Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 spela*
#361267
Prvič na kakšnem trail teku in bilo je čudovito!

Nisem vedela, kaj pričakovati. Kako zaostrene so časovne limite, kako označena je progra v naravi (po pravici povedano, pričakovala sem, da bo treba vmes večkrat gledati na zemljevid), kako se obleči in predvsem obuti ... Na startu sem videla fanta, ki je prišel v sandalih - takrat mi je bilo skorajda že žal, da nisem obula navadnih superg namesto terenskih. No, ko so se začeli vzponi, predvsem pa spusti, mi ni bilo nič več žal. :D

S Kairosom sva šla skupaj od starta do cilja. V pohodnem tempu. Gor, dol, spet gor, pa spet dol, še enkrat gor in malo bolj strmo dol in nato še kar malo več gor in nato zelo strmo dol. V prvem delu je bilo kar nekaj gneče in umikanja hitrim tekačem, ki so startali za nami na krajši dirki in nas vmes ujeli. Malo sem se jezila na tiste, ki se jim je zdelo samoumevno, da se jim bom takoj umaknila, in se niti zahvalili niso, a taki so bili v manjšini. :) No, od tam naprej, ko smo se ločili, je bilo pa prav idilično. :D Morje, hribi, sonce, veter ... in midva. Res lepo ...
No, zadnji spust je bil kar hud. Si ne morem predstavljati, da nekateri tam tečejo. :shock: Jaz sem enkrat padla in se sicer ujela na dlani, a po tem sem nadaljevala še bolj počasi. In bila zelo vesela, ko se je spust končal. :D

Ves trail je bil eno samo uživanje. Izlet, ne tekma. Še bova šla. :D
#361274
Zdej, k čakam, da se mi skuha jota Slika
gledam mal rezultate.
https://www.utrka.com/utrke/krktrail/2018/rezultati/
In vidim... na ta kratki so šli zadnji skor 6 kratnik zmagovalčevega časa, na ta srednji 4 kratnik, na ta dolgi pa 3 kratnik. :clap:
Če bi šla jast pri nas 6 krat počasnej kot zmagovalc, bi me takoj dali na gavge
Slika
Še za moj dvakratnik se nemalokje jezijo... :twisted:
Špela, najbrž, da pridem drugo leto. :D
 spela*
#361276
zz topka napisal/-a:Še za moj dvakratnik se nemalokje jezijo... :twisted:
Špela, najbrž, da pridem drugo leto. :D


Če pa mislijo, da morajo tekmovati. V čem je potem fora teh lepih razgledov, če jih niti opaziš ne? :)

Bomo šli skupaj. Samo jaz grem dol RES počasi! :D
#361280
Zdej, k čakam, da se mi včerajšnja jota segreje :lol: , spet mal gledam po rezultatih in računam...
vseh udeležencev: 941
v cilju z dvakratnikom zmagovalca: 488

Preostalih 453 tekmovalcev je na progi recimo da zgolj uživalo v razgledih in doživetju. :clap: :clap: :clap:

Zakaj se kaj takega pri nas ne dogaja? :shock:
In zanimivo je tudi to, da je bilo na Krku ogromno Slovencev.
Ah, kej bluziš, mati... bejž rajši jejst joto... 8)
Uporabniški avatar
 rainbow
#361281
Topka, res je kar si napisala in meni je bilo prav to všeč, da je večina (vključno z mano) šla na progo predvsem uživat...naravo, razglede, družbo in vse ostalo, kar sodi zraven.
Pri nas je vse preveč tekmovalnosti, kar verjetno marsikoga kdaj odvrne, da bi se udeležil kakšne take ali podobne prireditve.
Meni je bilo TOP in upam, da se še vrnem, čeprav z netekmovalno ambicijo. Sicer pa... vsak s svojimi cilji in po in svojih zmožnostih, važno da smo na koncu zadovoljni v sebi.
Kaj več pa ti povem, ko se prvič naslednjih srečava ;-)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA