Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 vencelj
#357964
Da bi temo uvrstil med vabila, je malce pozno, poleg tega ni pričakovati takega odziva, da bi bilo sedaj, tik pred zdajci, vredno odpirati dve temi. Odločil sem se torej za "poročila".
Prvi vikend v novem letu bomo spremljali in stiskali pesti za tekače na trail preizkušnji nad tržaškim zalivom. Tekači bodo imeli opravka s štirimi različnimi dolžinami: 8 km, 21 km, 57 km in najdaljša 167 km (100 milj), med udeleženci pa bo seveda tudi "naša četa"...Ja, tudi za najdaljšo so se nekateri odločili :!:
Podrobnosti na
http://www.s1trail.com/sl/dusa-s1/ , kjer je tudi lista prijavljenih... :juhuhu: :juhuhu: :juhuhu:
 bossteb
#358061
vencelj napisal/-a:http://www.s1trail.com/live/

Čestitke vsem za uspešne nastope :!: :!:
Rezultati kažejo, da se je svoji prvi 100 milj dolgi razdalji odlično znašel sodelavec Boštjan (runner 164 km)
:clap: :clap: in :cast: :!:
:laola

Hvala, Vencelj! Odlično ali ne, znašel sem se in to kar zelo fino. :lol:
Poročilo sledi, ko se vse malce posede in uredim v glavi. :--

http://www.movescount.com/moves/move193804375
 mikha
#358078
Dodam se jaz kakšen pogled na Tek z burjo, sicer ne iz proge, temveč iz ozadja. Pa tudi ta pogled se nanaša le na eno razdaljo, Ipertrail.
Za začetek, kaj sploh je Ipertrail. Je tek na 100 milj dolgi razdalji, iz Sesljana, nad Trstom, proti Slavniku, Čičeriji, se skoraj dotakne državne meje in se rahlo severneje po krakški pokrajini vrača nazaj.
Značilnost tega izziva je, da vsak tekmovalec dobi škatlo, ki ga spremlja preko vseh okrepčevalnic. Kaj je v njej, si vsak tekmovalec pripravi sam. Obleke, pijača, hrana, copate... Na dveh okrepčevalnicah je na voljo topel obrok, večinoma pa so tekmovalci odvisni od svoje škatle. Kar naredi tek pravzaprav zelo zahteven, pa je navigacija. Označb teka ni, le GPS sled ali klasika zemljevid in kompas.
Moja vloga je bila bedenje nad tekmovalci za računalnikom. Sledenje njim samim, kot njihovim škatlam, da jih pričakajo na okrepčevalnicah. Poskrbeti, da ne zaidejo preveč s poti. Nekaj smo jih celi usmerjali na kontrolne točke, saj je bilo ponoči v megli in nalivu praktično nemogoče se premikat in pravilno orientirat. Že mene je teh 40 ur Ipertraila precej izčrpalo, pa sem vseeno ujel urico ali dve spanja, tekmovalci pa....kapo dol.
Sicer letos ni bilo burje, mraza, vendar pa so deževne razmere ravno tako zahtevale konkreten davek v številu odstopov.
Finisher medalja Ipertraila je res fantastičen dosežek.
 bossteb
#358079
mikha napisal/-a:Dodam se jaz kakšen pogled na Tek z burjo, sicer ne iz proge, temveč iz ozadja. Pa tudi ta pogled se nanaša le na eno razdaljo, Ipertrail.
Za začetek, kaj sploh je Ipertrail. Je tek na 100 milj dolgi razdalji, iz Sesljana, nad Trstom, proti Slavniku, Čičeriji, se skoraj dotakne državne meje in se rahlo severneje po krakški pokrajini vrača nazaj.
Značilnost tega izziva je, da vsak tekmovalec dobi škatlo, ki ga spremlja preko vseh okrepčevalnic. Kaj je v njej, si vsak tekmovalec pripravi sam. Obleke, pijača, hrana, copate... Na dveh okrepčevalnicah je na voljo topel obrok, večinoma pa so tekmovalci odvisni od svoje škatle. Kar naredi tek pravzaprav zelo zahteven, pa je navigacija. Označb teka ni, le GPS sled ali klasika zemljevid in kompas.
Moja vloga je bila bedenje nad tekmovalci za računalnikom. Sledenje njim samim, kot njihovim škatlam, da jih pričakajo na okrepčevalnicah. Poskrbeti, da ne zaidejo preveč s poti. Nekaj smo jih celi usmerjali na kontrolne točke, saj je bilo ponoči v megli in nalivu praktično nemogoče se premikat in pravilno orientirat. Že mene je teh 40 ur Ipertraila precej izčrpalo, pa sem vseeno ujel urico ali dve spanja, tekmovalci pa....kapo dol.
Sicer letos ni bilo burje, mraza, vendar pa so deževne razmere ravno tako zahtevale konkreten davek v številu odstopov.
Finisher medalja Ipertraila je res fantastičen dosežek.


Hvala, čudoviti ste bili, cela ekipa!
:laola
(zdaj sem te celo spoznal v živo :D )
 JureZ
#358092
Še moje kratko poročilo s 57 km.
Za začetek bi lahko napisal, da je bilo na Teku z burjo vsega zadosti, razen burje ni bilo. V opisu tekme je pisalo, da znajo biti temperature zelo nizke, sploh v kombinaciji z burjo, nekaj dni pred tekmo pa se je začel napovedovati dež. No, na tekmi ni bilo niti burje, niti mraza in niti dežja (mogoče nekaj minut rahlega pršenja), temperature so bile po mojem mnenju idealne za tek, nekateri so tekli celo v kratkih rokavih oz. kratkih hlačah.
Kmalu po štartu smo prispeli do prve reke oz. potoka, čez katerega pa je vodila samo ena pot - pot preko treh oziroma štirih skal in za pomoč napeta vrv med dvema drevesoma na vsaki strani potoka. Ker so imeli tekmovalci velike težave s prečkanjem se je tukaj napravil velik zamašek in za prečenje se je čakalo več minut, 5 ali 10 minut, mogoče celo več in bilo je kar nekaj slabe volje. Nekateri tekmovalci so potok prečkali mimo prehoda, zabredli so v vodo, ostalim pa se nam to ni zdela dobra ideja in smo rajše čakali na vrsto, saj je bila pot pred nami še dolga in ne predstavljam si, kako bi jo bilo preteči v mokrih supergah.
Dalje je šlo bolj tekoče, skozi čudovite kraške hrastove gozdove in slikovito dolino reke Glinščice, kjer nas je pozdravil mogočen slap. Zamašek se je mogoče naredil le še pri vzponu in spuščanju z mogočnega melišča, saj so nekateri sestopali zelo zelo previdno, mogoče celo malo boječe. Nekajkrat sem pomislil, da bi tekmovalce pred sabo prehitel a bi bilo to preveč tvegano početje pa tudi pot je bila še dolga in ni imelo smisla tvegati poškodbo ali celo kaj hujšega.
Na 33 kilometru smo prispeli do postojanke, kjer si lahko pustil vmesno torbo s potrebščinami a ker dejansko nisem prav ničesar potreboval je prišlo v poštev le okrepčilo in tek dalje.
Nadaljevanje je potekalo več ali manj po kraškem robu nad Trstom-smer Sesljan, po gozdnih poteh pretežno borovega gozda (če se prav spomnim), singel track potka je stalno ponujala akcijo: malo gor, malo dol, levo in desno, tako da se jo osebno nisem naveličal in smo kot bi mignil prispeli do zadnjih treh kilometrov. Od teh je prvih 500 m ali 1 km potekal po plaži, ki je bila sestavljena pretežno iz velikih skal in na katerih so imeli določeni tekmovalci zopet velike težave. Osebno sem videl tri tekmovalce, ki so padli, dvema od teh je zdrsnilo, eden pa je gleženj vtaknil med skale in si ga zvil. Potrebna je bila torej maksimalna previdnost, po drugi strani pa je takšna popestritev pripomogla k temu, da so bili tudi zadnji kilometri (ki se znajo na kakšni tekmi vleči kot kača) pestri in zanimivi. V predzadnjem kilometru pred ciljem smo imeli zaradi popolnoma blatne steze na voljo še brezplačno dričanje po riti, v cilju-na nogometnem stadionu, pa nas je pričakal komentator, ki je pri zadnjih metrih vzpodbujal prav vsakega tekmovalca tako, kot bi bil zmagovalec. Dober občutek in hvala mu :-)
 mikha
#358097
Ni trakcev, zastavic itd. :D Če dodaš meglo, dež, naliv, temo, vidljivost s čelno svetilko cca. 1m, po pripovedih, si lahko predstavljaš zahtevnost določenih odsekov. :D
Našli pa bi te. Ali preko gps ali zvočnih signalov :D ali pa na željo ZZtopa mogoče poslali kakega medveda. :D
 bossteb
#358098
zz topka napisal/-a:
mikha napisal/-a: Označb teka ni, ...

Kako to misliš, ni? Ni trakcev, zastavic, puščic levo, desno?

:D

So so, samo niso namenjene Ipertrailu. Označb in markacij in puščic, da včasih glava peče. Potem pa slediš kateri malce zasanjano, pa ti GPS sled zgine z displaya. :--
Uporabniški avatar
 zz topka
#358101
mikha napisal/-a:Našli pa bi te. Ali preko gps ... ali pa na željo ZZtopa mogoče poslali kakega medveda. :D


Haha, Miha,
pr` meni bi vsi signali
krepali...
in bi lohk tudi Naso
za mano poslali,
da bi me iskali.

In tudi če bi ZZ rekel,
naj gre za mano medo,
bi me najdu mogoče
šele v sredo,
ko bi sama padla
že v čisto bedo,
da b` si reku:
"Tole naj pa kar drugi pojedo!"
:lol: :D :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA