Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 zz topka
#133739
Ola, da se malo razpišemo o tej blatni kopeli.

Zjutraj vstanemo, si rečemo: "Ma je padlo preveč dežja, ne bomo tekali po tem blatu, ne ? NE, NE, kje pa!!!"

Bolj, ko se je bližalo proti poldnevu, bolj sva se z ZZ Topom nekam čudno gledala... "Ma, kaj čva it, vseeno??
Ma, ja, bejžva!!"
Vmes pokličem številko telefona, ki je bila na razpisu za informacije, povprašam, če so kaj posušili progo s fenom, možakar se malo posmeje in reče , da niti ni hudo blatno, saj je tek po gozdu in dež ni prišel skozi. Ja, pol pa sploh gremo!

Zaradi kolesarskega maratona sva Garminu ukazala, naj naju pelje v Gore čez Medevdje Brdo. Pa naju je kar fajn zafrknil, saj sva pristala skoraj v Logatcu! No, končno šibava po pravi poti v Gore.
Tam se je že pridno zbirala vsa elita, mislim, res elita.

Organizacija na nivoju, kot se šika!

Se vpiševa za Pokal PN in malo povprašujeva
( bolj jaz, ker sem bolj fibrčna), če kaj vejo, kakšna je kaj proga. Ja, blatna, pa strašno strma, za dol in pole še za gor! In spolzki kamni in korenine in...

Ojoj, ma ja, bom pa šla prav lepo na gvišno, varnost je prva. Bom pustila Kosoveljevi Mateji, Daneji Grandovec in Krkočevi Luciji, naj kar letijo mimo mene, danes jim bom pa pustila.....

Na štartu se lepo med sabo menimo, kot da bomo šle po štruco kruha ...
Hop in že šibamo...

Dol, dol, dol, dol, se mi je zdelo, da bom prav kmalu v Ajdovščini, ne v Idriji, ko pridemo do grape z blatno kopeljo. Nekako se s širokim razkorakom le prebijem mimo, pa gremo še malo dol, dol....
Oster ovink! Pa gor!
" Oh, končno mal klančka!" se pošalim, redarji pa v smeh.
V klanc mi gre malo bolje kot v dolinco, zato takrat prehitim celo nekaj mojih sotrpink. Kraševka Rada pa lepo za mano. pa jo slišim:" Orka, kaj je treba še enkrat tako?"
" Ja, ja ", se nekaj derem nazaj!
Ona pa:" Ma, tu nej nobejni rejči podobno, tu je prav groza!"

Seveda sem v klanc že močno premišljevala, če se podam še enkrat v isto dramo in bila že skoraj odločena, da ne.
Pa se prebijem skozi ta prvi krog in ja, če sem enga preživela, bom pa še ta druzga, naj bo kar če!! In tolk ljudi, ko gleda, pa ja ne boš obcagala, zdaj, Valentina?!! Ne, ne ...
Pa bejžmo!
Tokrat se nisem v grapi mogla izognit padcu, a sem nekako le s copatom zabredla v kopel in ravno ko naj bi pristala na tleh, me je nekaj pobralo gor, še sama ne vem, kaj. Tako sem se s tazadnjo le prav narahlo dotaknila tal.

No, še enkrat gor in tudi cilj je počasi prišel! Srečna, da sem zdržala mojo prvo tako izkušnjo. Prav takoj po teku sem na polno govorila: " O, na tako pa nikoli več!!! Jaz že ne...."
Danes pa: " Ma, kaj bo kmalu leto okoli, da vidmo, če smo se fajn navadli?"

Ko so štartali moški, in premagovali kroge, smo seveda navijale z Urško, kot da smo kje na fuzbalu.. Če nas fuzbalerji zavohajo, adijo, tekači... Tam je dnar.... Malo smo se seveda tudi pošalili vmes, upam, da nam ni nobeden zameril....

Po teku je potekalo žrebanje nagrad. Sama sem se ravno preoblačila, ko sem bila izžrebana in je mojo nagrado zato vzela Milojka ter mi jo kasneje dala. Hvala!

Počakam na rezultate. Za ZZ Topa sem bila skoraj prepričana, da bo prišel do medalje, zase pa sploh ne. A, ker se je večina mojih sotekačic v kategoriji prijavila za Slovenski pokal, je v PN ostalo tudi zame, tako, da sem pristala na tretjem mestu v kategoriji.
ZZ top je sicer stal na odru na stopnički za drugo mesto, poleg Carla, a danes v rezultatih gledam, da je celo zmagal, saj je Carl premeščen v kategorijo mlajših. Kaj je prav, bomo videli...

Na koncu bi rada čestitala prav vsem, ki so premagali progo.

Forumovcev je bilo kar nekaj, malo sem počikulala z AVI-jem. Najbrž je šel z drago kmalu domov, ker ga na podelitvi ni bilo. Takrat je bil poklican za tretjega, a je danes v rezultatih prišel na njegovo tretje mesto Carl.

Cunje smo oprali, copate tudi, pripravljeni smo za naslednji boj...
Uporabniški avatar
 AVI
#133740
...ha...lepo in slikovito si tole napisala zz topka.....res je z mojo drago sva dokaj hitro odvihrala proti domu, saj so čakale še druge obveznosti...ampak sedaj mi je pa kar malo žal...glede na razplet...čeprav, ko so obesili rezultate na oglasno desko sem bil 5. v kategoriji za pokal PN....tako, da..ampak vseeno...kakor koli.....

...drugače pa je bilo res blata v izobilju....drugače pa proga odlična...ampak tretjič v breg je šlo pa že kar težko...ampak smo zmogli, tudi s pomočjo PetraM, ki je dajal tempo v breg....
Uporabniški avatar
 damajanty
#133743
Zame, ki imam rada blato, je bla proga valda kot nalašč :D.
S kolegico sva še ob 11h dopoldan iskali možnost, kako priti v Idrijo, no, ob 13h sva dobili vozilo. Jee!
Za EP mi z mojim preslabim rezultatom (seveda) ni zneslo, bo popravni izpit čez dva meseca na Ratitovcu, ko bo izbirna tekma za SP.
TF-jevcev nisem vidla, vsaj ne po značilnih majčkah - vem pa, da ste bili.

Baj d wej, če bi šel kdo kdaj peš na Grintavec (čez mesec dni bo tam tek), naj se javi na ZS!
Uporabniški avatar
 RoKo
#133773
ZZtopka je napisala vse, edino prehitro je šla domov. Eno nagrado -za skupno uvrstitev ni dočakala. Pobrali smo jo Kraški tekači in ji dostavimo v Glinščico.
Malo je zmede z rezultati, včeraj jih nekaj nisem sploh videl, se mi zdi da ene kategorije ni bilo. Japelj bo imel kar nekaj dela, da uredi prave rezultate za sredine REKREACIJO v PRIMORSKIH NOVICAH. To je pač davek na organizacijo dveh pokalov v istem času.
Drugače pa organizacija na nivoju, proga je pač taka, kaka je. Naravna.
Skoraj vsi tekači so mi ušli že na prvem spustu, ker sem se enostavno bal :oops: Suhe dele v hrib sem odtekel brez težav, v spustu pa sem vsakič zaostajal. Glavno da sem ostal cel. V najgršem delu navzdol me je prehitel KOSOVELJ, moram rečt, to je šlo ko sam hudič. Sploh ni gledal v tla, res hrabro.

Prvič odtekel dve tekmi na dan, kratek šprint v Logatcu in dobro izkušnjo v Gorah.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA