Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#279827
Moj tretji uradni polmaraton v življenju (Po lanskih Radencih in letošnjem kraškem) in izboljšanje osebnega časa za 24 minut v primerjavi z lanskim premiernim polmaratonom. Glede na lansko leto so bili zame osebno pogoji skoraj idealni, tudi boljša založenost postaj kot lani, edini minus pa kot je že nekdo pred mano omenil hitrost izstopanja tekmovalcev v cilju mimo šotorov. Navijanje ob progi odlično, ljudje odlične volje, skratka vse super. Če se mi je kraški maraton dva meseca nazaj vlekel za znoret, so mi Radenci minil v sekundi :) V glavnem cilj več kot uspel, sedaj pa novim zmagam naproti. Drugo leto pa spet, mogoče celo polnega :)

Aja, meni je Garmin 110 nameril 21.210 m
Uporabniški avatar
 muc
#279832
Zdej pa še moje izčrpno poročilo(kot ponavadi) iz Radencev :wink:
Prva naloga zjutraj je bila sprememba iz 10 km na maraton...ja tud gospe, ki je delila vrečke ni blo čist jasen, če jo mal hecam ampak sva se kr hitr zmenila. :D
Sledijo moje priprave na štart, kjer spet zadnje minutke lezem čez ograjo(sory vem da ni prav :wink: ) in že iščem znane obraze, ker sem v avtu pozabil tud na food pod, da bi vsaj približno vedel kje sem glede tempa in časov...in koga zagledam?!...Matjaža in Zvonkota in že se je začelo zares...sicer smo se v gužvi takoj mal izgubil ampak po parih zavojih sva z Zvonetom že ujela ritem in akcija se je začela...na obratu sva "izgubila" družbo parih polmaratoncev no pa tud nama je na momente sploh po 30 km pasal mal tišine :lol:...tempo približno isti čez celo traso...se mi zdi, da je bil drug krog 5 min počasnejši...tm,tm,...še zadnji rondo, zakon navijači in cilj!...v glavnem men je blo vse ok, organizacija, okrepčevalnice, navijači, sotekači...se sigurno še srečamo v Radencih :wink:

Čestitke vsem za odlične rezultate, odlično družbo in najboljše navijanje! :laola


p.s.
pred štartom zmanjkal časa tud za TF tatoo :( ...naslednjič imam 4 :lol:
#279834
No jaz sem se že 2 meseca tako intezivno pripravljal kaj bom vzel sabo, da potem zjutraj nikjer nisem našel ure. V paščku sem imel še telefon, ki pa je nameril kar 42,9 km :)
#279835
Svoj prvi in edini maraton v Radencih sem pred leti odteku pri cca 7 stopinjah in dežju. Letošnji je bil za Radence klasika-vročina, vsaj drugi krog, ko me je začel pobirat. Ampak volje mi ni vzelo.
Organizacija super, le mokre gobe mi nekako bolj ležijo na koncu okrepčevalnice in ne na začetku.
#279837
Klubu TF, ki me je izžrebal za gratis štartnino za 32. MTS se moram zahvaliti, da sem pretekel svoj prvi polmaraton. Sam se zagotovo še ne bi prijavil, ker sem še popoln začetnik, brez potrebne kilometrine za takšno tekmo in ker sem imel do nedavnega velike težave s hrbtenico (pravzaprav jih še vedno imam), tudi trenirati prav nisem mogel. Če pa dobiš kaj zastonj, moraš tudi vzeti :D in sem šel.

Moj cilj je bil preteči polmaraton v času 2 ur. Če bi mi to uspelo, bi dobil krila. Štartal sem z načrtovanim tempom 5:15, po petem kilometru pa se odločil, da malce potegnem in si naredim rezervo za ustavljanje na stojnicah s pijačo. Počutje je bilo enkratno, srčni utrip šolski. Pri 15 km sem videl, da so rezerve in še pospešil tempo. V cilj sem pritekel s časom 1:42:43. Še sedaj ne morem verjeti, da sem pretekel polovičko in to celo z nasmeškom na obrazu. Rezultat pa je zame sploh vesoljski, tako hitro še nisem tekel.

Hvala TF-u in navijačem. Bilo je nepozabno.
#279840
Letos sem po treh letih zopet tekel v Radencih, tokrat na polmaratonu.
Štartal sem razmeroma hitro, prvih 7 kilometrov je bilo v tempu tam nekje 3:35/km, nato pa smo v skupini ostali zgolj trije tekači. Sam sem se naveličal teka na čelu skupine, zato sem malo upočasnil v pričakovanju, da me bo kdo od sotrpinov prehitel ter mu bom nato sledil, a me ni nihče. Tako smo do 13km tekli okoli 3:40-3:45min/km, nato pa me je začelo precej pobirati, a mislim da nisem bil edini. Zadnjih 8km se mi je kar precej vleklo a vseeno sem s spodobnim tempom uspel priteči do cilja v času 1:18:32. Glede na to, da mi je prvič v Radencih uspelo, da nisem povsem pogorel, sem zadovoljen :D
Čeprav letos ni bilo ekstremne vročine (vsaj za nas polmaratonce), mi je bilo vseeno prevroče. Organizacija je bila sicer zelo v redu, motilo me je edino, da po tem ko sem prišel v cilj, ter se nekako prebil iz ciljnega prostora, nisem več smel tista 2 metra nazaj po novo plastenko vode. Me prav zanima kako na mrtvo dehidriran bi moral biti, da bi me redar le spustil :roll: Na srečo sem tam ob izhodu iz ciljnega prostora srečal obivankenobija, ki mi je prinesel vodo. Hvala še enkrat! :wink:
#279841
Moj drugi maraton v Radencih, izjemno adrenalinski, čudaški, presenetljiv, lahkoten in prijeten :wink:

V Radence sem se s familijo pripeljala že v petek, nasmejana in polna planov za vikend; maraton, otroški tek, čufotanje z otročki v bazenčkih, prepoznavanje značilnosti Pomurja..saj vemo, tam preko Mure, ob reki Muri in izpred nje..otok ljubezni, Goričko..skratka, ni da ni.

V soboto zjutraj se začne; najprej seveda ugotovimo, da so nas napadle norice. Drugič! Tokrat je žrtev neprimerno starejši :cry: Nato še teta s Krvavca. Kako zelo rada me obišče ravno na dan tekme :evil: Pika na i še ena zadeva, o kateri raje ne bi :wink:
Na maraton se vendarle odpravim, čeprav težko, še nikoli tako zelo težko, brez pričakovanj, samo da pritečem, pa da se čimprej vrnem k našim družinskim noricam.

Ko štartam, si ponavljam: "Saj bo šlo Nataša, itak te za začetek drži adrenalin!" Skratka monologi, takšni in drugačni :lol:
Prvih 8 km nisem tekla prav nič lahkotno, le spominjam se lepega občutka, ker je ob meni teklo toliko različnih tekačev, da sem lahko vse druge misli zanemarila. Mnoge sem se vas prijetno razveselila, nekaterim podala roko in jim zaželela vse dobro. Ko sem se končno zares segrela, sem počasi začela pospeševati. V drugi krog sem pritekla spočita in nasmejana. Pozdravila sem še moje "norice", nato pa pogumno naprej. Vroče mi je bilo že po 5-ih km, vedela sem, da bo v drugi polovici težje, a nič hudega sluteč, saj sem bila psihično pripravljena že mesece nazaj, ko sem na maraton prijavila. To so vendar Radenci :!:
Vodo sem izpustila le dvakrat. Tekla sem brez vsega, privoščila sem si le dve izotonični pijači in dva sladkorčka. Zdaj si pa upam zase mirno trditi (po petih maratonih), da gelov in energijskih ploščic ne potrebujem.
Tam okoli 30-ega km sem srečala tekača, ki je potreboval nujno pomoč. Popolnoma dehidriran, se je skoraj sesedel, ob sebi je imel pomoč, rešilec je bil na poti. Nihče mu ni ponudil vode, kričala sem na vse možne strani, dokler se ni pojavil striček, ob svoji prelepo urejeni travi in me čudaško gledal :evil: Nato sem odhitela naprej. Kmalu zatem je mimo mene odrvel rešilni avtomobil. Odleglo mi je, res mi je odleglo.

Zadnja 2,5 km me je pričakala kolegica in me pospremila skoraj do konca :D Izjemni občutki, ki te ponesejo do cilja. Da o navijačih in vseh možnih vzklikih od Tilcare do Nataše, pa vse tja do maratonke, Tf-jvke in odštekanke sploh ne govorim :D
Skozi ciljno črto pritekla sproščeno in veselo, s precej rezerve :)

Torej, to je dokaz, da ni nikoli tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. Kljub vsem pripetljajem in stresnim situacijam pred štartom, sem Radence vendarle odtekla. No ja, saj ne dvomim , da jih ne bi, a nisem obupala že na samem cilju.

Iskrena hvala vsem, ki ste iskreno in iz srca navijali zame. Vse te občutke bom nosila v sebi, do naslednjih legendarnih, tredicionalnih Radencev, ko se bo odvil nov tekaški izziv in s tem nove, nepredvidljive dogodivščine. Nekaj pa vendarle vem; Noric se bomo znebili, za vekomaj. Amen :wink:

P.S.: Na stopničkah spoznala Brigito Burjo (oprosti, te sprva nisem prepoznala, kljub imenu ), sicer bi te še bolj stisnila :wink: V veselje mi je bilo in iskrene čestitke še enkrat :clap:
Nazadnje spremenil Tilcara, dne 20 Maj 2012, 23:02, skupaj popravljeno 1 krat.
#279843
Še mojih 5 par.

Maraton smo izkoristili za ene mini počitnice in smo bili za vikend v hotelu 1000 stran od štarta. Ne predstavljam si 2,5h vožnje od doma in potem še na pol-maraton.

Kot je že omenil Tae (mimogrede, hvala za čestitke), je bil moj cilj na pol-maratonu za letos čas pod 1:20 in tega sem se hotel rešiti že kar v Radencih, da bo potem mir :) Malo sem se sicer bal vremenskih razmer in govoric, da Radenci niso ravno dobri za rekorde. Ampak nič ne de.

Planiran tempo torej 3:47min/km mi je uspelo držat kar od začetka. Mogoče prvi malo hitreje, potem pa se nisem kar dosti oziral na druge in sem tekel svoj tempo. Edino mrzlija in obivankenobija sem še potrepljal po rami in zaželel srečno :) Ker mi je bil tempo precej udoben, sem se nekje na 5-tem kilometru odločil, da malo pospešim in ujamem kakšno grupo malo bolj spredaj. Ampak še vedno na udobnem pulzu. Nekje na 8km tako ujamem grupo z muc-em in se odločim, da jih izkoristim za zavetrje. Hvala še enkrat. Muc je vmes sicer pripomnil, da tempo ne bo za 1:20, ampak po mojih računih bi se moralo iziti. Nič, si rečem da bom tvegal in se odločim, da tečem z njimi nekje do17-18km in potem grem naprej. Na 8km in 15km pojem gela in se trudim, da pijem kolikor toliko redno. Vmes je nekajkrat tempo malo padel, ampak sem vedel, da imam že malo rezerve od prej. Poleg tega se mi je zdelo, da bolje naredim, če izkoristim zavetrje, kot da tečem solo.

Rečeno-storjeno, na 18km pospešim in grem sam naprej. Zadnji kilometer še malo popustim, ker vidim, da pod 1:20 ne bo problem. Za kar mi je zdaj malo žal, saj mi je le 12s zmanjkalo do generalnega 10. mesta. No, sem pa na svoje presenečenje doma odkril, da sem bil celo 3. v kategoriji.

Suma sumarum, super vikend.

Čestitke mucu, Ttilkari (s katero sva se srečala ene 10×, pa nikoli nisem vedel, če je prava :) ), mrzliju, obivankenobiju (ne glede na to, da nisi zadovoljen) in vsem ostalim.
#279844
Tudi jaz sem tekla v Radencih. Menda edina punca s TF avtobusa na dolgi razdalji.
Večino poti sem tekla z raziskovalcem. Začela sva zelo previdno in počasi. Glede na to, da je bil to moj prvi maraton v Radencih, namreč nisem imela nobenih rezultatskih ciljev - važno, da pridem do konca. In res, prvi krog brez problemov, zanimivo se mi je zdelo, da sva s svojim počasnim tempom na koncu prehitevala polmaratonce, kajti očitno je številke zmanjkalo že na 15. km. Obrat v 2. krog je nekaj čudovitega - množica navijačev, ki ti ploskajo kot heroju, te kar ponese. Super je, da za razliko od Ljubljanskega maratona v Radencih maratonci obrnemo tako, da gremo praktično skozi cilj, kjer so vsi navijači. Med njimi Rosi in Marjana, ki sta bila odlična navijača tudi v drugem krogu! :laola Hvala! Pa MojcaZ, hvala tudi tebi! :clap:
Pa seveda Kairos, ki me je ob začetku drugegakroga vprašal, kaj potrebujem, in mi ponujal vodo, magnezij itd., ampak je bil en poljubček čisto dovolj. :D

Tudi drugi krog brez težav - no, vsaj zame, raziskovalec bo napisal svoje poročilo (ampak tudi on je prišel do cilja, da ne bi kdo kaj dvomil!).
Od 29. do 34. km je šlo še nekoliko počasneje kot prej, potem pa me je raziskovalec poslal naprej in sem šla dalje v svojem tempu in menda celo pospeševala do cilja. Vem, da sem v teh zadnjih kilometrih z lahkoto prehitela ene tri tekače, vmes dobila celo spremstvo na motorju, pred ciljem pa imela še dovolj energije za to, da sem v cilj pritekla tako, kot je treba (ja, res je bil ciljni finiš - ravno tisto, kjer imam ponavadi probleme!).
Občutki fenomenalni, ni mi bilo težko, mogoče me je na začetku malo zdelovala psiha(zaradi česar mi je bil prvi krog celo malo težji od drugega - kajti ko sem bila čez polovico, sem vedela, da zdaj pa samo še en polmaraton!). Očitno sem šla dovolj počasi oziroma verjetno prepočasi, ampak mi rezultat tokrat res ni bil pomemben.

Čestitke vsem!
Nazadnje spremenil spela*, dne 21 Maj 2012, 08:50, skupaj popravljeno 2 krat.
#279850
Organizacijska plat odlično, okrepčevalnice na zavidljivem nivoju tudi v drugem krogu, navijači :laola :laola . Osebni rezultat, najslabši do sedaj....
Startali že pred pol sedmo od doma. Predolg caffe time v Framu je kriv ,da smo obtičali v koloni pred Radenci. Avto parkiral kakšne dva km preje, pri eni hiški. Potem pa hitro preobleč in s hitrim korakom na prizorišče. Čakam v vrsti za oddajo torbe, ura pa kaže le še sedem minut do štarta. Gneča nepopisna. Torbe prevzemajo kot bi prvič organizirali maraton. Končno, uspelo . O, ne , še na WC. Ravno opravim , evo ti pok pištole. Ogrevanje pred tekom??? Se zrinem med tekače in že gremo. Prvi krog povsem rutinirano potem pa….okorog 25-ga kilometra se začne prebujat črevesje. Tempo rahlo pade, :oops: saj se borim s tistim kar mora iti ven. Prva in edina možnost bo na 30. km. O, kakšno olajšanje. Tiste dve minuti počitka v dixiju me je povsem uničilo. Od tu dalje je šlo samo še navzdol. Tempo močno pade, psiha dela po svoje. Noge bi tekle, glava noče, z žgočim soncem na nebu pa itak že nisva bila na TI. Zadnji km so se kar pošteno vlekli. Bolj sem se bližal cilju vse več je bilo vložkov hoje. Nekako sem se le zbral in vseeno z grenkim nasmeškom pritekel v cilj s časom 3:34:57. Rezultat bo šel zelo hitro v pozabo, v Radence pa še pridem in tudi kaj odtečem.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA