prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 klatez
#261440
Kolikor vem imajo garmini, kupljeni v SLO, dve leti garancije.
Poglej garancijsko knjižico.
Uporabniški avatar
 klatez
#261441
Glede vode pa je tale IPX7 standard očitno bolj tako-tako.
Po angleško bi rekel: mogoče water-resistant vsekakor pa ne water-proof.
Ura sicer lahko zdrži nenameren stik z vodo, plavanje ali močni nalivi pa jo uničijo.
Prav tako pa očitno tudi švic v nekaj letih zaradi korozije.

Most newer Garmin® GPS units are waterproof in accordance with IEC 60529 IPX7. IEC 60529 is a European system of test specification standards for classifying the degrees of protection provided by the enclosures of electrical equipment. An IPX7 designation means the GPS case can withstand accidental immersion in one meter of water for up to 30 minutes. An IPX8 designation is for continuous underwater use.
 sitrader
#261450
janzi napisal/-a:Mi ni dalo miru in sem odprl uro. :shock: :shock: :shock: Začudenje v uri kar nekaj kapelj vode,oksidirani kontakti- sedmi močno oksidiran, osmi popolnoma uničen. Katastrofa kaj si privošči renomirana firma Garmin,



Jah... v bistvu firma Garmin ni prav zelo renomirana na področju ur oz. merilcev pulza. Na tem področju ne vem če ima kaj več kot 10 let "kilometrine". Njihov know-how na tem področju pač zaenkrat še ni dosegel zadovoljive stopnje in zato moraš to vzeti v zakup. Je pa Garmin renomirana firma na področju GPS sprejemnikov, kjer imajo zavidljive rezultate že več kot 20 let. In GPS izdelke temu primerno kvalitetno izdelane.
Vsaj zaenkrat je tako. Seveda se lahko vse tudi spremeni v prihodnosti. Na tem ali na onem področju. Kot pri vsakem.


Kar zadeva vode... Garmine ne dajaj v vodo. Na internetu je (pre)mnogo poročanj raznih uporabnikov kako so ga tako uničili. Tudi modele ki so "kao" za triatlon. Verjetno pa kakšen pljusk ne bi smel delati težav. Hope this helps.
 MATJAŽ
#287813
Moj Garmin 305 ne prikazuje več pulza.Zamenjal sem baterijo na pasu a ni nič bolje.
Zanima me, če ima mogoče kdo kakšen pas od pokvarjenega Garmina 305 za prodat.
Ja in še to me zanima ; ali bo moj Garmin na drugi pas sploh deloval ?
lp
Matjaž
Uporabniški avatar
 ROSI64
#287814
MATJAŽ napisal/-a:Ja in še to me zanima ; ali bo moj Garmin na drugi pas sploh deloval ?
lp
Matjaž

Deluje na vse ure Garmin. :D Jaz imam pas od 305 in ga uporabljam sedaj naprej na 310. :D
Uporabniški avatar
 gic
#287833
@MATJAŽ, tudi jaz sem imel podobno težavo po menjavi baterije... :?

Po navodilih sem uparil uro z merilcem srčnega utripa, a ni bilo podatkov. Funkcijo iskanja merilca sem kasneje opravil tudi med tekom, a še vedno ni oddajal nič... :x

Nato sem doma še enkrat odprl pokrov z baterijo na merilcu, dal baterijo ven, malo prepihal in baterijo dal nazaj not ter zaprl.

Namestim pas na sebe, počakam minutko (pas ne oddaja signala, če ni v uporabi oziroma nameščen), uparim z uro in evo ga, merilec spet deluje in beleži moj srčni utrip! :laola

Ne vem kaj je bilo, a važno, da sedaj spet deluje!
Poskusi, mogoče bo pri tebi enako!
Uporabniški avatar
 klatez
#287836
MATJAŽ napisal/-a:Moj Garmin 305 ne prikazuje več pulza.Zamenjal sem baterijo na pasu a ni nič bolje.
Zanima me, če ima mogoče kdo kakšen pas od pokvarjenega Garmina 305 za prodat.
Ja in še to me zanima ; ali bo moj Garmin na drugi pas sploh deloval ?
lp
Matjaž

Vse kar deluje po ANT+ protokolu, bo delovalo na FR 305. To pomeni, da bodo delovali na FR 305 tako stari pasi (plastični) kot tudi novi premium (tekstilni).

Na tej strani pod Dodatna oprema - Šport-senzorji lahko vidiš, da je naštetih več senzorjev (pasov) srčnega utripa, ki delujejo na FR305: http://www.garmin.si/view_product.php?p ... 1&cat_id=0

Če te zanima, imam viška čisto nov, zapakiran, neuporabljen senzor (pas) srčnega utripa premium. Je takšen, cena pa je 39€: http://www.garmin.si/view_product.php?p ... 2&cat_id=0
 Kaja2737
#351208
Vadbe se mi nočejo prenest v Garmin connect, pozna kdo rešitev?
Slika
Sprobano že resetiranje ure, brisanje fajlov z ure, odstranjevanje in ponovno dodajanje naprave iz Garmin expressa, brisanje in ponovno inštaliranje Garmin expressa, ... :--(

Hvala lepa.
Uporabniški avatar
 Zd.
#351214
Glede na to, kar si že probal, se bojim, da bodo zadnje vadbe "izgubljene".

Tudi meni se pogosto zgodi napaka pri sinhronizaciji. Poskusim znova in večinoma uspe; se mi pa je že zgodilo, da je bila kakšna vadba "izgubljena", nove pa je potem spet sinhroniziralo normalno. Predvidevam, da gre za napako v programu, na katero uporabniki nimamo vpliva...

Lp
Uporabniški avatar
 lojze
#351277
Kaja2737 napisal/-a:Vadbe se mi nočejo prenest v Garmin connect, pozna kdo rešitev?
Slika
Sprobano že resetiranje ure, brisanje fajlov z ure, odstranjevanje in ponovno dodajanje naprave iz Garmin expressa, brisanje in ponovno inštaliranje Garmin expressa, ... :--(

Hvala lepa.

poglej ali je ležišče ure (polnilec v redu) mene je en zafrkaval, za prenos iz urae na računalnik lahko uporabiš tudi sporttracks od zonefivesoftware
 Kaja2737
#351299
Zd. napisal/-a:Glede na to, kar si že probal, se bojim, da bodo zadnje vadbe "izgubljene".

Tudi meni se pogosto zgodi napaka pri sinhronizaciji. Poskusim znova in večinoma uspe; se mi pa je že zgodilo, da je bila kakšna vadba "izgubljena", nove pa je potem spet sinhroniziralo normalno. Predvidevam, da gre za napako v programu, na katero uporabniki nimamo vpliva...

Lp


ker vadb ne prenašam sproti, imam na uri trenutno kar precej vadb... nisem poskusila z brisanjem vseh, samo z brisanjem posameznih. brisanje vsega je verjetno še ena izmed zadnjih možnosti :--(

lojze napisal/-a:poglej ali je ležišče ure (polnilec v redu) mene je en zafrkaval, za prenos iz urae na računalnik lahko uporabiš tudi sporttracks od zonefivesoftware

polnilec je po mojem v redu, ker s polnjenjem baterije nimam problemov.

sem poskusila še sport tracks, je zgledalo obetavno, ampak žal napiše, da je prišlo do napake in je uvoz ustavljen :(

še kakšna ideja, poleg popolnega izbrisa vseh podatkov z ure? :cry:
hvala :)
Uporabniški avatar
 lojze
#351308
ni nujno če polni pravilno, da gre tudi prenos podatkov, vsaj meni se je tako obnašal polnilec. Imam dva, eden je od ure, ki mi je jo uničil pot in so kontakti v njej zgnili, nato sem nabavil drugo rabljeno preko bolhe. polnilec od prejšnje polni normalno, prenos pa zafrkava, na drugem polnilcu pa dela normalno, ali si že naredila hard reset https://www.youtube.com/watch?v=OyAw-4GjUJA
#351365
Glede na sporočilo o napaki je težava med tvojim računalnikom in Garminovim strežnikom, ne pa med računalnikom in uro. Seveda pa je možno, da je sporočilo zavajujoče.

Če se ti ura pojavi v računalniku kot "USB ključ", se probaj prijaviti na connect.garmin.com -> Dejavnosti -> Ročni prenos.
Uporabniški avatar
 lojze
#351475
vampiPoTržaško napisal/-a:Glede na sporočilo o napaki je težava med tvojim računalnikom in Garminovim strežnikom, ne pa med računalnikom in uro. Seveda pa je možno, da je sporočilo zavajujoče.

Če se ti ura pojavi v računalniku kot "USB ključ", se probaj prijaviti na connect.garmin.com -> Dejavnosti -> Ročni prenos.

poizkusi naložiti garmin traning center s priloženega CD na računalnik, tako , da prenašaš brez spleta podatke na računalnik.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA