prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#356886
Zdravo ,mene zanima ce obstaja kakšna tehnika dihanja ,ki bi preprečila visok pulz??Sem sicer astmatik(bronhijalna astma),kar je za tek kar ovira ,čeprav se vse da ,ce se hoce ,ok razn ko spomladi vse cveti e takrat mi tudi moja zdravila(anti_histaminiki in pumpice(ventolin,fluxotide,Nasonax itn.) ne pomagajo.Zato me zanima ,če obstaja kaksna tehnika al dihanja ali teka,ker trenutno probujem da tecem na 70% od max.srčnega utripa ,kar znasa 150+unm(udarcev na min.) in to obcasno zgleda kot bi od 10km 3km prehodil,ker drugače ne znam pulza spustiti kot da grem tako pocasi da gre sam dol in pol nadaljujem tek z zelo pocasnim tempom 7:00,kar je zeeelo pocasi..Zato bi bil zelo hvaležen ,ce mi kdo pove kako in kaj ,nardil bi vse ,ker resno rad tečem in tako hocem da tut ostan..Lp WS
#356888
Glede na vse pri tebi omenjene rcnije osnovno zdravilo za zdrqavljenje astme manjka, ostalo je za jemanje po potrebi. Moja bronhialna astma je pod nadzorom ob rednem jemanju predpisanih zdravil, vse ostalo, kar naštevaš, samo trenutno izboljša situacijo, je ne zdravi.
#356889
Utrip ti se bi sčasoma znižal na način, ki si ga sam opisal. Najprej hodi, zatem teči do želene višine utripa, zatem spet hodi dokler ti utrip ne upade za okoli 20 utripov in tako nadaljuj dokler ne prehodiš/pretečeš želeno razdaljo. Postopoma boš potreboval vedno manj hoje in na koncu boš lahko tudi samo tekel na želenem utripu. Večina pozablja na glavni princip treninga, princip postopnosti. Posamezniki potrebujejo pomoč hoje, celo par mesecev , preden popolnoma stečejo pri želenem utripu in želeni hitrosti. Pa še to. S pomočjo vmesne hoje bo hitrost tistega dela, ko tečeš višja, kot če bi pazil na utrip in zaradi tega tekel zelo, zelo počasi. Nasvet: naj te ne bo sram hodit, med tekom. Raje vmes hodi in tisti del, ko tečeš, teči , kot da se vlečeš kot "megla".

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA