Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#339640
Včeraj je Janezu Stočku v tretjem poskusu uspelo premagati T 24 - 10 tržiških vrhov v 21 urah in 43 minutah.

Janez je bil odločen, da mu tokrat uspe in niti za trenutek ni bil uspeh pod vprašajem. S traso je opravil suvereno in navdušojoče. Niti nevihta na zadnjem vrhu ( Tolsti vrh) mu ni mogla do živega.

Žal so Ninotu,ki ga je spremljal od starta v Tržiču, pošle moči pri vzponu na predzadnji vrh ( Storžič ). Kolikor ga poznam, bo kmalu spet poskusil.

Janezu smo pomagali : njegova Romana, Klemen Zupan, Janez Udovič, Bojan Ambrožič, Barbara in Marjan Mihelič, Anita Brunec in moja malenkost.

RESPECT !
#339647
TRŽIŠKA V TRETJEM POSKUSU PREHOJENA ( T-24)

Kar dobra tri leta sem se nahajal okrog Tržiča, v začetku v družbi Uroša in Klemna, kasneje veliko krat sam in z Romano, saj sem hotel celo pot imeti v glavi, tudi v slučaju slabega vremena. Med ogledom sem, kateri del poti tudi očistil,označil in predlagal tudi kakšen del trase Klemnu, da jo še on preštudira.Pred tremi leti smo se lotili poti Romana,Štefan in jaz, v družbi Uroša.Začetek ,ki ga je tempirala Romana je bil zanjo prehiter, zato smo se na Košuti, ko je tudi meni padla motivacija, ostal sem zaradi svoje napake brez vode, odnehali. Takrat sem tudi rekel, da bom prenehal z dolgimi pohodi. Samo nekaj dni po tem sem bil znova na Tržiški ,ni se mi nikoli zdela tako težka,daje ne bi zmogel, v prid mi je bila njena dolžina,v breme pa njeni višinski metri (strmina). Lani sem se znova dogovoril z Urošem za pomoč na poti. Štefan se je bil pripravljen spopasti s potjo. Nekaj dni pred startom sem se jaz začel počutit iz dneva v dan slabše, ker je bilo vse dogovorjeno,nisem hotel ničesar prestavljat. Izkazalo se je že na Dobrčo ,kasneje na Kalvariji, da takrat ne bo šlo,niti polovico poti. Na Zelenici odstopim,Uroš spremlja Štefana na Vrtačo,po Košuti Štefan nadaljuje sam kasneje ga od njive v Tržič spremljam še jaz,( saj Štefaan te poti ni poznal , prehodila sva jo samo enkrat na ogledni turi.) Tako jaz nisem uspel v drugem poizkusu. Letos sem imel z Romano kar natrpan termin s pohodi in delom. Prost je bil ta vikend, ki je bil dovolj oddaljen od Pušeljca, seveda pa že v torek odletiva na Norveško ( E-6).Nino je bil že pred časom,ko je slišal za moj načrt,takoj ZA . Tako sva se v petek dobila v Celovcu in se odpeljala na start v Tržič. Nino je posamezne dele poti poznal in tudi pretekel.
Začela sva ob pol noči in preko Brezja odšla na vrh Dobrče. Imela sva jasno toplo noč,ki se je zaključila na Begunjščici. Po smokuškem plazu sva sestopila brez lučk. (Tod sem z Romano hodil pred tednom dni). Sedaj je naju čakal vzpon na Vrtačo, šele na vrhu, sem bil prepričan,da sem danes,( le dovolj, dober za Tržiško),Sestopiva v smeri pristopa, ko prideva na stezo in začneva tečt proti Zelenici, sem se skotalil po stezi,tako,da je Ninotu zastal dih, na srečo ni bilo posledic . Na Ljubelju naju čaka Romana z okrepčevalnico. Po postanku nadaljujeva proti Košutici in Velikem vrhu. Tu je naju pričakal Klemen Z. z bogato zalogo okrepčil .Skupaj smo odšli kos poti. Vročina čez Košuto pokaže svojo moč. Na Kladivu naju pričaka Janez U. Tudi on naju najprej oskrbi z "samopostrežbo", nato se pozdravimo in lepe dele poti pretečemo do Šrbine. Ostali del Košute smo bolj prehodili.Janez naju spremlja do Njive, pazil pa je,da ne bi lenarila na poti.Na Njivi zopet okrepčevalnica (Romana ,Anita -najboljša navijačica in Uroš)z bogato vsebino,tukaj presenečenje -Bojan A.. se je odločil,da naju bo "priganjal" naprej. Proti Stegovniku Ninu ni šlo najbolje, kljub temu se je dobro trudil in se držal "skupine".Na sedlo Javornik nas, pričakata,Barbara in Marjan z bogato zalogo živil. Nino tukaj odstopi, Jaz po kratkem postanku, nadaljujem , težko etapo na Storžič, ki pa nazadnje ni bila tako zahtevna,kot sem se bal. Bila je samo velika vročina, sonce je žgalo z zahoda. Sledil je spust z Storžiča , na srečo še po suhem. Na mali Polani, so naju pričakali Romana, Anita in Uroš, pripravljala se je nevihta, zato sva hitro nadaljevala, v strmi Tolsti vrh. Tudi na njega sem izbral tempo, ki sem ga bil zmožen. Nekaj moči sem le obdržal skritih za Kriško goro. Od Tolstega vrha pa do Tržiča v spremljavi dežja, bliskanja, pokanja-grmenja smo tekli vsi, no ovce samo do ograje midva pa skozi v dolino. Zadnji del v gozdu sva rabila umetno svetlobo, v mislih sem imel tudi na spolzki temni poti kakšno poškodbo in še enkrat prestavit za eno leto Nord Kap. Na srečo se to ni zgodilo. Dovolj bo pisanja.

Na koncu HVALA VSEM, ki ste ne sebično pomagali na tej poti, okoli Tržiča. Ostalo bo nam v lepem spominu na "stara leta". :clap: :clap: :clap:
https://plus.google.com/photos/107544838473719789418/albums/6170906063441523521?authkey=CIDXtKbmv72rIA
#339667
Čestitke Janez za opravljen podvig. :clap: :clap: :clap:
Verjamem, da je tudi Nino dal od sebe maksimum in da se bo naslednjič vrnil še močnejši in odločnejši.
Uroš z logistiko in podporo pa je itak že neštetokrat dokazal, da je vedno pripravljen sodelovati in pomagati pri takih projektih.
Zato stari :cast1: :cast1: :cast1:

P.S. Uroš, koliko nas je do sedaj uspešno opravilo s T24 v enem kosu?
#339676
Okoli leta 2000 so Tržičani organizirali več tekem na tej trasi. Točnih podatkov nimam ( jih je pa možno pridobiti), mislim pa, da sta bili 2 uradni tekmi in 2 neuradni. Lahko se tudi motim. Na teh tekmah je šlo( teklo) po tej trasi kar nekaj ljudi. Kolikor pa vem na tekmah običajno ni bilo več kot 20 tekmovalcev. To so bile torej prve ultratrail tekme v Sloveniji !!!

Potem se je zanimanje za traso spet obudilo šele čez nekaj let, medijsko sem na TF načel temo v drugi polovici prejšnjega desetletja in od takrat se bolj pogosto kaj dogaja na trasi. Točne podatke o vseh teh podvigih v bistvu ne vodi nihče. Kdor se je žigosal in oddal dnevnik po TPP v potrditev gospodu Lojzetu Hostniku, je voden v njegovi evidenci. Kar nekaj pa se jih ni žigosalo.

Najbolj divja na tej trasi sta seveda Klemen Triler in Marjan Zupančič. Uspešni so bili tudi: Jure Grmšek, Klemen Zupan, Dare Kristanc, Janez Udovič, Jani Marn, Simona Trobec,Štefan Skitek, Janez Stočko, Uroš Feldin in verjetno še kar kdo. Kakšno ime bi se našlo še, če bi pogledali tole temo na prejšnjih straneh, za nekatere podvige pa verjetno niti ne vemo, ker jih sploh ni nihče evidentiral.

Če je še kdo uspešno opravil T 24 naj se javi....
#339908
Zdravo
Glede na to da sem Tržičan in sem spremljal vse "uradne" tekme, sem si lansko leto ob pogledu na Košuto zadal cilj da tudi sam premagam to pot. Po dveh mesecih ogledov poti in treniranja mi je na koncu T24 uspelo premagati v 19 urah in 20 min.
Nekje v sredini devetdesetih let naj bi prvi premagali pot Pavel Erlah, Jože Bohinc, in Janez Ambrož medtem ko sta prve dva uspela priti okoli nekaj minut pred 24 urami, Janezu pa naj bi malo zmanjkalo. Teden za njimi je uspelo še Viliju Vogelniku, potem pa so uspeli še Tomaž Soklič, Matjaž Rovtar, Žare Štrukelj, Matjaž Žilavec, Aleš Rozman(malo čez 15h).... in mislim da jih je še kar veliko. Prav veliko zapisov od tega pa res ni

Lep pozdrav
Franci
#340271
Evo kot sem obljubil sem malo "pošnofal" kaj se je dogajalo s T24 od začetka in do skupinskih poizkusov "uradna tekmovanja"
Sledilo je približno takole:

13.07.1996 (predviden prvi uspešen poizkus pod 24h)
Pavel Erlah 23.52
Jože Bohinc 23.59.30
Janez Ambrož odstop dolga njiva
Luka Rožič (nasprotna smer) odstop Tegoška gora

1997
25.06
Tomaž Soklič 20.38.20
Matjaž Rovtar 20.38.20 (štart in cilj v Križah)

05.07
Vili Vogelnik 21.15
12.07
Vili Vogelnik 22.15 (drugič v tednu dni)
Luka Rožič 23.35
Matija Perko odstop (Poljana)

21.08.
Erna Anderle 29 ur (Prva ženska ki naj bi pot prehodila v enem kosu)

1. "Tekmovanje" 25.06.1998
1 Marjan Zupančič 16:29:15
2 Matjaž Rovtar 17:57:17
3 Tomaž Soklič 17:57:17
4 Vili Vogelnik 19:39:14
5 Polona Fister 23:26:59
6 Žare Štrukelj 23:26:59
Odstopili:
1 Boštjan Osterman (Dobrča)
2 Matjaž Globočnik (Košutnikov turn)
3. Alojz Fister (Javorniško sedlo)

2. "Tekmovanje" 25.06.1999
1 Lado Brejc 19:57:47
1 Bogo Mlakar 19:57:47
1 Matjaž Rovtar 19:57:47
1 Aleš Rozman 19:57:47
1 Vili Vogelnik 19:57:47
1 Tomaž Soklič 19:57:47
7 Klemen Triler 20:27:01
8 Matjaž Globočnik 23:26:25
Odstopili:
Marjan Tepina (Ljubelj)
Erna Anderle (Javornik)
Klemen Belhar (Javornik)
Lojze Zupančič (Javornik)

3. Tekmovanje 01.07.2000
1 Aleš Rozman 17:00:43
2 Klemen Triler 17:52:04
3 Vili Vogelnik 18:41:38
4 Matija Perko 23:04:08
4 Roman Hartman 23:04:08
6 Klemen Belhar 23:38:25
Odstopila:
Erna Anderle (Dolga njiva)
Lojze Zupančič (Dolga njiva)

02.08.2000
Elimir Zrim 21.07
Vili Vogelnik 21.07

To leto so T24 preizkusili tudi v štafeti.
1 Matjaž Rovtar Tržič - Ljubelj
2 Tomaž Soklič Ljubelj - Dolga njiva
3 Aleš Rozman Dolga njiva - Tržič
Skupni čas 13:06:15

4. "Tekmovanje" 2001 (zadnje)
1 Aleš Rozman 15.09.50
2 Janez Bogataj 16.13.35
3 Janez Pretnar 16.20.18
4 Bogo Mlakar 17.49.25

Odstopili:
Tomaž Zupančič (Ljubelj)
Vladimir Brejc (Javornik-Storžič)

Za vse te podatke gre predvsem zahvala Majdi Vogelnik (soproga Vilija), ki je bila glavni spremljevalec svojega moža, ter skrbno beležila in spravila vse kar se je v tistem obdobju dogajalo na tej trasi. Nekaj podatkov sem dobil tudi pri Tomažu Sokliču, ki je celo T24 uporabil za diplomsko delo na fakulteti za šport. Tomaž je T24 poizkusil tudi v zimskih razmerah (smuči), vendar mu pogoji niso bili naklonjeni.

Fest bod'te, dobrodošli u Tržič in njegov prelep okolc :)

Franci
#340272
Franci.

Iskrena hvala za podroben opis dogajanja na T 24 v vseh začetnih letih in kasneje, tako imamo vsaj približno sliko.

Še bolje pa bi bilo, da bi uspeli vse rezultate tekem in vse uspešne individualne poskuse pod 24 urami zbrati nekje na enem mestu in v eni evidenci ( mogoče Vogelnik, Hostnik ali kdo drug......)

LP, Uroš
#342968
Čudovito sončno soboto je izkoristil Klemen Triler in povabil svoje tekaške prijatelje, da se mu pridružijo na trasi T 24 oziroma Tržiških deset vrhov.

Start je bil ob 3.29 zjutraj, v cilj ob 23.16 ( čas torej = 19.47) pa so prispeli idejni vodja in organizator tokratnega ultratraila Klemen ter dva mladca - oba prvič uspešno v cilju- Nino Fijačko in Luka Mihelič.

Boštjan Kern, Marjan Šebenik, Bojan Ambrožič in Klemen Zupan so opravili z 1/3 trase do Ljubelja, Simon Strnad, Anže Šenk, Rolando Lipar in Mitja Volčanšek pa z 2/3 trase in so zaključili na Zgornji Dolgi Njivi.

Čestitke zmagovalcem, ostali udeleženci pa obljubljajo in upajo na uspeh v naslednjem poskusu...
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA