Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 daca10
#359641
V soboto ste večina borbali na trojkah, nekaj se nas je pa spopadlo s hribi v Kvarnerju. Prvič sem šla na ta trail, ki je letos prvi v sklopu štirih tekov Kvarner trails. Organizacija, vzdušje, novi tereni, ni predaleč...vse to me je prepričalo v prijavo.
Pričakovala sem težko traso, Marjan in Urša sta jo poznala, čeprav so jo letos spremenili in še bolj začinili. Start v centru Dražic, vse tri razdalje skupaj (32, 18 in 12km), prva dva kilometra ravninska, ravno prav za ogrevanje :wink: , potem pa se začne vzpenjati. Opozorili so nas na močan veter čez grebene, res je bil :shock: .Z Uršo sva se držali skupaj, ostali fantje z Amfibije in Bojan so potegnili naprej, da ne govorim o Marjanu, Tilnu, Mitji in dekletoma Mojci in Ajdi, ki so kar poleteli :lol: .Strmi vzponi, tehnično zahteven teren, veter, skoraj se ni dalo teči :roll: , vendar sva z Uršo lepo napredovali. Ker so samo tri okrepčevalnice, je potrebno imeti s sabo pijačo, ker je bilo kljub dokaj oblačnemu vremenu soparno in jaz bi brez tekočine zelo trpela :drink . Tudi razgledov ni bilo takih, čeprav jaz res večinoma strogo gledam pod noge, ker stopati po tistih skalah ni mačji kašelj :oops: . Ne predstavljam si, kako Marjan in vsi tahitri to pretečejo :o :mrgreen: :laola . Z vrha Hahličev se začenja zahteven spust, noge so tudi že utrujene in v cilju sem opazila kar nekaj krvavih kolen in rok, tudi dekle pred mano je padlo, na srečo se ni poškodovala. Z Uršo sem vztrajala po najtežjih delih, na zadnjem spustu pa sem šla naprej in pritekla v cilj v slabih šestih urah, kar bi se dalo glede na počutje tudi hitreje, ampak naj bo to izziv za naslednje leto :juhuhu: :lauf: .
Zmagovalec Marjan z izjemnim časom, prav tako Ajda :clap: :cast: :clap: na daljši razdalji, ki je postregla z 33,5km in dobrih 2000 višincev, in na krajši 18-kilometerski Mojca, ki je bila celo 2. absolutno :o :clap: :clap: :clap: .
Rezultati vseh razdalj https://www.stotinka.hr/hrv/dogadjaj/541
Iskrene čestitke vsem!!!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA