Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#360093
Pozdrav vsem,

Najprej čestitke vsem tekačem, ki ste se spopadli z Durnikom za vikend.

Naj še jaz podam poročilo glede mojega prvega GM4o oziroma mojega prvega gorskega teka nasploh. Z GM4o sem se spogledoval že nekaj let, naprej samo od daleč, nato pa vedno pogosteje. Ko tekač novinec sem zanj prvič slišal na Istrskem maratonu, kjer je imela ekipa iz Podbrda svojo okrepčevalnico, nato pa tudi razstavišču na Ljubljanskem maratonu. Dober glas seže v deveto vas in kmalu sem pričel vneto prebirati forum na to temo, da ne postavljam že neštetokrat podanih vprašanj, kljub temu pa je ostalo nekaj dilem - palice ali ne, navadni ali trail copati, vodni meh ali brez itd. Žal vse to ostaja stvar posameznika in nekih pravil ni.

Zadnje leto sem pričel gristi več klancev, ki jih žal na Obali ni na pretek, se pa najdejo. Asfaltu se je pridružil trail in v glavi sem imel fiksno idejo, da bom brez večjih težav opravil z GM4o, kar je bilo zmotno, na kar me že tretji dan opozarja vsaka stopnica na moji dnevni poti, ampak rane se celijo in bolečina pozablja...

Po toplem sprejemu s strani organizatorjev in prostovoljcev in otvoritvi v petek sem zadolžil vrečko, preveril temperaturo piva na stojnici ter se počasi odpravil prenočevat. Zjutraj tradicionalen zajtrk - kruh z Nutello in velika kava, seansa na stranišču in gremo v Podbrdo.

Na štartu je šlo vse po planu, vsepovsod dobra volja in energija, par "tadomačih" in himna za spodbudo, nato pa štart in ogrevanje proti cerkvi v Podbrdu. Adrenalin in evforija sta delovala, bencina na ogenj pa je prilila tudi najboljša in najglasnejša navijačica ZZ Topka. Bača, Kobla in sedlo Čez Suho pod Črno Prstjo so bili osvojeni brez večjih naporov, edino obžalovanje je to, da pri vzponu nimaš časa uživati v pokrajini ter razgledu ter da je bolje gledati pod noge kot naokoli. Kaj kmalu sem ugotovil, da je okrepčevalnic po poti več kot zadosti in tovorim vodni meh brez pravega vzroka, ampak bolj za primer, če slučajno kapituliram kje po poti. Pri spustu s sedla sem opazil prve incidente oziroma krče tekačev, pred menoj je tekača zgrabil krč in je padel s proge v grmovje, hvala bogu je bil prostovoljec blizu in skupaj z drugimi tekači smo ga takoj privlekli nazaj na progo, upam da je varno nadaljeval pot proti cilju. Spust proti Kalu in Stržišču je šel kot po maslu, malce pred Hudajužno pa so se pričele oglašati stegenske mišice, ki niso bile navajene tako dolgih in strmih spustov.

V Hudajužni sem ugotovil, da so palice čista zmaga, kljub temu pa so noge že čisto potiho kričale. Potem pa šok. Pri vzponu proti Durniku je moč pojenjala in tempo je strmo upadel, tako da sem prišel do točke, kjer sem se moral skoncentrirati, da sem počasi oziroma korak po korak v polžji prestavi pešačil proti Durniku. O kakšnem teku ali hitri hoji ni bilo več ne duha ne sluha in ko sem prišel do najboljše in najglasnejše navijačice na progi, sem bil že v resnih dvomih o uspehu mojega podviga. Vrha Durnika kar ni in ni hotelo biti, moj poklon prostovoljcem in navijačem ob progi, ki so me bodrili in mi vlili motivacije za nadaljevanje poti. Moram priznati, da takšne muke že dolgo nisem doživel in sem si postavil kar nekaj vprašanj v stilu, ali je meni tega treba...

Ob osvojitvi Durnika in Porezna sem se okrepčal in se odpravil na pot zadnjih 10 kilometrov v dolino, pri čemer sem ugotovil, da stegna že kar močno kričijo in z mojim tekom v dolino ne bo nič. Tako sem se počasi z roko v roki z bolečino odpravil v dolino, kjer so me tekači prehitevali poprek in počez. Pri tem sem jasno videl ločnico med cestnimi in gorskimi maratonci ter sem prav občudoval fante in dekleta, ki se po 40 kilometrih teka in hoje še kar strumno po strmih klancih podijo proti cilju. Večkrat sem se v bolečinah tudi skregal sam s seboj in si očital, da sem premalo treniral in se preslabo pripravil ter da bom v cilj verjetno prišepal med zadnjimi...

V ciljni ravnini sem zbral še zadnje atome moči, da sem pritekel v cilj, kjer sta me preplavila sreča in ponos, v trenutku je bil ves trud poplačan. Doživel sem tudi doslej najbolj osebno in toplo dobrodošlico ter čestitke v cilju, kjer nas je tekače pričakal legendarni Jože Dakskobler – Jožko, kateremu se še enkrat zahvaljujem za organizacijo takšnega dogodka, kot je PTRF. Moji družinici, ki me je čakala v cilju, gre prav tako velika zasluga in zahvala, da sem se uspel prikotaliti v dolino do cilja.

Takoj po čestitkah je bila na vrsti regeneracija s pivom, ki me je prijetno ohlajeno čakalo v cilju, nato pa štiriročna masaža v šotoru Na bazenu. Kaj kmalu sem ugotovil, da mi z rezultatom 6:39 ni potrebno biti nerodno... Na uro oziroma telefon po poti nisem gledal, ker nisem imel nobenega cilja ali predstave, kakšen čas bom imel in sem šel celotno pot po občutku.

Rekapitulacija vnešenih snovi so trije veliki geli, dve čokoladici, kup banan, cedevite, vode z magnezijem ter Coca Cole po okrepčevalnicah. Kot rečeno, tridnevni gratis musklfiber še traja, poškodb očitno ni.

Maraton v Podbrdu mi je ostal v lepem spominu in je presežek v vseh pogledih, v času mojega teka sta se otroka udeležila Mini teka, nato pa je družinica z vlakom odšla na kratek izlet z vlakom skozi tunel v Bohinjsko Bistrico in nazaj. V Podbrdu in Baški Grapi smo bili ta vikend prvič, nedvomno pa se bova s progo GM4o še srečala, predvsem z Durnikom imam neporavnane račune 8) .
#360095
hehe Maja, lani, ob podobnih mukah, tudi jaz nisem opazil rumenih grozdastih cvetov. Ti pa lahko zaupam, da tam večina nagnojev raste desno od poti, če gledamo proti Poreznu, saj je tam več sonca. Le par jih je bilo na levi strani, od katerih eden tik ob poti. Sicer pa še cvetijo, tako da če imaš še kaj rezerve, samo piči ;) . Jaz komaj pridem po štengah v prvi štuk :/
#360097
Ma, sam, kolk vas je lepo čitat! :laola
Še kdo, prosim, prosim!
Tajataja, če bi imela TF v malem mezincu :--, bi vedela, da je srček v rubriki Smeškoti čist ta zaden na drugi strani.... :lol:
:heart :heart :heart
Te objemam nazaj. Pa mal pohiti s pisanjem poročila, da ne bo prej zima pršlaSlika
Aja, vsi me sprašujejo, če imam glas??? Imam, imam in to kakšnega... Prašajte ZZ-ča. :lol:
#360098
Kemist napisal/-a:hehe Maja, lani, ob podobnih mukah, tudi jaz nisem opazil rumenih grozdastih cvetov. Ti pa lahko zaupam, da tam večina nagnojev raste desno od poti, če gledamo proti Poreznu, saj je tam več sonca. Le par jih je bilo na levi strani, od katerih eden tik ob poti. Sicer pa še cvetijo, tako da če imaš še kaj rezerve, samo piči ;) . Jaz komaj pridem po štengah v prvi štuk :/


Pozab! Ti raje na besedo verjamem! :--
#360132
Čeprav to ne bo poročilo o tekmi, ga bom vseeno napisala kar tu, ker v arhivu ne najdem že obstoječe teme :oops: -
V petek, dan pred začetkom GM4o in UPT, sva z Uršo ob podpori Andreje (Drejka team) opravili z dvema krogoma prvotne trase GM-ja. :juhuhu: :lauf: :juhuhu:
Ko je Urša na začetku tedna na Fb-ju objavila da se odpravlja na GM extreme, če se ji kdo pridruži v drugem krogu, sem takoj 'zagrabila' :lol: . Kako lepo bi bilo spet zaokrožiti po teh prelepih krajih, saj so od mojega zadnjega GM-ja minila že tri leta :roll: . Najprej sem se morala v službi zmenit za dopust, to mi je uspelo, nisem pa mogla zamenjati sobotnega 'šihta' :( , ampak to bom že zdržala :mrgreen: .
Urši pošljem sporočilo, da se v drugem krogu zagotovo pridružim, mogoče celo v obeh :D , česar je bilo zelo vesela. Bolj se je bližal petek, bolj sem bila odločena, da grem tudi jaz na oba kroga. Malo sem pogledala statistiko članov Kluba GM 4o extreme, zadnji vpis je bil iz 2013, zgleda, da je to kar malo pozabljen izziv.
Drejka team sta prespali v avtu na Petrovem brdu, jaz sem se odločila, da zjutraj oz. sredi noči :lol: štartam od doma. V četrtek zvečer si vse pripravim, vstanem ob 2:30, kava in jutranje procedure, ob 3:10 se odpeljem, ker sem rada malo prej na dogovorjenem mestu, ker naj bi ob 4:30 štartali. Še dobro, ker sem naletela na obvoz čez Sorico, tako da sem v Petrovo brdo prispela točno. Objemi, par besed in odločno sva se podali na pot. Dogovorjeni sva za zmeren tempo, čas ni bil tako pomemben, lepo bi pa bilo, da sva 'v cilju' pred 16-imi urami. :laola .Proga je že bila označena s trakci, Urša mi pokaže, kje se zaključuje 100-ka, ki je moja želja za naslednje leto. :roll: Enakomeren tempo je spremljalo ptičje petje, začetni pogovor je utihnil in lepo je bilo premagovati kilometre vsaka s svojimi mislimi. Prvi vzpon čez Koblo je bil vetroven in na glavo sva poveznili kape. Ko sva se vzpenjali na Črno prst, je veter še močneje zapihal, tako da se na sedlu nisva nič ustavljali, Urša je Andrejo poklicala malo nižje, po vstopu v gozd. Odlično nama je šlo, noge so bile sveže, spust sva pretekli počasi, saj ni imelo smisla pretiravati. Proga je bila lepa, suha, tudi vreme ravno pravo. V Lahnem drncu sva se spuščali proti Hudajužni, kjer naju je čakala Andreja. Obnovili sva zaloge pijače, pojedli sendviček in že sva zagrizli v strmino. Pri zadnji hiši sva bili deležni vspodbudnih besed gospodinje, ko sva razložili, v kaj se podajava. Tu trasa še ni bila označena, pa saj jo poznava :D , samo strmo navzgor :lol: . Durnik je še zmeraj strm, Urša je spredaj diktirala enakomeren tempo, na pašniku proti Poreznu sva zmotili krave, ki so lenobno ležale in naju žačudeno gledale. Prebili sva se skozi špalir in že sva bili na Poreznu :D . Malo postaneva, zadihava, se naužijeva razgledov in že sva se spušćali, spet previdno in zmerno, saj naju čaka še en krog. Sama sem še razmišljala, ali bom zmogla, da ne bi slučajno bila Urši v breme, če bi jo še kdo čakal v Petrovem brdu za spremstvo, bi mogoče odnehala. Pa ni bilo razen zveste Andreje nikogar in sem tako z neko novo odločnostjo zakoračila tudi v drugi krog. Prvega sva obrnili v slabih 7-ih urah, imeli sva dovolj časa za umirjeno nadaljevanje. Zdaj je postalo že vroče, pila sem zares veliko, prvič sem poizkusila radensko, ki sta jo imeli Drejka team, zelo mi je 'pasala'. Zdaj sva proti Črni prsti srečali tudi nekaj pohodnikov, drugače pa sva bili sami. Urša je dobila nekaj spodbudnih sporočil, saj so nekateri spremljali najin 'podvig'. Lep občutek! Prav dobro nama je šlo, meni je sicer začelo zmanjkovati pijače, ker pa sem vedela, da je v Kalu vodnjak z najboljšo vodo, me ni skrbelo. Tam sva si vzeli več časa, se osvežili, napolnili bidone in poklepetali s pridnima možakoma, ki sta pokosila traso do Črne prsti. Andreja nama je s kolesom prišla nasproti, še en postanek pri cerkvici (žal ne vem imena vasi). Ni ji bilo dolgčas :wink: , je rekla, da bo v Hudajužni čakala juhica :clap: . Potem sva se srečali še z Matjažem Ćampa, ki si je pripravil okrepčevalnico za njegov izziv, za rojstni dan 3x obrniti krog, zadnjega s Heleno, ki bo 'tekmovala' na GM-ju. Ker sva bili že načeti, nama je vlil ogromno pozitivne energije za naprej! :clap: . Zadnji kilometri do Hudajužne so se nama precej vlekli, mislim, da je bil za naju to najtežji del.Ko pa sva tam zagledali Andrejo in Matjaža, je bilo takoj lažje. Jaz sem popila juho, Urši ni pasalo nič, pa še sonce je pripekalo. Počasi sva se odpravili naprej, časa je bilo še dovolj. Zložno in brez ustavljanja sva ponovno zagrizli v Durnik. Zdaj je bil tudi ta del že označen s trakci. Urša je vmes malo postala, zadihala, težko ji je bilo, vendar sva zborbali skupaj do Porezna :laola . Spročilo Andreji, da sva na vrhu in da ne bova hiteli navzdol. Med spustom je Uršin telefon neprestano 'cingljal', mislim, da so že prihajale čestitke :D . Počasi sva tekli v dolino, že navdušeni, da nama bo uspelo. V Petrovo brdo sva pritekli vriskajoč, po 15.ih urah sva dosegli cilj.
Zelo hvaležna sem, da sem bila del te zgodbe, Drejka team sta res legendi. Objemi, par fotk za spomin, pivo :beer: in počasi sem se morala odpraviti, ker me je v soboto čakala še ena 8-urna služba :wink: . Žal mi je bilo, da sem manjkala na dogajanju v Podbrdu, pa naslednje leto :wink: .
Ura mi je namerila skoraj 69km in 5300 v.m. vzponov in spustov, bruto čas 15:10, s kar precej vmesnimi pavzami. Celo pot sem opravila brez preoblačenja in preobuvanja, moje Hokice Speedgoatke pa so žal skoraj razpadle, so pa meni odlične, sploh za spuste!
Izjemen dan!!! :laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA