prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 rs1975
#358616
Katero športno uro se sedaj najbolj splača vzeti? Potrebujem jo za tek, traile, družinske pohode.

Od funkcij bi pri teku prišle bolj osnovni parametri, pri pohodi pa tudi navigacija za pot nazaj za začetno točko. Za kolo jo ne potrebujem, ker imam za to namenski števec.

Gledam Polarja M400 in Suunto Spartan Trainer. Pri Garminu nisem domač, morda FR35? Raje bi imel HR pas, kot pa senzor na roki, čeprav ga Suunto ima...

Budget do max. 200 EUR
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#358617
Za omenjeno uporabo mogoče rabljen Fenix 3. Dobiš za 200 EUR. Zgoraj omenjeni uri sta brez barometra, kompasa in uporabne navigacije.
 Krist92
#358620
Če ti ni barvni zaslon nuja, potem je ena opcija Suunto ambit3 sport. Ima vse, kar imajo veliki (tudi navigacijo) in deluje! V poplavi novih Spartanov, bi jo kje v odprodaji lahko našel za okrog 200 €.

Itak je pa ponudbe cel kup, pa vsak svoje trajba. :) Uspešen nakup želim! ;)
 Dr.Aljazz
#358621
Pozdravljeni ravno prodajam športno pametno uro garmin vivoactive.Bela,skoraj nova(2meseca) slike tudi na letgo.Cena:100-110 eur.
Za več kontaktirajte.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#358622
Krist92 napisal/-a:Če ti ni barvni zaslon nuja, potem je ena opcija Suunto ambit3 sport. Ima vse, kar imajo veliki (tudi navigacijo) in deluje! V poplavi novih Spartanov, bi jo kje v odprodaji lahko našel za okrog 200 €.

Itak je pa ponudbe cel kup, pa vsak svoje trajba. :) Uspešen nakup želim! ;)
Nima barometra, ki je za pohodništvo kar fajn. Drugače se strinjam, če dobiš kje novo za 200 EUR, je dober nakup.
 Krist92
#358623
jorgamesh napisal/-a:
Krist92 napisal/-a:Če ti ni barvni zaslon nuja, potem je ena opcija Suunto ambit3 sport. Ima vse, kar imajo veliki (tudi navigacijo) in deluje! V poplavi novih Spartanov, bi jo kje v odprodaji lahko našel za okrog 200 €.

Itak je pa ponudbe cel kup, pa vsak svoje trajba. :) Uspešen nakup želim! ;)
Nima barometra, ki je za pohodništvo kar fajn. Drugače se strinjam, če dobiš kje novo za 200 EUR, je dober nakup.


Barometra res nima. Jaz sem se mu odpovedal, da sem mal prišparal in mi ni žal. :P V hribih GPS višinomer uradno višino zgreši za največ 2 m (večinoma pa kar zadane). Kar se tiče vsote vzpona in spusta pa mislim, da tudi ne striže veliko. Lani sem odkolesaril turo Bovec - Vršič - Kr. Gora - Trbiž - Predel - Mangartsko sedlo - Bovec in je ura namerila dobrih 2900 m vzpona, kar je povsem primerljivo z vsemi ostalimi, ki so z različnimi instrumenti prevozili turo in izmerili višince.

Če je barometer še vseeno nuja, potem mogoče Ambit3 Peak. Sicer se moraš še ene par 10€ več stegnit, ampak ura bi potem morala kar nekaj časa "gverat".

S tvojim budgetom in zahtevami je potem smiselno pobrskati po bolhi, saj se najde precej pametnih reči, vendar previdnost ni odveč. :)

Lp, Krst
 rs1975
#358626
Hvala za odgovore in predloge. Nekako se bolj nagibam k Suuntu. A je potem boljši nakup Ambit3 Sport kot pa Spartan Trainer?
 rio
#358627
Barometra res nima. Jaz sem se mu odpovedal, da sem mal prišparal in mi ni žal. :P V hribih GPS višinomer uradno višino zgreši za največ 2 m (večinoma pa kar zadane). Kar se tiče vsote vzpona in spusta pa mislim, da tudi ne striže veliko. Lani sem odkolesaril turo Bovec - Vršič - Kr. Gora - Trbiž - Predel - Mangartsko sedlo - Bovec in je ura namerila dobrih 2900 m vzpona, kar je povsem primerljivo z vsemi ostalimi, ki so z različnimi instrumenti prevozili turo in izmerili višince.

Če je barometer še vseeno nuja, potem mogoče Ambit3 Peak. Sicer se moraš še ene par 10€ več stegnit, ampak ura bi potem morala kar nekaj časa "gverat".

S tvojim budgetom in zahtevami je potem smiselno pobrskati po bolhi, saj se najde precej pametnih reči, vendar previdnost ni odveč. :)

Lp, Krst[/quote]


gps višina je načeloma kar v redu. Vsota vzponov in spustov je z gps tudi kar v redu, če se vzpenjaš naekrat in potem spuščaš naenkrat (npr 3km dviga in naslednje 3km spusta). Če imaš pa mešano, npr 10m dviga 3m spusta in tako naprej pa izračun dviga/spusta po GPS metodi popolnoma odpove, lahk tudi zgreši za 500 %. in več.

lp
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#358635
Krist92 napisal/-a:Jaz sem se mu odpovedal, da sem mal prišparal in mi ni žal. :P V hribih GPS višinomer uradno višino zgreši za največ 2 m (večinoma pa kar zadane).

No, ta je malo bosa, saj bi v tem primeru bilo odstopanje par promilov, kar je natančnost, ki jo zagotovo ne zmore nobena ura v civilni uporabi, kaj šele takšna s samo GPS višinomerom. Sem ter tja sicer lahko izračuna sila natačno. Na splošno je pa seveda tako, kot je napisal Rio. Dokaj uporabno za ture gor-dol. Neuporabno za mešan teren.
 Krist92
#358660
jorgamesh napisal/-a:
Krist92 napisal/-a:Jaz sem se mu odpovedal, da sem mal prišparal in mi ni žal. :P V hribih GPS višinomer uradno višino zgreši za največ 2 m (večinoma pa kar zadane).

No, ta je malo bosa, saj bi v tem primeru bilo odstopanje par promilov, kar je natančnost, ki jo zagotovo ne zmore nobena ura v civilni uporabi, kaj šele takšna s samo GPS višinomerom. Sem ter tja sicer lahko izračuna sila natačno. Na splošno je pa seveda tako, kot je napisal Rio. Dokaj uporabno za ture gor-dol. Neuporabno za mešan teren.


No, če že gremo v detajle: @jorgamesh - ja, se strinjam s teboj. Sem pa sam kar precej mahnjen na številke in statistiko, tako da na vrhovih vedno gledam kaj pravi ura. In še vedno trdim, da uradne višine vrhov zadane zelo natančno. Preverjeno na vseh kucljih, ki sem jih obiskal. Na prste ene roke lahko preštejem primere, ko je striglo več kot 5 m. ;) Sicer pa, kdo pravi, da je uradna višina prava? :D :D
Kar se tiče komulative višincev, pa je jasno, da vsakega hribčka ne more pobrat - ne ta ura, ne nobena druga. Glede na kvaliteto algoritmov, ki "peglajo" odstopke v + in -, so vrednosti, ki jih Suunto vrne povsem zadovoljive za rekreativca. Uro sem predlagal zato, ker je njen namen uporabe tek, trail in družinski pohodi. Pri družinskem pohodu napaka 100 m vzpona ne pomeni nič, saj naj bi bili višinci in ostalo v drugem planu. Glede na to, da ima za kolo posebej števec (najbrž je kolesarjenje primarni šport), bo pri teku in trailu lahko zamižal na eno oko. :lol:

rs1975 napisal/-a:Hvala za odgovore in predloge. Nekako se bolj nagibam k Suuntu. A je potem boljši nakup Ambit3 Sport kot pa Spartan Trainer?


Imam dva kolega, ki imata Trainerja in merjenje pulza na zapestju. Nekako stvar ne špila najbolje. Seveda lahko vedno dokupiš pas, vendar kaj je potem fora, da imaš wrist HR? :)
Če ti hi-tech barvni zaslon ni prioriteta, potem bi se jaz na tvojem mestu odločil za Ambita. Meni dela super in nimam pripomb. Bi pa bilo fino slišat še kakšno mnenje.

No, kakorkoli se odločiš, je pomembno, da si ti na koncu zadovoljen. Pa sporoči, kaj si si omislil.

Lp, Krist
Uporabniški avatar
 husein
#358666
Krist92 napisal/-a:Imam dva kolega, ki imata Trainerja in merjenje pulza na zapestju. Nekako stvar ne špila najbolje. Seveda lahko vedno dokupiš pas, vendar kaj je potem fora, da imaš wrist HR? :)

Fora pasu za merjenje HR-ja je, da ga uporabljaš tudi pozimi, ko imaš lahko uro na zunanjem delu majice, vetrovke, da imaš uro na balanci med kolesarjenjem, spinningu...
 thag
#358681
Sam imam polar m200, za podobne namene in sem izredno zadovoljen, le, da mi je nekoliko zal, da nisem ob naku malo pomislil in vzel takoj m400, saj ima nekaj funkcij vec. Uro nosim vsak dan, cez dan, ko sem buden, ponoci jo snamem, ceprav naj bi merila spanje ma... Cas baterije je zadovoljiv, natancnost GPSa je odlicna, tudi dokaj hitro najde satelite, pa tudi HR monitor je dokaj natancen. Za ta denar odlicna ura, a vseeno razmisljam o nakupi m400. ( ko sem kupoval, nisem vedel, da me bo tek drzal, zato sem rekel, da ne bom prevec zagonu, ki mi bo pol zal ahha )
 thag
#358684
saj morda sem na tega mislil, me zmedejo te stevilk ehahah
vem da je bil v trgovini moj m200 in nekoliko drazji m4XX? Samo je bil moj polar v Italiji lih v akciji in sem vzel tega. Bom pa verjetno v prihodnosti si vzel nekaj boljsega.
 rs1975
#358694
Ma, sem se na koncu odločil kar za Polar M400. Dobra stvar je tudi ta, da lahko HR pas uporabim tudi pri števcu V650, katerega imam za kolo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA