Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 TONEK
#358631
Lepo število udeležencev se nas je zbralo ob osmih zjutraj - včeraj najhladnejšem kraju v državi. Kratek nagovor šefa prireditve in že se poženemo tik pod vrh 1114 m visoke Slivnice. Snega je bilo na progi do sedaj največ, zelo zahteven je bil zgornji del proge v drugem in tretjem vzponu, ko se je na mestih močno predrla. Na stotine nog je traso hitro utrdilo, tako, da je bilo proti koncu že prav prijetno pohajanje in prav škoda, da se je bližal konec tekme. :D Po dvanajsti uri mi je bila tudi všeč spodnja petina proge, ki je bila zaradi odjuge prijetna drsalnica pri spustu. Skoraj cel dan je vztrajalo sonce in s tem privabilo veliko pohodnikov, nekatere s cucki, ki so kakali po sredini proge. Prav rad bi poznal njihove lastnike. :mrgreen:
Posebno poglavje sta okrepčevalnici. Fantazija. Ni, da ni. Posebej zgoraj, pri Sonji bi kar obsedel. Ob vsem tem naj izpostavim, da uradne štartnine za tekmo ni bilo, dobrodošli so bili prostovoljni prispevki (žal v času moje prijave nisem nikogar opazil, da bi kaj vrgel v pušco) po 5€.
Glede rezultatov naj omenim, da moč in vztrajnost ni več logična prevlada fantov, čeprav je bilo kar nekaj zvenečih imen, saj sta absolutni prestol zasedli Jasmina in Mojca z devetimi vzponi. Kapo dol. Jaz sem bil 13min. počasnejši kot lani, kar je glede na tokratne razmere zadovoljivo. Kdo je bil najstarejši na tekmi pa se ne bi ponavljal.
Po veliki porciji jote in podelitvi najboljšim jo kljub organiziranemu prevozu peš mahnem v dolino, saj je dan že dolg in še daleč do noči.
Drugo leto pa seveda - spet.
 bossteb
#358651
Ja, saj se ne bi spodobilo, da na hribu, ki ga imajo čarovnice, ne bi zmagale punce! :twisted: :--

Tudi moj poklon obema, pravzaprav vsem, puncam. :clap: :clap: :clap:

Je bilo fletno, čeprav je res zmanjkovalo časa. Meni je uspelo narediti isto vzponov kot lani, ampak sem bil pa 20 minut počasnejši kot lani. Tako da, Tonek, bravo tudi tebi!
 TONEK
#358672
Čestitke tudi tebi. Ja, kar nekaj dobrih motivacij je bilo za vztrajanje na tekmi. Sončno vreme, Sonja s priboljški in vedno bolj utrjena proga v zgornjem delu.
 TONEK
#358679
Sonja je nadvse prijetna gospa. Poleg ogromno dela na okrepčevalnici (140 ljudi s povprečno štirimi pristopi) je tudi vihtela ragljo.
Žal mi glava ni dovolila še enega spusta niti lani, ko mi je ostalo do cilja še uro in 25 min. časa.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#358680
Saj bi napisal lepše daljše poročilo, ampak tista enkratna oseba (če je Sonja to pomeni, da je sonček) na zgornjem obračališču mi ne da, da je ne bi najprej pohvalil, potem pa si lahko vzamem čas za pisanje.
Seveda čestitke obema najhitrejšima mladenkama (od katerih je imela ena cel dan kisel obraz in ni nikogar pogledala v oči)
in en velik poklon vsem starim prijateljem :laola
in sto poljubov deletom, ki so kot rožice okranclale to zimsko idilo.
Organizacija: ODLIČNO :clap: :clap: :clap:
 thag
#358686
Čestitke vsem udeležencem, ne samo zmgovalcem, sploh tistim, ki so zdržali 8 ur tekanja/ hoje gor dol.
Sam se ne počutim ne fizično ne pisihično sposoben tega! Vsaj zaenkrat ne, morda naslednje leto ...
Uporabniški avatar
 Dule
#358688
Pa še moje izčrpno poročilce: organizacija na nivoju tekme svetovnega pokala le da ta traja malo dlje.. Da ne bomo hvalili samo Sonje, ki je resnično že vsa leta enkratna na zgornji postaji žičnice pardon proge, saj je še nisem videl da nebi bila dobre volje.. Tudi spodnja postaja je bila enkratna in ponujala vse dobrote "ni da ni".. Sam sem tekmo vzel kot dober trening baze, saj v takšni družbi ob veliko poznanih ni nikoli dolgčas in trening tekma hitro mine.. :laola
Uporabniški avatar
 s:k
#358711
Hvala vsem za udeležbo in še lepša hvala za vse izrečene pohvale.

Organizacija takega dogodka ni preprosta - 150 prijav pomeni, da je treba računati tudi tako število udeležencev, kar v osmih urah pri povprečnem številu vzponov več nad 5 pomeni petkratnik tega števila. Vendar vsako leto z veseljem pripravimo in izvedemo ta dogodek, ker dobimo nazaj take pozitivne odzive, ki nam vedno dajo nov zagon za naslednje leto. Seveda vsako leto želimo ponuditi še kaj več oziroma izkušnjo še izboljšati, upam da nam je letos to uspelo in nam bo še naprej.
Vsekakor hvala vsem, ki ste prispevali v "pušco" v taki meri, da lahko dogodek speljemo brez težav in posledično že drugo leto zapored pokrijemo nastale stroške.

Še uradno poročilo, nekaj foto utrinkov in rezultati: http://pdk.forma.si/2018/02/17/rezultat ... ice-petka/
Uporabniški avatar
 majcka
#358713
zz topka napisal/-a:Ma, Majči, jast te še čakam Slika
Dva stavka? (3,4,5,6....)


Evo dva stavka...če že morta bit. :argue:

Pohvala organizatorjem, tud če se to na licu mesta ni videlo, sem jim bila zelo hvaležna, da so bili in imeli okrepčevalnice. Vreme je blo. Jaz menda tud....ne vem, nisem ziher, nimam fotk. :-- :-- (evo trije)
Uporabniški avatar
 zz topka
#358719
No, ti pa jast nardim foto poročilo... :lol:
Zjutraj se nas je ob kegljišču v Cerknici zbrala kar velika množica norcev, pripravljenih na 8 ur vzponov na goro čarovnic.
Slika

No, jaz sem seveda štartala bolj v pozadini.
Slika

Snega je bilo zares v obilju...
Slika

Ker je bilo kar mrzlo, sem seveda stalno šmrcala... in sem robčke kaj hitro porabila. Bi jih rabila na stotine. Pa sem sem pa tja zadevo opravila po domače :lol: Slika

Nekako sem gledala, da sem stalno hodila za nekom v zavetrju...po možnosti za moškim...
Slika

Tonek je vzel zadevo zares, zato ga ni nikjer na fotkah, ker je tolk hitro šibal. Je pa zato legenda Zdravkec bolj prizanesljiva do fotografov.
Slika

No, 8 ur šihta je minilo. Bila sem kar pridna, čeprav bi lahko bila še bolj. Pa drugič.
Na podelitvi sem bila pa jezna.
Ker mi je Tešky pojedel vso torto.SlikaSlika

No, potem pa mi je prijatelj za sveto obljubil torto drugo leto samo zame. Pa sem bila spet vesela.
Slika
Tako, da drugo leto se spet vrnem.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA