področje za debato o tekaški literaturi na splošno ter za predstavitve knjig v slovenskem in tujih jezikih. pa še seciranje njih vsebine ...
Uporabniški avatar
 mirc1
#83009
A ima mogoče kdo naprodaj tole knjigo?Pa če maste predlog še kašne knjige na temo teka,ki ste jo prebrali.

Hvala
Uporabniški avatar
 shash
#83022
Ravnokar berem dr. Ivo Belan: JOGGING. Se mi zdi dobra za rekreativce.

Janez Penca: 30 000 KORAKOV.

Toby Tanser: TRENIRAJ TRDO, ZMAGUJ Z LAHKOTO. Treningi kenijskih tekačev. Tukaj sem začel verjet, da se tudi brez dopinga da kaj naredit. Samo če preživiš tiste treninge. Za mene fascinantno. Pa nič velik filozofije okrog opreme, tekaških stez, prehrane - sam tečt. Ampak na oštro.

LP
Uporabniški avatar
 mirc1
#83070
a so to knjige v slovenščini?

Pa če ma kdo kakšno knjigo na temo teka za prodat,kr napište .
Uporabniški avatar
 shash
#83085
Te knjige so vse v slovenščini.
Predlagam najprej izposojo v knjižnici, potem pa mogoče nakup, če ti bo kakšna všeč.
Jaz sem si jih vse sposodil iz knjižnici.
Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
 mirc1
#83103
ma sej vem najbolš je it v knjižnico sam jest nočem bit vezan na rok vračila.Tko da če ma kdo kakšno za prodat jo raje kupim.
Uporabniški avatar
 KHAN
#83632
[quote="mirc1"]a so to knjige v slovenščini?

Pa če ma kdo kakšno knjigo na temo teka za prodat,kr napište .[/quote

Knjigo Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto od Toby Tanserja se resnično splača kupit, je pa glede na vsebino skoraj zastonj. Za mene osebno je to postala kar nekakšna tekaška biblija!!! Predlagam vsem, da jo kupite!!!
Uporabniški avatar
 KHAN
#83633
Knjigo Treniraj trdo lahko naročiš na naslovu:
Janez Penca, Valantičevo 18; 8000 Novo Mesto.

e-mail: penca,janez@siol.net
Uporabniški avatar
 mirc1
#84051
Ej hvala za info sem že naroču in že dobil res so hitri.Hvala
Če pa se komu še kakšna kje valja doma in jo ne potrebuje več pa lahka tud pove.
Uporabniški avatar
 KHAN
#84155
Jaz bi pa nujno kupil knjigo od D.Mravljeta: ,,Neskončne ceste;; ali pa jo zamenjam za knjigo ,,Plavaj, kolesari, teci ( knjiga za triatlon).
Če pa koga zanima pa omenjeno knjigo o triatlonu zamenjam za kako štoparico ali pa za uteži za na noge.
 venisafeni
#267628
Pozdravljeni,

kdo ve ali se še da kje kupiti knjigo Jeffa Gallowaya - od jogginga do maratona? Jaz je namreč nikjer ne najdem...

Lep tekaški pozdrav,
Barbara
 sushi
#294630
Lep pozdrav vsem,

mene zanima nekaj v zvezi s knjigo Od jogginga do maratona. Sem si jo že v drugo sposodila, ker mi je v nekaterih pogledih zelo zanimiva. Ne razumem pa, kako naj interpretiram tabele, problem imam pri tistem delu, kjer piše "tek navkreber".

Če vzamemo za primer tabelo za tek na 10km v 45 min piše pri teku navkreber (ob torkih) za prvi teden 8, za drugi 9,5, za tretji teden 11-13 in tako naprej... Kaj je avtor mislil s temi številkami? Kilometre, ki jih mora tekač preteči navkreber? Število ponovitev? V delih knjige, kjer opisuje tehniko teka navkreber, namreč govori o ponovitvah in o priporočeni dolžini ene ponovitve.

Mi lahko kdo, ki knjigo dobro pozna, pomaga razumeti, kako naj interpretiram te tabele?

Najlepša hvala!
 spela*
#294631
sushi napisal/-a:Če vzamemo za primer tabelo za tek na 10km v 45 min piše pri teku navkreber (ob torkih) za prvi teden 8, za drugi 9,5, za tretji teden 11-13 in tako naprej... Kaj je avtor mislil s temi številkami? Kilometre, ki jih mora tekač preteči navkreber? Število ponovitev? V delih knjige, kjer opisuje tehniko teka navkreber, namreč govori o ponovitvah in o priporočeni dolžini ene ponovitve.


Kolikor imam v spominu knjigo, bi rekla, da govori pri tem o številu ponovitev. Torej prv teden 8-krat, nato povečevanje.
 sushi
#294632
Špela hvala za odgovor. Se je tudi meni zdelo, da bo najbrž šlo za ponovitve, potem pa me je zmotila tista polovička pri 9,5... Velikokrat je v knjigi podan razpon, npr. 11-13 in tista polovička mi ni šla v račun.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA