prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Engi
#353587
Pozdravljeni, zagotovo ta tema že kje obstaja ampak vseeno. Zanima me kaj priporočate , katero polarjevo uro naj vzamem m200 ali m400. namreč odločila sem se med tema dvema . Zame je bistvo da mi kaže čas, km, in srčni utrip, mogoče tud kalorije le za v vednost. Rabim pa jo za tek.
Nekaj je razlike v ceni a ne veliko. Ne razumem pa zakaj je m400 nekje okol 150E, drugje pa 119E , celo ceneke kot m200.
Upam da mi bo kdo svetoval
hvala
 rio
#353589
manjša številka ne pomeni slabši nižji model. m200 je novejša ura z modernejšim dizajnom in manj funkcijami, kar je bistveno je to, da ima vgrajen optični merilec srčnega utripa. m400 ima možnost beleženja srčnega utripa samo z dodatnim pasom. dejstvo je, da je optični merilec znatno manj natančen, kot HR pas. m400 ima zvočna opozorila, m200 vibracijska. čas okrevanja in še nekaj športnih funkcij obvlada samo m400
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#353592
Tole o modernejšem dizajnu je stvar okusa. Meni deluje m400 bolj moderna oblika.

Cena v razliki za m400 model je zaradi starih zalog. Tako dobiš model z rdečim ali belim paščkom občutno ceneje, kot model s črnim paščkom. Z roza paščkom sem uro občasno zasledil celo za 100 EUR.

Kot je zgoraj napisano, je glavna razlika v merilcu srčnega utripa. Če boš uro uporabljala le za osnovno obliko teka, brez naprednejših metod, bo merilec na zapestju, ki ga ima m200, zadostoval. Za intervale, pospeševanja, fartlek... je pa seveda prsni merilec pri m400 veliko bolj natančen. Meni osebno je slabost merilca na zapestju tudi nezmožnost merjenja utripa čez rokav oblačil, kar v zimskem času zelo prav pride.

Torej odloči se na podlagi, ali misliš, da te bo nošenje prsnega traku pri teku motilo, ali ne. Poznam nekaj ljudi, ki imajo odlične ure, a prsnega traku ne prenesejo. Lahko si tudi kje sposodiš trak na probo, če ne poznaš občutka.
 tek42
#353593
Na M400 lahko nastaviš, da ti kaže do 4 stvari naenkrat (razdalja, čas, tempo, ...), medtem ko M200 prikazuje hkrati samo 2.
Uporabniški avatar
 nordnung
#353598
400 ima tudi (malo) boljšo grafiko kot 200. So že omenili, da naenkrat lahko zajemeš do štiri meritve, kar je fino, da ne preklapljaš vsako minuto.
Sam imam 400, ki se fino poda na ozko zapestje. Pri cenah je za 400 ponavadi navedeno brez srčnega traku. Mislim da je cena v prosti prodaji dobrih 50 evrov.
Če boš 400 glej cene za komplet...
 Engi
#353613
Danes sem bila v trgovini in se šla še malo pozanimat, pa sem dobila še dve urci ki so me bolj prepričale.
garmin foreruner35 in polar A360
Kaj menite o tej dveh. Polarjeva je ženska zelo lepa. Garmin pa je v slovenskem jeziku
Uporabniški avatar
 StaraKost
#353614
Polar A360 ti ne bo kazala razdalje in tempa, ker nima GPS.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#353627
Kaže že, ampak s pomočjo pospeševalnika v uri in ne GPS modula, ker ga ta model nima. V praksi pomeni, da ti bo razdaljo in hitrost merila na podlagi premikanja roke med tekom, kar pa seveda ne more biti ravno natančno.
 thag
#356510
Jaz imam zdaj polar m200 3 tedne in morem rect, da za moje zacetniske potrebe je vec kot dovolj.
Uporabjam ga tako za tek, kot za pohode, prejsnji teden npr. sem bil na dopustu in sva z mojo hodila na pohode in sem si nastimal "walking" varianto in imam zdaj shranjene celotne poti in premike kje sem bil :)
Kakorkoli, za tek mi je super, tudi programe si lahko delas, oz ti jih naredi polar flow. Edino me cone srcnega utripa malo zafrkavajo ker naj bi moja aerobna cona bila tam ko hitro hodim ali zelo pocasi tecem, kar je absolutno premalo, zdaj sem po drugih izracunih premaknil te cone, ampak nisem se imal moznosti preizkusiti.
Kakorkoli, kot zacetnik sem vec kot zadovoljen! vsec mi je, da lahko preko telefona nalozim vse podatke, ki so takoj vidni tudi na web aplikaciji, tako, da ne rabim vsakic uro priklapljat na racunalnik, dejansko baterija se mi zdi, da lepo zdrzi, tecem 3x na teden, tudi hodim kako uro na teden uro polnem na 4 dni, s tem, da imam obvestila z telefon vklopljena, hkrati se pa mi zdi odlicno to, da je ura zelo hitro polna, mislim, da manj ko v uri je na 100%
Gps. je tudi dokaj natancen, srcni utrip pa, se mi tudi zdi ok. Sem gledal neke recenzije med m200 in m400 in so tam tam, je zelo natancna baje da 98% natanconst srcnega utripa, seveda je potrebno uro premakniti med treningom nekoliko visje za "kost zapestja"

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA