prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Cemmac
#368099
Pozdravljeni,

Lansko leto sem si privoščil svoje prve tekaške čevlje za traile - kupil sem gel sonoma 4, ker mi nekako ni ustrezal grip in že dolga želja sem kasneje v akciji dobil še Salomom speedcross 5.
Letos za v hribe in kako ferato nabavil še nizke pohodne od Salewa wildfire v Kibubi.

Vsem trem je skupni šiv zadaj na petnem delu, ki me pri vseh grozno ožuli, če ne prelepim pete z kakšno stvarjo. Kako so lahko čevlji tako dragi in slabo zasnovani.

Oče je še v nabavo kitajskih trail čevljev, kjer pa nobenega šiva zadaj, tudi nič ožuljen.
Kritika tudi na Salomon speedcross, da noga zadaj rada leze 1-2mm ven iz čevlja, ker je pač petni del raven in ne zaobljen da drži nogo.

A imam samo jaz take težave z čevlji :(
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#368101
Nisem še slišal, da bi bekoga trije različni modeli žulili in bi bile za to krive tri svetovne firme.
Če ti pomaga, ko si poflajstraš, potem to naredi vedno.
Teniske je treba sprobat v trgovini in pogruntat, če ti bo peta ven skakala.
Težko bo ti kdo dal pameten nasvet, ki sam nima tkšnih težav.
Uporabniški avatar
 klatez
#368105
Hja, res je. Meni je to zgodilo pri gtx trail copatih, ki imajo vsi po vrsti zelo robusten šiv na peti. In žulj nastane pri teku navzdol, ko noga zleze naprej.

Zato sem pri nakupu zelo pozoren in ne kupim copat več copat z robustnim šivom na peti.
 Urška89
#368198
Meni so v trgovini svetovali, da moram pri zavezovanju na koncu vezalke namesto navzgor, preden naredim ''mašnico'', vedno potegniti naprej, da začutim, da peto copat bolje oprime. Zatem opraviš zavezovanje.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA