Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#158526
Včeraj smo se potepali po Zagreb gradu.
Pravzaprav sem morala najprej odhoditi moj RCW cup, šele potem sva si z ZZ topom privoščila sprehod po Zagrebu, ki se je zavlekel v temno noč...
Polmaratona se je udeležilo kar lepo število Slovencev, med drugimi tudi naši Dolenjci z Edo Brkotom na čelu. In povem vam, so šli ko strela!!!
Pri damah je z novim rekordom proge zmagala naša Daneja Grandovec pred tudi našo Ido Šurbek in tretjeuvrščeno Hrvatico Marijo, katere prezime sem zaboravila...
Pri moških sta prvi dve mesti odšli na Hrvaško in Madžarsko, tretji pa je bil naš slovenski tekač. Ime mi je seveda ušlo, ker ga na tekih , ki se jih jaz udeležujem, še nisem videla. Bo Edo-Brko kaj več vedel...

Pri hoji je imel kaj za migati naš Hitrohodec, saj ga je gnala predstavnica Bosne in Hercegovine prav do konca. Za njim je prišla v cilj le dobro sekundo ali dve. Še dva, tri metre za njo je prišel kot drugi moški v cilj naš Veršec. Tretji je prišel Haubrih Želimir.
Druga dama v cilju je bila Vlasta Jurlin iz Zagreba.
No, pole ni blo doooolgo nobenga, nakar se skozi cilj ob gromkem aplavzu Dolenjcev in ostalih prikaže moja malenkost.
Hoje so se udeležili še trije Slovenci-Idrijca Mihelj Irena in Kompara Matej ter Peter Rondaj, vsi so si prislužili medaljo v kategoriji.
Lep dan sva zaključila z ekskurzijo po Zagrebu.
 edo-brko
#158566
Lp!

Bil je to en lep prijeten tekaški dan.Po nekaj letih "pavziranja" sem se z prijateljema odpravil ponovno na zagrebški Jarun, kjer sem v različnih variantah odtekel že veliko malih maratonov, da srečam stare tekaške prijatelje in znance. Bili smo zgodnji in med prvimi, počasi so se začeli zbirati ostali udeleženci, ko zasije "primorsko sonce" iz Vipavske doline- zagledam širok nasmeh " zz topke" (zraven seveda zz top). Ta je pa od "hudiča" kamor grem (na morje, v hribe,prekrmurske ranine, doma, v tujino) vedno jo srečam, seveda nasmejano.Po prisrčnem pozdravu zvemo za razlog njenega obiska glavnega mesta "lepe njihove". Seveda,prvenstvo -grad prix v hitri hoji!!!, na kar mi laufarji nismo niti pomislili. Obljubimo navijaško pomoč, če uspemo priteči v cilj prej kot bo konec konec hitre hoje. Smo uspeli in držali obljubo!

Dan je bil res "slovenski". Poleg prvih dveh mest med ženskami (Daneja Grandovec skupno 9.mesto in neuničjiva Ida Šurbek na 34.mestu), tretja je bila hrvaška tekačica Marija Vrajić roj Trošić, in tretjega mesta Davida Rihtariča iz Maribora ( drugi v kategoriji za skupnim zmagovalcem Draženom Dinjarom),mlad in perspektiven in že sedaj eden najboljših dolgoprogašev pri nas in zato ga ne srečujemo na "naših" tekih, ter že znanega Igorja Šalamuna (skupno 8.mesto),so se dobro odrezali tudi ostali Slovenci napr.Barič Zdravko,ki so ga "pozabili" in uvrstili nekam okrog 270 mesta, in prijatelj Žnidaršič Zvone (55.mesto).
Jaz glede na razne okoliščine dobro,boljše od pričakovanega vendar pa kar tam nekje daleč v sredini. Saj po novem letu boljše bo!

Ko sem se nekoliko opomogel in zagrizel 1/2 vegeterianski sendvič in se odžejal smo odšli pogledat "brzo hodače". Moram priznati, da v vseh teh letih in dokaj dobremu poznavanju te zvrsti, sem zdaj prvič v "živo" spremljal tako tekmovanje. Dolenjci smo seveda takoj navijali (upam da dost na glas) za našega "favorita" (za druge malenkostno manj). Prvič sem na "delu" videl TF hitrohodca. Ni kaj, pravi as.Ga pa je "bosanka" ves čas tiščala od zadaj. Kmalu se je prismejala v cilj tudi zz topka, vesela sprejela naše čestitke in ker ji ni bilo dost hoje šla še tečt. Kasneje smo ji na razglasitvi, ko je stala na "stopničkah" namenili še glasen aplavz (ne vem, če ga je registrirala), potem pa se nismo več videli (je šla pohajat po velemestu). Izkoristit je treba vsak dan in vsak trenutek.

Že drug dan pa je spet v pogonu. Poročilo, obvestila, sporočila itd. Tukaj bodo Lože, pa Štanjel, Vrtojba, Batuje in ..... pa bomo spet skupaj.Krasno!
Uporabniški avatar
 RoKo
#158682
Ovaj, fakat ne kužim, kako možeš , da se ne pohvališ za ukupno drugo mjesto među ženama :laola in prvo mesto hitrohodca među muškima. :laola (u vrlo brzom hodanju-naravno) :lol: :lol:

Zagreb bil je naš.
 hitrohodec
#158698
Tukaj so se rezultati hoje na 5km iz Jaruna (prvi 3 + Slovenci)

Zene:

1. Meliha Mulahalilovic (AK Sloboda BiH) 24'17"
2. Vlasta Jurlin (AK Veteran Zagreb) 27'40"
3. Valentina Cufer (Burja Vipava) 31'58"
6. Irena Mihelj (SK Idrija) 38'17"

Moski:

1. Fabio Ruzzier (AK Koper) 24'16"
2. Vladimir Versec (AK Koper) 24'23"
3. Zelimir Haubrih (Dinamo Zrinjevac) 25'16"
9. Peter Rondaij (VAD Ljubljana) 31'16"
10.Matej Kompara (SK Idrija) 34'14"

Bosanke si res nisem pricakoval tako hitre (je pa "le" 36 let mlajsa od mene, kar verjetno tudi nekaj steje), je pa bila situacija vedno pod kontrolo in bi jo tudi na koncu pustil zmagati (saj je bila zenska in moska lestvica itak locena), ko smo pa zadnji km sli mimo Bosankinega trenerja ji je le-ta rekel: "sada idi, stari ce poginuti" ... in sem sel!
Skoda le, da ni po tekmi sprejela rezultata sportno, saj sem ji cestital, ona pa se je obrnila stran. Kaj bo z njo, ko bo nastopila na vaznejsih tekmah? Glede na vedenje trenerja pa se bojim, da je on kriv njenega zgresenega pristopa do sporta.
Sicer pa sem tudi sam bil po tekmi zagrenjen, to pa zaradi dejstva, ker sem se zavedel, da bi z dosezenim casom na Jarunu na EVACS-u v Ljubljani zmagal z 52" prednosti pred Spancem. Imamo pa pred sabo se druge izzive!!![/img][/list][/url]
Uporabniški avatar
 RoKo
#158699
"Stari" , vidiš kako se pride do nenadejane motivacije :lol:
Uporabniški avatar
 RoKo
#158704
hitrohodec napisal/-a:Ro-ko, vidim da si tudi Ti nocna ptica!


Tak pride. Vsake par dni.
 Kreso Jurlin
#159217
Ne bo "Stari" zginul tak lahko kar je sicer fajn živ in le šteje 1032 točk (z "age grade") čeprav je mladica šla tud odlično, ampak 986 točk se zdi precej manj. 8) 8)
 hitrohodec
#159350
Bog Kreso, pa si nas dobijo!
Vesel sem, da si se nam pridruzil, bomo sedaj lahko bolj "direktno" kontaktirali. Za vse hodace (in tekace, poleg metalcev krogle) pa se priporocam v soboto, 20 decembra na Bonifiki v Kopru, kjer bo v organizaciji AK Koper na sporedu "Koprski tek". Tekaci na miljo (steza), metalci se bodo matrali s kroglo, hodaci pa na 5000m (oziroma hodacice na 3000m), veljavnih kot 6 in zadnja tekma za "Jadran Rw Cup 2008". Sprva je bila programirana tudi ura hoje na stezi, kjer bi skusal nas forumovec izboljsati svetovni rekord M55 (11.700m - tistega kategorije M50 je ze izboljsal decembra 2006 z razdaljo 13.008m), izidi magnetne resonance levega kolena, ki ga muci ze od aprila pa so mu dali dvojni zlom meniskusa, kondropatijo in razne smeti v kolenu (verjetno nabrane na tisocih prehojenih km po svetu). V cetrtek ima zdravniski pregled in tam bo zvedel, ce in kdaj pod operacijo. V primeru da bo le-to imel v zacetku prihodnjega leta, bi se dalo vseeno poskusiti, saj se meniskus ne more bolj zlomiti kot je sicer ze. Ce bi ga le pustilo vsaj minimalno trenirati! Trenutno 2 dni hoje nato 2 dni kolesa (cyclette). Je pa bilo v Zagrebu dovolj za dosego celo sezonskega rekorda. Bomo videli.
Uporabniški avatar
 RoKo
#159352
Hitri, bolj ko si fentan,hitrejši si. :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA