Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 teoo
#76151
Zdravo,

Kaj lahko prosim kdo malo bolj opiše K24, ter pokomentira zadevo. A obstaja kaka skica trase?
Uporabniški avatar
 zvone
#76282
Dorica napisal/-a:Pozdravljeni!
Ko sem avgusta spremljala Jožeta, ki je v spremstvu Janija in Staneta opravil s K-24, se po Janijevih navodilih vozila iz kraja v kraj, se vmes povzpela na Raduho in ko so mi kazali od kje so pritekli in kam bodo še tekli, sem misel, da bi se jaz letos tu preizkusila, kar opustila.
Opravila sem GM4Ox2 in Jani, ki se je par dni prej pri nas preizkusil na GM4Ox3, me je takoj povabil še na K-24. Kmalu sem dobila še datum in se po nekaj dneh odločila ZA.


Dorica!

Iskrene čestitke za pogum, vztrajnost in opravljen K-24- tudi z moje strani! Žal, ni bilo priložnosti (zamudil sem cca 2 uri) da ti tudi osebno
čestitam za ta ( K-24) in ostale podvige ( 2xGM4O) ki se letos kar vrstijo
tudi pri tebi! Zdi se, da ste "graparji in graparce" iz posebnega "testa" in veseli me da je tako. Upam in želim, da ti bo pretečena pot še dolgo ostala v srcu in da se boš z veseljem še kdaj vrnila na te prelepe stezice
koroških planin.

Lep pozdrav iz Maribora! Zvone
 Dorica
#76356
Pozdravljeni!
Lepa hvala vsem za čestitke in lepa, lepa hvala vsem, ki ste bili z mano tako ali drugače na poti.
Ne morem verjeti, da me noge niso prav nič bolele in smo na praznik, 31.10., že opravili lep planinski izlet na Kobariški stol- cca šest ur hoje.
Vtisi so še vedno zelo živi, ne samo lepa pot in narava - ti dobri ljudje -
Jani in Janja, Rudi in Cirila, pa Zvone, ki je tekel za nami.
Bog vam povrni, jaz vam ne bom mogla.
Lepo se imejte in LP
Dorica
Uporabniški avatar
 jan_jan
#253519
Medtem ko so "ultra - ultra" ultraši že kreko zagrizli na Zasavski pl. poti, se PeterM, Matej - Jethro in moja malenkost počasi odpravljamo proti štartu v Črno. 8)
Vremenska napoved sicer ni najboljša :?: , želimo si, da bodo tisti tam zgoraj z zakasnitvijo poslali poslabšanje s padavinami.
Na Raduhi pričakujemo še družbo Maratona 100. :laola
Uporabniški avatar
 jan_jan
#253675
jan_jan napisal/-a:Na Raduhi pričakujemo še družbo Maratona 100. :laola


In smo ga srečali. Sicer ne na Raduhi, ampak na Grohotu. Prišel nas je pozdravit in nam za na pot prinesel še energetski priboljšek. Hvala Stane, se priporočamo. Pa lepo po vrsti.

Začeli smo s petka na soboto ob polnoči v Črni v smeri proti Uršlji. Noč je bila sicer malo oblačna, a se je kaj kmalu začelo jasniti. Na Naravskih ledinah smo bili kot bi trenil. Sledil je vzpon na Uršljo. Malo pod vrhom je Petra zanimalo, kaj neki so vse tiste luči v dolini, zato mu obljubim, da mu bom vse lepo razložil na vrhu. Razen megle, ki bi jo lahko rezal, mu drugih razgledov ni bilo »na voljo« :bum: . Mrzel veter in »belina« vse naokoli, nas hitro preženeta z vrha. V želodcu se je začelo tisto znano oglašanje, torej - potrebno se bo podpreti. Z Matejem glasno razmišljava o kebabu in hamburgerju spodaj pri Križanu, a se moramo zadovoljiti z malico iz nahrbtnika in nato v drncu nadaljujemo proti Slemenu. Vse gre po planih, razpoloženje na višku :wink: . Matej stresa šalo za šalo. Med podoživljanjem Petra in Mateja »GolteTrekinga« kontrolnih točk smo že na Smrekovcu. Tukaj smo sicer računali na masažo brhkih maserk in topel zajtrk, a je upanje hitro splahnelo :evil: . Koča je bila zaprta in razen nas treh nikjer žive duše. »Razočarani« smo ponovno morali sami poskrbeti zase.
Čez Smrekovec do Loke Matej in Peter ne jenjata stresati norčij, zato sem ju bil prvič resno primoran opozoriti :nono: da sta trasi K24, da je stvar resna in da naj se za hudiča posvetita projektu.
Na Loki smo po treh urah. Po neprespani noči in nekaj več kot 40km poti so noge že bile rahlo utrujene. Potrebni smo bili »dinamita«. Naročimo kavico, dodamo še priboljšek iz nahrbtnika in se pogumno spoprimemo z vzponom na Raduho. Vrh dosežemo ob 10.00h 8) .
Za spust na Grohot sem se odločil po plezalni poti. Peter je namreč povedal, da z zajlami nekih hudih izkušenj nima, a da je pripravljen sprejeti izziv. Torej, treba ga bo podučiti, kako se to dela. Pogumno smo se spuščali do prvih, manjših snežišč :shock: , ki sčasoma postanejo vse širša in nevarnejša :twisted: . Odločim se, da se vrnemo in sestopimo čez Durce. Sorry Peter, trening »zajlanja« bova nadaljevala kdaj drugič :) . Drugače pa na takšni poti kakšen dodatni višniski meter vedno prav pride :wink: . Na Grohotu se pozdravimo s Stanetom, vase zmečemo nekaj makaronov in nadaljujemo proti Olševi. Sestop do Mrzlega dola čez melišče je bil »kamnit«, je pa zato toliko bolj letelo. Na poti do Kumra smo spili nekaj Meže, kar pa se na srečo ni poznalo na njenem vodostaju.
Kumer. Janja. Malica. Odrešitev. Njami, njami, šljuk, šljuk. Še skupinsko se slikamo in jo vsekamo proti Peci.Slika
Hvala Janja. Pred Knipsovim sedlom opazim, da je Raduho in Olševo zajela ploha. Pospešimo korake in nekaj pred 18.30h si že stiskamo roke na vrhu zadnjega doooooooolgega vzpona :laola . To je to, sedaj samo še navzdol. Vreme se nas je usmililo, dež se je usmeril proti Uršlji. Še dobro, da smo izbrali »pravo« smer kroga (najprej Uršlja), sicer bi bili mokri.
Proti dolini smo s tempom stopnjevali, na makadamu nad Mihevom smo tekli, na asfaltu smo še malo pospešili, da bi na koncu skoraj s foto finišem morali ugotavljati, kdo je bil zmagovalec. A jaz sem to vedel že na startu. Peter in Matej :clap: :cast1: . Vseskozi smo bili dobro usklajena ekipa. Čestitke fanta in hvala za druženje.
Uporabniški avatar
 zvone
#253696
Bravo naši!

:laola :laola :laola :laola

Moje čestitke novim članom kluba K-24 (Peter in Matej)!

Čestitke tudi Janiju za 2 kratno ponovitev v enem tednu!

Kapo dol!

Lep pozdrav! Zvone
Uporabniški avatar
 AVI
#253709
Bravo fantje...to ste izvedli suvereno... :D :D ...ampak ob taki družbi je vse enostavno... :D :D ...in če malo izpostavim PetraM, saj je bila to njegova že tretja 24 urna preizkušnja v zadnjih 10-tih dneh.... :D ...bravo Peter... :clap:
Uporabniški avatar
 Deniz
#253719
Bravo ekipa tko se dela! :clap: :clap: :clap: :clap: Pravi trije mušketirji :)
 Jožko
#253758
Bravo fantje tko se to dela, čestitke :laola
Uporabniški avatar
 PeterM
#253774
jan_jan napisal/-a: Peter in Matej :clap: :cast1: . Vseskozi smo bili dobro usklajena ekipa. Čestitke fanta in hvala za druženje.

Se strinjam Jani. Meni je bilo prav to, da smo bili skupaj z Matejem super usklajen team, na tem dogodku največ vredno. :laola
Pot si že sam lepo opisal. Vodil si nas suvereno in kvalitetno :clap: . Sam sem pred kočo na Loki razmišljal o tem, da se mi Škofjeloški vrhovi in 24 ur Primoža nekoliko poznajo. A kava na Loki je vse spremenila. :D
Vsaka še tako mala sled krize se je pobrala in sledil je le še užitek. V vzponih, spustih, prečenjih, počitkih za hrano, razgledih, prelepi naravi. In smeha ni manjkalo. Me je kar
od znotraj pretresalo. Super se je takole gibati. Ne dirkati za vsako minutko, temveč preprosto uživati. Staneta je vedno prijetno srečati. Tvoja žena Janja in sin sta nas pa pri Kumru po rokah nosila. Pa so se borovničeve palačinke in ostale dobrote hitro zložile po trebuščkih, tako, da nas je na turbo pogon odneslo na Peco. Kraljevsko goro za veliki finale.
Vredno ponovitve. :clap:
AVI napisal/-a:Bravo fantje...to ste izvedli suvereno... :D :D ...ampak ob taki družbi je vse enostavno... :D :D ...in če malo izpostavim PetraM, saj je bila to njegova že tretja 24 urna preizkušnja v zadnjih 10-tih dneh.... :D ...bravo Peter... :clap:

AVI, vse skupaj še mene preseneča. V dobrih 13 dneh sem bil na treh divjih zadevah.
Na katerih sem skupaj opravil s kakšnimi 317 kilometri in dobrimi 19.600 metri nadmorske višine gor in ne veliko manj dol. :D
In kot si rekel, ob takšni družbi se zgodba poenostavi. Prelevi v poezijo.
Hvala vama za družbo, Jani in Matej. Takšnih dni se ne pozabi kar tako. :clap: :cast1:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA