Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 Radolca
#171712
V nedeljo mi je šlo zelo vredu. tekel sem pol minute hitreje kot lani, in to kljub temu, da imam 2 kilograma več kot v enakem obdobju lani. želja je bila seveda postaviti osebni rekord iz lanske palmanove ozizoma teči pod uro petintrideset, pa so zaenkrat to samo želje
tekmovalna sezona se je dobro začela. edini problem je bil da sem spet prehitro začel, na 10-em kilometru sem bil "že" (kakor za koga) v 44-ih minutah, zato je bilo tudi ostalih 11 km kar težkih.
ugotovil sem tudi, da semoram malo tudi psihično pripravljati za tekmovanja. za gorico sem se prepozno odločil in tudi nisem nič razmišljal o maratonu samem. pa tudi pred štartom se nisem nič koncentriral, ampak sem klepetal z Darcy-jem. tako da tudi pozitivne treme nisem "imel čas imeti". tako mi je po 10-em kilometru kar malo motivacija padla, tempo pa seveda tudi zaradi prehitrega začetka. seveda sem si pred štartom dopovedoval, naj ne začnem prehitro. pa se potem človek vpraša, ali boš potem na koncu pospeševal, če boš začel počasneje? Nak, to pa sigurno ne, vsaj jaz! :)
čestitke vsem, posebej tistim "rekorderjem" ki so postavili PB in seveda še večje tistim "začetnikom"
SLOVAR TUJK: začetnik=tisti, ki je pretekel razdaljo 21,1km prvič :clap:
 kovit
#171714
tae napisal/-a:Idealen dan, kakršnega verjetno letos ne bom uspel več ponoviti. Pa začnimo od začetka. Včeraj sem bil v postelji že malo čez 22. uro, kar je zame zgodaj. Kljub temu, da kar nekaj časa nisem mogel zaspati, sem se danes zjutraj počutil spočitega.

Tomi me je pobral ob sedmih pred blokom (še enkrat hvala za prevoz in družbo). V Ljubljani sva pobrala še Špelo in direkt v Italijo.

Tam na vsakem koraku veliko poznanih, da človek sploh nima občutka, da je v drugi državi.

Posebej pohvalno in omembe vredno pri prevzemu štartnih številk: poseben prostor "štant" za slovenske tekmovalce, posledično tudi komuniciranje v Slovenščini.

Moja taktika teka: sprva sem se želel pridružiti Tomiju, vendar sem se kasneje premislil, ker je on še predober zame. Ciljni povprečni tempo na km sem imel 4:04min./km, kar bi že zadostovalo za moj osebni rekord. Na uri pa sem imel nastavljena opozorila od 4:00 do 4:10.

Tekma: Štartal sem dokaj spredaj, zato na koncu razlika med bruto in neto časom le 10 sekund. Začetek vedno dokaj hiter, brez težev 3:55. Potem sem si rekel, da poskusim koliko km sem sposoben preteči s tempom pod 4, čeprav mi je ura stalno piskala, da sem kao prehiter glede na nastavitve. Nekaj vmesnih časov:
5. km = 19:04:73
10. km = 38:39:51
15. km = 58:40:71
No na koncu postavil svoj nov osebni rekord, s katerim sem presenetil tudi samega sebe: 1:23:22
To pomeni povprečni tempo 3:57min./km

Očitno so se priprave za 5ko obrestovale tudi pri 21ki, vendar se bom o tem več razpisal v drugi temi.

:) DOBR SI STARI...ČESTITKE
Uporabniški avatar
 bernarda
#171716
HOJLA :!: ČESTITE VSEM :clap: :clap:

:mrgreen: ovinki so bili kar hudi in nevarni, saj nisi vedel, kaj te čaka za njim(avto, kolo, ovira na pločniku).Dobro da sem zamenjala diske na zavorah. Okoli 14 km, pa mi je skoraj zmanjkalo goriva za :driver: .

DOBRA FACA Z DRESOM TF, KI JE PRILETEL mimo mene SORRY, tako si bil hiter :-- , da nisem uspela ujeti tvojo registracijo (nisem te prepoznala), :cast1: :cast1: HVALA :!:

Bilo je dovolj za :bum: , da sem se spravila skupaj, ter te začela loviti.Samo kaj, če so mi spet nastavili stojnico z vodo. Postanek in :drink , pa ga ni bilo več :cry: , dobre face!

Konec dober, vse dobro.Kljub odpovedani tehniki, ki se mi je pokvarila točno v Gorici, na katero sem se zanašala, da mi bo pomagala pri učenju- držanju ritma :oops: , sem bila na koncu zadovoljna s svojim časom in uvrstitvijo.
Uporabniški avatar
 jozet
#171721
Metkamarjetka, povezava dela in slike so super! Hvala tebi in tvojemu mužu za izvrstno fotografijo. Vidim, da mu je bilo res prijetno fotografirati, še posebno tekačice :D :D, ki prevladujejo.
Tudi sam sem se našel na 15/23 skupaj s celo ekipo in pa seveda z zmagovalko med ženskami v ospredju, ki me je vlekla mene in še kakšnih 8 Slovencev skoraj celo tekmo.

imej se fajn, Jože
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#171732
jozet napisal/-a:Metkamarjetka, povezava dela in slike so super! Hvala tebi in tvojemu mužu za izvrstno fotografijo. Vidim, da mu je bilo res prijetno fotografirati, še posebno tekačice :D :D, ki prevladujejo.
Tudi sam sem se našel na 15/23 skupaj s celo ekipo in pa seveda z zmagovalko med ženskami v ospredju, ki me je vlekla mene in še kakšnih 8 Slovencev skoraj celo tekmo.

imej se fajn, Jože


jože, veš, da bi se že kar malo začela spraševat :? , kaj je z mojim dragim narobe, če bi fotkal dedce. :wink:

fino, da je ujel tudi tebe oz še kakšnega TF-jevca. ker pa nikogar ne pozna (razen Radolce in par mojih sotrpink), vas je ujel samo tiste, ki ste imeli TF majico (pa še tistih verjeno ne vseh).
Uporabniški avatar
 klatez
#171763
Ali je imel kdo mogoče kakšnega garmina z GPS in koliko mu je nameril :?:
Uporabniški avatar
 lenči
#171764
klatez napisal/-a:Ali je imel kdo mogoče kakšnega garmina z GPS in koliko mu je nameril :?:

Moj je nameril 21,200 (sem očitno veliko "ovinkala" :oops: )
Uporabniški avatar
 Arabo
#171773
@klatez

Meni je nameril 21.140. Prsenetljivo blizu uradni razdalji, pravzaprav prvič tako blizu, po navadi je razlika tudi do 500 do 600 m.
Nazadnje spremenil Arabo, dne 02 Mar 2009, 20:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 lenči
#171774
Arabo napisal/-a:@klatez

Meni je nameril 21.140 in nekoliko boljši čas od uradnega, ki je očitno bruto.

Čas je bruto, ker je nam vsem nameril malo manj, kot so objavili.
Uporabniški avatar
 Loni
#171776
Meni je sploh nameril rekordni čas, ker sem ga pozabila vklopit, potem je še celo večnost iskal satelite, pa še funkcijo ustavitve štoparice sem pozabila dati na off. :lol: Resnično sem šla zelo "pripravljena" na ta tek.
Uporabniški avatar
 raf
#171777
Bravo vsem mojim prijatlom in prijateljicam, ki so se v nedeljo borili za Slovenijo v Gorici. :laola

jaz sem pa doma veselo meditiral ob spozanju, da bodo moji prvi km bili šele v Sežani in to bom zajček pajotu in cilki na 8 km. :hehe:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA