in podobni teki je prav, da svojo kondicijo porabite tudi na kakšni takšni trasi :lol:

Lp in srečno
#367230
KadilecSamo napisal/-a:Čestitke Scooby, sem prav razmišljal ali boš kaj zapisal tudi na TF. Vaš podvig si vsekakor zaluži omembo tudi v tej legendarni temi na forumu. Ekipa je bila tudi PRO :D , sami vrhunski tekači z veliko izkušnjami iz trail tekmovanj širom Evrope.
Glede na to, da so vam odpadli MIUT, UTMB in podobni teki je prav, da svojo kondicijo porabite tudi na kakšni takšni trasi :lol:

Lp in srečno


Hvala! :D Ja, nekako je treba vzdrževati motivacijo in kondicijo v teh časih brez tekem. Taki izzivi so kot nalašč za to.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA