Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#359131
Po skoraj 13ih letih moja prva udelezba na tekaski prireditvi....
Prvic tekel 21km, sicer tecem od 8km do 12km, neobremenjen s tempom in sotekaci.

Imam se za zelo frisnega tekaca, saj tecem sele od oktobra (sicer precej navdusen kolesar z cca 6t km letno). Plan je bil teci zgolj cez zimo, pa me je potegnilo notri...

Pa sem si zadal cilj v roku enega leta preteci polmaraton...
Pa sem se prijavil na mkm, na 10km...
Pa mi misel o 21km ni dala miru...
Pa sem danes namesto na desno, zavil na levo...

In sem odtekel svojo prvo 21ko, najdaljsi tek do sedaj (do sedaj je to bil trk trojk direktno iz maturantskega plesa 13let nazaj). Zacel lepo pocasi, defenzivno, poslusal svoje telo.

Prvih 10km odtekel v 58min, naslednjih 11km v 57minutah...

Vmes pojedel 2gela, opazoval pulz (povprecje je na koncu znasalo 147), spil 3dcl tekocine in predvsem... uzival... od prve do zadnje sekunde.

Ker sem še 4leta nazaj bil zelo debel couch potato , sem ponosen sam nase, da sem nasel veselje tudi v teku in da sta mi psiha in telo sluzila vseh 21km.

Definitivno tek pri meni ne bo ostal zgolj zimska rekreacija...

Cestitke vsem, ki ste danes premagali katerokoli izmed razdalj.

Pohvale organizatorjem za super organizacijo.
#359139
Precej na hitro in nepričakovano sem v soboto malo po popoldnevu dobil možnost, da nastopim na teku kot zamenjava. Po krajšem premisleku sem se odločil, da je tekma najboljši trenig in tako sem se v nedeljo znašel na štartu.

Še sam komaj verjamem ampak to je bil moj prvi pravi uradni ravninski polmaraton. Pričakovanj nisem imel saj mi kar nekaj stvari ni šlo na roko za dober rezultat tako da sem si za cilj zadal da uživam.

In sem. Praktično celotno traso sem preklepetal s sotrpinom, se lepo okrepčal na postajah, spodbujal tekače okrog sebe celo pomagal tekaču, ki je bil ves omotičen.

No zraven sem odtekel kar soliden čas okrog 1.29, točno niti ne vem kakšen je uradni :oops:

Lepa prireditev, še posebej pa vsaka čast tolkalcem in pa bobnarju, kakšen energijski boost ti pa to da... :clap: :cast1:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA