Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 ales
#346251
Letos že tretja Malta. Zanjo sva se s Tinijem odločila že septembra. Kmalu nakupila letalske karte, ki so bile res poceni(50). Nerodno je le to, da prav zelo ne moreš izbirat med termini poletov iz Trevisa. Leti le ob torkih in četrtkih(OK in nedeljah). Najprej je Tini nahecal še kolega Grega(z Anjo), jaz pa bratranca od soseda in smo šli..

Se nam je od vsega začetka na daleč videlo, da nismo prišli rušit rekordov, že na letališču v Trevisu je ena od mnogoštevilnih Slovenk pikro pripomnila:"lej, ga že pijejo.."
Malta nas je pričakala v soncu, avto smo hitro prevzeli, malo več težav smo imeli z zlaganjem kovčkov petih oseb v i20ko, a z malo dobre volje smo se potem vsi po levi odpeljali proti Sliemi. Malta se od zadnjič ni prav veliko spremenila, Mercury Residence je še vedno na Depiro Street in tudi Cathedral street je še vedno "street next to the church", aja in Simon ima še vedno zelo dobrega, gostega Guinnessa. Le restavracije Konak, kjer sva pred leti jedla odlično hrano z roštilja žal ni več.

Prvi dan smo namenili ogledom Valete, v glavnem smo iskali kak lokal z dobro hrano, a smo se ustavili skoraj v prvem na trgu Republike, kjer sem jedel neverjetno dobro popečeno mečarico. Kljub soncu smo se podali na dooolg sprehod do Hard Rock Caffeja, ki je v predelu Waterfront. Nazaj smo se odpeljali kar z busom, ki jih je na Malti res v izobilju, pa še poceni so. Po kratkem sprehodu do San Juliansa, smo našli Gululu Kcina Maltija, kjer naju je natakar zbaril za eno belt fish, ki je bila sicer okusna a s precej kostmi. Seveda ni šlo brez odličnega lokalnega "refoška". Zvečer smo obiskali nekaj bližnjih lokalov, na hitro dvignili še štartne številke v bližnjem hotelu, potem pa do zgodnjih ur prepevali borbene pesmi.

Soboto smo namenili obisku JV dela otoka. Vasica Marsaxlokk je z rumeno modrimi ribiškimi čolni, ki so lenobno poplesavali v še dokaj mirnem morju, ter morskim vonjem prav klicala po jutranjem dodatku zajtrka. Se vsedemo v prvo odprto restavracijo, začnem na glas brat jedilnik(moje želje, kaj vse bi jedel), ko reče fant:"da vam napravim kao neku mezu.." Po kratkem šopingu kar na odprti tržnici nam je Anja našla znamenito pekarno v Žurriequ. No, prav zlo znamenita ni, ker smo jo kar nekaj časa iskali, potem skoraj preskočili, so nas pa v njej prav po domače sprejeli, pokazali peč, odnesli pa smo cel kup slaščic in kruh, ki se je kar topil v ustih. Manjkale so le še kake slane sardele..Naslednja točka je bila Modra jama, ki je do zdaj še nikoli nisva obiskala. Za fotografiranje je bil tokrat zadolžen Marjan, ki je nekje blizu jame zgledal prikupno deklico na ograji kako strmi nekam proti morju. Ni bilo dovolj, da sem zmanjšal hitrost, je bilo treba it pogledat kam zre..Čez ograjo, po enih strmih stopnicah v kanjon, kjer smo padli v tabor plezalcev, ki so nam nekje nižje obljubljali dostop do morja, z le majhnim 2-3m skalnim prehodom(v katerem so se lesketali klini). To smo seveda spustili in se srečno vrnili ter poslikali od daleč Modro jamo(vsaj mislim da smo jo..). Pot nas je vodila še do Dingli klifov, vsa pokrajina je bila prijetno nasprotje sicer zelo gosto naseljenemu severnemu delu Malte. Carbo loading smo opravili v San Juliansu v eni špagetariji, kjer smo jedli dost spodobno pašto. In zvečer potem še eno..

Maratonski dan smo začeli zelo zgodaj, saj smo imeli že ob 6ih odhod iz Slieme. Iz apartmaja je običajno 15 minut, ki smo jih z Marjanovim hitrim vodenjem premerili prej ko v 10ih minutah.. Na štartu je bilo kar hladno, a kake volje in potrebe po ogrevanju nismo kazali. Štart je bil zlo umirjen in tako tudi še nekaj prvih kilometrov. Marjan je sledil mojemu počasnemu tempu prvo uro in pol, ko je ugotovil, da bo tole pa eno samo matranje. No in takrat, na 15 kilometru sem prvič shodil, kar sem potem redno prakticiral. Vroče je bilo nenormalno, pihal je vroč južni veter, da je tekače okoli mene kar prestavljalo(mene seveda ne, saj imam konkretnih 100+). Čas je mineval v neskončnih samoizpraševanjih, kaj mi je bilo tega treba, če bom z dokončanjem čemu bližje, morda višje, globje? Ves čas so rezko tulile sirene in tudi za cesto postavljeni reševalci so nas vse bolj z zanimanjem opazovali, spraševali po počutju. Pred leti, ko sem lovil čas dobrih treh ur sem večino zadnjih 4 km ob morju prehodil(zaradi krčev), tokrat pa zaradi moje splošne nepripravljenosti. Letošnje davčno potrjevanje je pustilo sledove. Sem imel pa tako več časa opazovat nastopajoče bende(ki so na koncu mojega "teka" že zlo pospravljali svojo feršterkarijo), v spominu mi je posebej ostal ostarel ribič, ki je pred svojo delavnico poslušal lagoden blues. Začuda me sploh ni motilo, da sem toliko hodil, sem pa v cilju res imel že vsega dovolj..K sreči me je Marjan počakal in sva med potjo v apartma zmogla še vsak po eno jufko pred praznenjem zalog Ciska. Kasneje smo od lastnice apartmaja izvedeli da je na teku en tekač umrl. Kap ga je 100m pred ciljem. Res hudo. Popoldne smo potem po mal lovljenja Tinijevih znancev pristali v Fresco's restaurant, kjer sva s Tinijem dobila fenomenalne goveje fileje z odlično gobovo omako. Zaključek večera je bil potem v mal oddaljeni Fortizzi, kjer smo za konec zmazali poleg T-bonov še mali izbor tortic.

Ponedeljek je bil seveda bolj umirjen, namenjen pa raziskovanju Z dela otoka. Z Marjanom sva obiskala nekaj krasnih zalivov s turkiznim morjem in (februarja)samotnimi plažami, še lokali so bili žal večinoma vsi zaprti..Malu naju je začel skrbeti vijak, ki sva ga odkrila v zadnji gumi in ker se nam Iztok ni oglašal na telefon, smo se prepustili usodi. Zjutraj pa spet zgodnji odhod in ja, guma je zdržala(vsaj do letališča).

Če še koga kdaj zamika: letalske povezave so ugodne, apartma se dobi že od 15-20EUR/osebo/noč, najem avtomobila je smešno poceni(le zavarovanja ne preplačat preveč), še s parkiranjem februarja ni pretiranih težav, cene v lokalih so pa tudi sprejemljive..

Je včasih rekel naš sotekač: če sem dober-sem dober!; danes pa mi je Marjan poslal nov slogan: če si dober-si živ!
 spela*
#346260
Bravo, Aleš, za tek in poročilo!

Manjka pa še podatek, kaj ste jedli zjutraj na dan maratona in kaj v ponedeljek, ko so bili lokali "večinoma" zaprti. Lačni menda niste ostali?!?!?!
Uporabniški avatar
 ales
#346261
Saj vem, da se sam mal norca delaš, a od vsega dogajanja si jaz najbolj zapomnim kaj sem jedel..

Torej, da ne bo ostalo kaj nezabeleženo še manjkajoči poročili:
Pred maratonom se je vsak od nas držal svojega "preverjenega" recepta. Tini ni jedel nič(pravzaprav je pojedel eno mojo ploščico), meni je komaj uspelo pojest eno "Competition" ploščico, Marjan se je nekaj matral z bananami.. Jaz imam namreč maraton razdeljen na tri enako težke tretjine: prva je pojest dve "Competition"ploščici, ki sta res ogabni, a se vsakič prepričujem, da mi bo dalo dovolj energije, drugi del je maraton, tretji, enako boleč pa odlepit obliže s prsnih bradavic.
V torek pa sva po lahkem zajtrku (je blo treba pojest še zadnje avokade) z Marjanom šla nekaj malega pojest v bližnjo restavracijo. Na Malti me skoraj vedno premami "King Prawn Coctail", kar pa tam pomeni eno gromozansko skledo solate z ne prav malo rakci v omaki, včasih celo s pomfrijem. Ker v tem času ni bilo tun, sem naročil za glavno jed mešano morsko ploščo, ki se je kasneje izkazala, da je bila najbrž za dve osebi, a sem jo vseeno spraznil. Za večerjo pa smo potem pojedli še zadnje ostanke "morskih makaronov", ki smo si jih pripravili v apartmaju.
Uporabniški avatar
 klatez
#346264
Too Aleeeš... Sem te že pogrešal. Nobene nove stave? :D

Maraton je itak bil samo izgovor...
 nana
#346277
klatez napisal/-a:Too Aleeeš... Sem te že pogrešal.

Tudi jaz :D
Uporabniški avatar
 miro
#346279
Ja, Aleš, spet en "fotrov tek" organiziraj, pa pred podelitvijo potopisno predavanje, kot v starih časih!
Lepo te je bilo "prebrati"
Kar se pa tiče apetita, te pa tako že poznamo :roll:
Lp
Uporabniški avatar
 tae
#346288
Aleš, hvala za kulinarično potopisni prispevek. Vi pa ste gurmani, ej. Vmes ste kao še mim grede odtekli en maratonček, ki pa skoraj ni omembe vreden. Vidim, da še vedno po malo tekaš, da še vedno rad potuješ okoli in da še vedno rad dobro ješ in piješ. Očitno ti gre še vedno dobro in prav je tako.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#346290
Če sem prav razbral, ima Aleš še vedno vse pogoje za zmago na Fotrovem teku :D
Dajmo stara sablja ... zrihtaj .... aktiviraj se za nas :-)
Uporabniški avatar
 ales
#346295
Oh ne, saj jaz še tečem, po nekem čudnem naključju sem v zadnjem letu "pretekel" tri maratone in prav na vsakem postavil svoj PW. Če si dober,..

Stave še vedno sklepamo, a je čist dovolj, da so varno shranjene v Lojzetovi denarnici. Po Beograjskem maratonu, ko bo tudi zanj prišla ura resnice, bomo pa poračunali.

Sem pa na teku spoznal skoraj sosedo, morda bo motiv teka z njo dovoljšen, da dvignem kilometrino na vsaj 100km mesečno?!
Uporabniški avatar
 klatez
#346302
miro napisal/-a:Ja, Aleš, spet en "fotrov tek" organiziraj, pa pred podelitvijo potopisno predavanje, kot v starih časih!....Lp

ZdravkoC napisal/-a:Če sem prav razbral, ima Aleš še vedno vse pogoje za zmago na Fotrovem teku :D Dajmo stara sablja ... zrihtaj .... aktiviraj se za nas :-)

Aleš, nekaj se izmikaš... :D

Kako pa je kaj forumski Fotr? Kdo ve?
Uporabniški avatar
 tae
#346324
Aleš, te bom kar tu vprašal, čeprav bi te moral to v kakšni drugi temi. Kako ti znese preteči maraton z manj kot 100 km na mesec?

Kaj v tvojem primeru pomeni PW? PB bi bilo "personal best," PW pa "personal worse" ali morda world.
Uporabniški avatar
 lojzeP
#346328
Veliko prahu se dviga, ziher se še naš "Švajcarac" kej javi :roll:
Sicer je pa jutri sreda, ko Kranjčani/a v večini redno združujemo/va miganje z obveznim afterjem. Vse itak ne gre takole .... :wink: :D tudi o Malti

Mi je pa fajn videti, da posamezniki še niste pozabili TF scene 8)
Uporabniški avatar
 matej712
#346331
ales napisal/-a:.. varno shranjene v Lojzetovi denarnici.

Predvidevam, da je stava glede Lojzetovega rezultata, ker ga vidim pridno trenirati po sorškem polju :D
Sicer pa čestitke za poročilo. Ne morem verjeti, da je že 5 let od 'moje' Malte.

tae napisal/-a:..Kako ti znese preteči maraton z manj kot 100 km na mesec?

Se da. Jaz sem na začetku tekel maratone s cca 80-100km/mesec. Prvi trije so bili 3:24, 3.32, 3.26.
Uporabniški avatar
 ales
#346333
Sprašuješ Tae kako mi uspe z manj kot 100km..saj vem, da bi moral tole pisat s čisto majhnimi črkami, ampak mesec dni pred Malto mi je uspelo iti tečt le enkrat, od novega leta sem pa mogoče 5x. OK, imam v kleti en tak mali fitnes s kolesom, veslačem, eno večfunkcijsko, a več kot dvakrat tedensko mi tudi to ni uspelo. Zato pa sem več kot tretjino maratona prehodil.. A zdaj sem trdno odločen, da takole nepripravljen več nikoli!

Glede Fotrovega teka je pa zgodba taka:
Tek smo si zamislili pred leti za nas štiri, smo rekli, da moramo naredit vsaj štiri kategorije, da bomo vsaj na eni tekmi zmagali v kategoriji. No ja, že na prvem teku jih je bilo čez 20, na zadnjem precej čez 100. Ker nikoli nismo imeli štartnine seveda prireditve nisem prijavljal. Vsa organizacija je bila s tekaškimi prijatelji in družinskimi člani. Ravno v letu zadnje prireditve je na isti trasi zaradi zastoja srca, kljub zdravniški oskrbi, umrla tekačica in prav to me je odvrnilo od organiziranja nadaljnjih prireditev. Tudi če bi od vseh sodelujočih pridobil izjavo, da tečejo na lastno odgovornost, bi si ob morebitnih zdravstvenih težavah neprestano očital, da nisem naredil dovolj..

PW seveda pomeni najslabši rezultat kariere..

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA