prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#358661
Brooks Launch 4 bi ti znali biti OK, ker so malce širši v sprednjem delu. So pa bolj "trdi" od Kinvare. Brooksovi copati so precej znani po tem, da so zelo trpežni in lahko z njimi narediš veliko km. Ravno par dni nazaj sem upokojil Launch 4 po 2200 km in bi bili za silo še vedno uporabni. Res pa je, da sem dobrih deset kil lažji. :)
#358737
jorgamesh napisal/-a:Brooks Launch 4 bi ti znali biti OK, ker so malce širši v sprednjem delu. So pa bolj "trdi" od Kinvare. Brooksovi copati so precej znani po tem, da so zelo trpežni in lahko z njimi narediš veliko km. Ravno par dni nazaj sem upokojil Launch 4 po 2200 km in bi bili za silo še vedno uporabni. Res pa je, da sem dobrih deset kil lažji. :)



jorgamesh, prav si imel. Tej Launch 4 mi res sedejo in po 30ih kilometrih (pol po snegu, pol po asfaltu) sem zelo navdušen nad njimi :-D
Vsem iskrena hvala za nasvete :-)
#359261
Iščem nove superge za kakšne pohode (makadam, kolovozi, poti --> načeloma bolj hoja (hiking) kot kaj teka). V zadnjih letih sem uporabljal (različne verzije) Brooks Cascadia in Saucony Peregrine. Zaradi teže (125 kg) in nekaj težav s sklepi in narastiščem ahilove tetive pa iščem čim bolj ublažene superge za vsakodnevne pohode (ne potrebujem tekaških rekorderskih).
Kaj svetujete? Malo sem gledal Hoka One, pa nisem čisto prepričan, če je to res v redu. Nekaj znancev mi je to sicer priporočalo, vseeno pa - več ljudi, več ve :laola
Vnaprej hvala.
#359264
Kaj pa če bi manj hodil in več kolesaril, plaval in se ukvarjal z jogo? Če je 125 kil pretežno mišica potem ni takih težav, ker ti mišice pomagajo nosit telo.

Za hojo izbiraj mehak teren in za zdaj stran od sestopov, po hribu dol, dokler imaš te težave.

Ahilova pa zna bit hudič in pol in jaz bi res čim manj obremenjevala z razno obujo, tekom, hojo, dokler boli. Operacija ne pride v poštev?

Moraš vedeti, da so navadno zelo blaženi copati, tudi precej dragi. (ampak se najdejo popusti ter akcije, zadnja številka). Ne vem kako stopalo imaš, ampak najdeš jih pri teh firmah (pa morda sem še koga izpustila) Hoka One One, Brooks, Skechers, Puma, Pearl Izumi, Vasque, New Balance, ASICS in Altra. Za hodit so pa meni super po novem Merrel. Imela sem že lani Maipo za suhe in tople dni in sem kar malo pozabila, da jih sploh imam. včeraj sem jih na plan privlekla. Za poleti, ko zabredem tudi v vodo med sprehajanjem psa imam pa od teve športne sandale, zelo blaženi za moje pojme, podobni so tem https://www.rei.com/product/764576/teva ... als-womens
#359268
Poleti tudi kolesarim, plavanja pa res ne maram. Da bi eno uro gledal modre ploščice na tleh, to pa res ni :D
Šalo na stran, pazim, da vsaj tečem zelo malo (skoraj nič). Vzponov (recimo Sv. Primož) pa je nekaj na teden, ampak skoraj ni druge. Doslej sem si malo pomagal tudi s tistimi Ironman vložki, ki malo ublažijo in jih kar priporočam. Sedaj pa iščem superge, ki bi že v osnovi bile takšne. Hoka One One na pogled delujejo takšne, ni pa nujno, da so zaradi videza tudi v resnici mehki. Žena jih sicer uporablja, pa nekaj kolegov, ampak kaj, ko so vsi bolj peresne kategorije.
Prej sem pozabil napisati, da sedaj čedalje bolj švedram (pronacija) - predvsem zaradi bolečin v peti in kolenu. Bom še malo pogledal in preizkusil.
#359280
Zanimivo, marsikdo ima o jogi napačno predstavo, ker izgleda lahkotno. Ampak je pri raznih težavah s hrtenico, sklepi etc dobra stvar. Ni udarna vadba, kot košarka, ampak zelo izboljšaš gibčnost, mišični tonus ali pa pilates podobno. Magari fitnes vaje-ampak pravilna izvedba in vsaj v začetku kak mesec, dva pod očesom nekega strokovnjaka, fizioterapevta, difovca, nekoga, ki ve kako je z mišicami, kaj potrebuješ etc.

Plavanje je pa super, ker razbremeni telo. Hrbtno, prsno. Poleti je pa fajn, ker te osveži. To zase govorim. No, to je pa res edina stvar ki jo maram v poletnih dneh-da lahko grem plavat :D
#359292
uhh narobe sem razumela. Šele zdaj mi je kliknilo, da so modre ploščice v bazenu.

Jaz imam zdaj tri merrelke :D Maipo, Moab 2 gtx in in Moab ventilator. Pohodništvo je odprlo vrata. Meni ustreza. Že res da sem bolj peresna kategorija (55kg) ampak imam pa smotano nastavljene pogačice in rabim blažene čevlje za hodit. Tekla letos še nisem, ravno zaradi kolen.
#359486
Spodobi se, da zapišem nekaj besed na svoj izbor. Nekaj tednov že uporabljam Merrell Agility Peak. Prvi vtis je bil, da "prav mehke pa niso". Ampak to je bil predvsem občutek pri obuvanju. Ko je noga v čevlju, se čuti udoben podplat in rahlo potiskanje proti pronaciji. Okrog noge so videti precej čvrsti, še posebej pa me veseli, da so ojačani spredaj, kjer jih na spustih z nohti na palcu pogosto uničim :--
Oprijem v gozdu je odličen, čevelj pa daje dober občutek. Ni sicer namenjen šprintanju, pač pa ga vidim kot uporaben pohoden čevelj.
Krstil sem jih tako, da sem točno po štirim minutah zgrmel s skale v hudourniku v vodo, nato pa sem še po vseh štirih lezel v strmo brezpotje, da sem jih še dobro umazal :--(
Šalo na stran - za sedaj sem zelo zadovoljen, saj je očitno bolj pisan na kožo nam, ki imamo nekaj dekagramov preveč (na vsakih deset centimetrov višine :lol: ). Cena je dokaj sprejemljiva, vsaj glede na tiste na katere sem vrgel oči.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA