področje za debato o tekaški literaturi na splošno ter za predstavitve knjig v slovenskem in tujih jezikih. pa še seciranje njih vsebine ...
#265828
Končno izšla tudi v slovenščini v odličnem prevodu Jureta Capudra pri založbi Sanje ( ki je npr. izdala tudi Ultramaratonca)

Rojeni za tek je definitivno knjiga, ki je prelomno vplivala na tekaški svet v zadnjih dveh letih in spremenila tudi industrijo tekaške obutve. Vibram se ima prav njej zahvaliti za
eksponentno prodajo Fivefingersov.

Če ste tekač ali pa boste to šele postali, vam bo knjiga Rojeni za tek (Born to runm Christopher McDougall, 2009) popolnoma nov svet, ki ga doslej še niste poznali. Vse, kar ste vedeli o teku, vam bo postavila na glavo. Knjiga, ki se za razliko od suhoparnih priročnikov bere kot pustolovski roman, kriminalka in znanstvena študija v enem. Če kaj, vam bo pokazala, zakaj smo vsi rojeni tekači.

Ker sem bil tako navdušen nad izvirnikom, sem se seveda zagrebel tudi za prevod, takoj ko sem izvedel, da bo izšel. Knjiga bo po mojem tudi pri nas uspešnica - če vas mika, nekaj izvodov imam še v trgovini.

Več info na:
http://bositek.si/?p=528
#265873
Knjiga, ki je vsekakor bolj berljiva in bolj "prebavljiva" od Karnovega Ultramaratonca. Prej še nisem slišal zanjo, a potem, ko je izšla v slovenščini 20. 10. 2011 in sem naletel nanjo, sem jo popolnoma instinktivno nabavil...bingo :!:

"Knjiga navdihuje vsakogar, ki bi rad polnejše živel ali hitreje tekel"

LP, vencelj
#265888
Hej....Karno mi je pomagal čez najtežja tedna letos: 2 tedenske inštalacije in 3 formate računalnika :). Če neb brala Karnota vmes, bi zihr pošizila :laola
#265973
Pina napisal/-a:Hej....Karno mi je pomagal čez najtežja tedna letos: 2 tedenske inštalacije in 3 formate računalnika :). Če neb brala Karnota vmes, bi zihr pošizila :laola


Kakor ga bereš oz. iz kakšne perspektive ga gledaš. Jaz sem ga iz dveh:
:arrow: knjiga sama je še vedno eno navadno ameriško sranje;
:arrow: v njej je zapisanih nekaj stvari, ki imajo dokaj dober motivacijski učinek;
Sam pri sebi sem se odločil, da bom prvo skušal zanemariti in drugo čim bolj koristno uporabiti. In potem sem našel nekaj boljšega...

LP, vencelj
#265989
vencelj napisal/-a:
Pina napisal/-a:Hej....Karno mi je pomagal čez najtežja tedna letos: 2 tedenske inštalacije in 3 formate računalnika :). Če neb brala Karnota vmes, bi zihr pošizila :laola


Kakor ga bereš oz. iz kakšne perspektive ga gledaš. Jaz sem ga iz dveh:
:arrow: knjiga sama je še vedno eno navadno ameriško sranje;
:arrow: v njej je zapisanih nekaj stvari, ki imajo dokaj dober motivacijski učinek;
Sam pri sebi sem se odločil, da bom prvo skušal zanemariti in drugo čim bolj koristno uporabiti. In potem sem našel nekaj boljšega...

LP, vencelj


Podobno mnenje kot vencelj imam tudi jaz. V knjigi je sicer nekaj zanimivih motivacijskih vrstic, vse ostalo pa je... :roll:

Za knjigo Born to run sem pa že v vrsti! :D
#274298
Pred dnevi prebral knjigo Rojeni za tek,všeč mi je bil tisti del od kakovosti tekaških copat .Mislim da je kar res, da preveč kompliciramo glede pronacije ,supinacije ,blaženja in ne vem kaj vsega ,namesto da bi preprosto šli na pot in tekli .
Ker rad berem me zanima, če mi kdo priporoča kakšno knjigo z podobno tematiko.

Lp Yedi
#274327
Jst imam:
- Karnota (slo)
- Born to Run (slo)
- the long run
- going long
- once a runner

Ta zadnja ima res komplicirano angleščino in sem jo na pol nehala brat :)
#274349
Knjiga mi je čisto spremenila pogled na tek.
:shock:
Izgleda, da sem bil že delno pripravljen na to...
8)
Me že gledajo čudno na vasi, ko me vidijo bosega. Kot Marsovca!
:lol:
#274939
Pina napisal/-a:Jst imam:
- Karnota (slo)
- Born to Run (slo)
- the long run
- going long
- once a runner

Ta zadnja ima res komplicirano angleščino in sem jo na pol nehala brat :)


A Karno je ultramaratonec?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA