Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 nana
#238600
RoKo napisal/-a:Itak menda noben ni pravi Primorc. Priseljeni. Za lokalne cajtnge je pa zanimivo, da smo se podali tja gor. Bo treba naredit popis za drugo leto. :wink: in pobrat ustrezno kotizacijo. :D

He, he... moj je 100%. Samo, da ni priseljen, ampak odseljen :D

miciM napisal/-a:Sladkih 6 malo drugače :wink: da dodam še nekaj, meni je pa tek v Sladkem vrhu všeč tudi zato, ker ima prelep park z zelo zanimivimi drevesi (ginko,taxodium,pahljačasti javor,stebrasti gaber,breze.......). Tam kjer je mini "šikana" dva korita z mačehami. Da je stvar še bolj "kičasta" je vse v prelepih jesenskih barvah in s soncem obsijano :D

Zveniš, kot bi v vrtnariji delala :wink:
Uporabniški avatar
 Loni
#238603
nana napisal/-a:
RoKo napisal/-a:Itak menda noben ni pravi Primorc. Priseljeni. Za lokalne cajtnge je pa zanimivo, da smo se podali tja gor. Bo treba naredit popis za drugo leto. :wink: in pobrat ustrezno kotizacijo. :D

He, he... moj je 100%. Samo, da ni priseljen, ampak odseljen :D



Jaz tudi, jaz tudi. Pa še na Rosija smo pozabili.
Uporabniški avatar
 mitjas
#238617
zajc napisal/-a: ...Meni se je zdelo, da smo začeli prehitro, vendar sem se vseeno držal vodilne skupine, ker sem računal, da bom imel kakšen postanek na stranišču ali pa na okrepčevalnici. Tako za rezervo. Kmalu so (nepričakovano) odpadli vsi favoriti in kar naenkrat sva se znašla sama z Zvezdo, pa še ta me je zapustil, da sem potem ves nesrečen tekel na prvem mestu ...

:oops: Sorry za hiter začetek, kaj pa nisi rekel, bi zmanjšala tempo :wink:
Moji plani so bili čisto drugačni (okrog 35km, na izi, par krogov pa v tempu okorg 4:00/km), a kaj ko me je prva vrsta in dobra družba potegnila, da sem vztrajal tam kar celo prvo uro :shock: Druga ura je minila s prebavnimi težavami, v boju z motivacijo in glavo in krogih s samimi legendami ultra tekov :D V tretji uri sem se pomatral do 30ih krogov, zadnjih 5 pa me je gnala le še trma in končni cilj - št 35 na semaforju.
Par krogov smo naredili potem še peš, za vzpodbudo garačem v zadnji uri.

O ostalem pa ne bom zgubljal preveč besed, ste že ostali napisali namesto mene 8)
:laola Vreme in družina
:laola vsem za pretečene kroge in super tekaški dan :clap:
Uporabniški avatar
 Vreme
#238821
Teden dni po prireditvi sem še kar sladki. Zaključno besedo je bilo potrebno spisati na spletno stran, potrebno je bilo urediti tudi absolutne rezultate. So zanimivi :clap:

Konec koncev pa se vam moramo zahvaliti tudi mi. Najprej, da ste sploh prišli, da ste tek vzeli za svojega, posebna zahvala še vsem, ki so kakorkoli pomagali pri prireditvi, da je uspela, da o navijačih sploh ne govorim. HVALA VAM!!!

Za konec pa vas še obveščam, da poteka razgovor o uvrstitvi rezultatov na ultramaratonsko lestvico, kot kaže sedaj bodo rezultati potrjeni in objavljeni v naslednjem tednu, seveda kot neuradni. Če bi hoteli, da bi bili rezultati uradni, pa bi morali dati progo izmeriti po pravilih IAU, kar pa je seveda povezano z dodatnimi stroški, ki jih pač ta prireditev verjetno ne bo nikoli prenesla.
Uporabniški avatar
 RoKo
#238879
Super, tale lestvica. Nič zato če so neuradni, 6 ur je 6 ur.
Ne vem pa zakaj v podrobnih rezultatih eni tekli kroge, drugi pa korge :wink: .
Drugo leto bomo pa dodali kakšen kilometerček.
 nana
#238913
raf napisal/-a:jaz sem vedno zlata sredina med rezultati. :lol:

Ta primat je sicer pripadal meni, letos pa rahlo odstopanje (za +4 kroge med ženskami, za -1,5 kroga med vsemi). Če bi se pa malo potrudila, bi bila pa med vsemi zopet zlata sredina :D
Uporabniški avatar
 Vreme
#239017
Pri teku na določen čas mora štarter natančno eno minuto pred
koncem tekmovanja s strelom opozoriti sodnike in atlete, da se bliža konec
tekme. Natančno ob določenem času po štartu bo štarter na znak vodje
časomerilcev s ponovnim strelom označil konec tekmovanja. V trenutku,
ko je strel označil konec tekmovanja, sodniki, določeni v ta namen, natančno
zaznamujejo mesto, kjer se je atlet zadnjikrat dotaknil steze pred ali sočasno
s strelom.
Dosežena razdalja se meri od zadnjega dela odtisa stopala atleta, zaokrožujoč
izmerjeno razdaljo navzdol na celi meter.
Že pred začetkom tekmovanja se določi za vsakega atleta vsaj po en sodnik,
ki označi doseženo razdaljo.
164.člen pravilnika atletskih tekmovanj


Ma kakšna pravila so to?? Mi bi torej potrebovali več kot sto sodnikov???? :evil:
#239025
Rajko to je res tako v praksi, prvič sem to doživel ravno letos na 12 urnem v Vogau. Po 12 urah smo se vsi tekmovalci, ki smo bili na progi ustaviti. Iz štartno-ciljnega prostora sta štartali dve ekipi sodnikov (vsak v eno smer) z onimi kolicami ko jih majo policaji za razdaljo pri nesreči meriti in sta popisala točno razdaljo do cilja za vsakega posameznega tekmovalca. Si moreš predstavljati kako dolgo je to trajalo... Še dobro, da sem bil dobrih 10 m pred ciljem, drugače bi umrl od lakote :shock: :lol: :mrgreen:
Uporabniški avatar
 ero
#239042
Vreme napisal/-a:Ma kakšna pravila so to?? Mi bi torej potrebovali več kot sto sodnikov???? :evil:


ma ne no :) en sodnik ima lahko na vesti več tekmovalcev. najbolj praktična varianta je, da se v naprej označijo odseki razdalj, recimo po 50 metrov, in potem sodniki merijo le razdaljo od zadnje oznake do tekmovalca.

recimo, da bi bili dovolj štirje pari sodnikov - en par meri od starta naprej, en od starta nazaj, tretji in četrti par pa od sredine naprej in nazaj.

če to formalno zadošča, pa ne vem. in tudi zanimivo je vedeti, če bi se pok pištole slišal po vsej progi in kako bi nanj reagirali domačini. v igri je tudi poštenje tekačev, saj se morajo ustaviti v trenutku poka.

vsi sodniki bi bili na terenu že pred koncem in bi tako lahko nadzorovali nedovoljeno premikanje po izteku.

ko smo tekli štafeto 24 x 1 uro, si v zadnjih minutah tvoje ure dobil zastavico s startno številko ekipe, ki si jo na znak pištole spustil na tla. sodniki so potem pobirali zastavice in tako merili razdaljo. v hecu smo rekli, da je za take teke koristno vaditi tudi izmet zastavice iz zapestja, po možnosti v smeri teka, po možnosti z odbojem naprej :)
Uporabniški avatar
 Vreme
#239274
Kljub temu, da so pravila za to, da se kršijo, sem pripravil na spletni strani krajšo anketo

Pred glasovanjem samo malo pojasnil:

Naj ostane tako kot je, pomeni, da tek končamo kot vsa dosedanja leta. Torej natančno ob 5:59:59 je še možno začeti z zadnjim krogom, po natančno šestih urah pa več ne.

Izmeriti je potrebno natančno pretečeno razdaljo Po natančno šestih urah se koča s tekom. Tekmovalci morajo ostati na mestu, kjer se je tek kočal. Sodniki pridejo do tekmovalca in izmerijo dolžino od štartno cilnega prostora do tekmovalca.

Po 6. urah ni več možno teči skozi cilj Tek se konča natančno po šestih urah. Vsi ki pridejo kasneje skozi cilj se jim zadnji krog več ne šteje.

Meni je vseeno Tukaj pa se boste našli tisti, ki vam je vseeno.

Sicer pa sploh ni nujno ,da bo odgovor z navjveč glasovi tudi obveljal, sprašujemo samo za mnenje :D

Mimogrede, a ste vsi dobro pogledali v svoje vrečke? Majnka še en dobitnik brezplačne štartnine.

Sicer pa sem včeraj tudi sam odtekel svoj dolg letošnjega leta :wink:
Nazadnje spremenil Vreme, dne 20 Nov 2010, 15:40, skupaj popravljeno 1 krat.
#239282
Ok tak bom rekel. Če bi hotli, da je vse uradno Rajko, bi ti povedali že na začetku ali po prvem letu. Za zdaj še nobenega nisem slišal, razen tebe, ki bi hotel to spremenit.
Itak je dovolj podobnih tekem, kjer se da stvari uradno zacajhnat, "pri sosedih".

Sladkih6 je za moje pojme "tista" prireditev, saj veste kaj mislim s tem. In raje bi, da ohrani ta njen čar, brez nekega uradnega sranja.

Lp

Uroš
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA