Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#354905
Tek: Vrhunsko organizirana tekaška prireditev. Tudi če bi z lupo iskal kakšno napako organizatorja bi jo težko našel. Vse od registracije, preko prevzema štartnih paketov, prevozov tekačev na Punto Sabbione kjer je štart...perfetto. Trasa je razen enega nadvoza na 17k popolnoma ravninska, dobro založene okrepčevalnice na vsakih 5k, vmes pa še sodi z vodo za namakanje gobic ali tekaških pokrival. V soboto je bil prvi "vroči" dan v letošnjem letu in tako se je organizator v dogovoru z oblastmi odločil da limit polmaratona iz 2h 45min, podaljša na 3h. Štart teka je ob 20:00 uri in takrat so termometri še vedno kazali...+30 stopinj. Ker se iz Punta Sabbioni proti Lido di Jesolo teče ob neštetih kanalih z stoječo vodo je "Autan" poleg svetlih oblačil obvezna oprema. Trasa je zares slikovita, še posebej v minutah sončnega zahoda. Čelna svetilka ni potrebna. Če sem pravilno pregledal rezultate je bilo iz Slovenije 8 tekačev oziroma tekačic. Vsakomur posebej moj globoki poklon za tek pri teh "brutalnih" temperaturah.
O mojem teku le nekaj besed...če veliko večino tekov opraviš v jutranjem hladu, potem lahko v primeru sobotnih temperatur pričakuješ udarec z gumijastim kladivom v glavo. Že pred 10k mi je utrip povsem podivjal in ga tudi z intervali hoje nisem več dobil pod 150 udarcev. Tako sem do 20k kombiniral zen tekanje s hojo, za zadnji k pa sem le stisnil jajca in z dvignjeno glavo po debelih dveh urah in pol pritekel v cilj, kjer so termometri še vedno kazali +25 stopinj.
Turizem Lido di Jesolo v pokrajini Veneto je turistično (vele)mesto. Hotel do hotela, restavracija do restavracije, trgovina do trgovine...in to po vsej rivieri katera je menda dolga okoli 15k. Plaže so čudovite, morje je imelo osvežujočih 21 stopinj. O prehrani ne bi. Samo kot info...cene klasičnih italijanskih jedi kot so pizze, testenine z nešteto prelivi, lasagne so nižje kot pri nas. Ko si že v Lidu boš pa ja skočil še do Benetk. S Piko sva imela avto vseh 5 dni bivanja parkiran na hotelskem parkirišču. V vsaki trafiki se lahko kupijo 24 urne vozovnice prevoznika "ATVO", kateri upravlja z avtobusi in vodnim prevozom. Potem pa kakor in kamor si želiš...Benetke, Murano, Cimitero, Burano...a za božjo voljo ne za dvignjenimi dežniki. Vzemite si čas zase in raziskujte.

Lp
Matjaž
#354919
ZZ topka, včasih s(m)o tja hodili, jaz sem si leta nazaj ogledala tudi rešilec z notranje strani, po popolni oskrbi so me postavili nazaj na traso in sem odmaširala v cilj. Takrat je sicer imel rahlo drugačno ime.
#354930
Ma oštja, pejva.
Samo v moji kategoriji je bilo 76 tekmovalcev. :o
Prvi norec pa je rabil samo uro in pol...
Grem raj jutr na Rašico (če mi bo želodček dovolil), upam, da pridem v tem času.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA