prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Ninđa
#328964
Pozdravljeni.

Kupujem si nove off road copate. Trenutno se zanimam za Saucony Xodus 4.0. Jih kdo uporablja. Zanimajo me plusi in minusi.

Hvala.

Lp
Uporabniški avatar
 gavi
#328984
[quote="Ninđa"]Pozdravljeni.

Kupujem si nove off road copate. Trenutno se zanimam za Saucony Xodus 4.0. Jih kdo uporablja. Zanimajo me plusi in minusi.

Hvala.

Glede omenjenih nimam izkušenj. Lahko pa ti podam izkušnje glede off road copat Saucony Peregrine 3.0 (lanski model 2013). Zelo lahek in odziven copat, primeren za gozdne in travnate poti. Torzijsko sicer malo slabši, še vedno pa z dovolj blaženja. Sam sem z njimi tekmoval na triatlonu jeklenih pri teku do Vodnikove koče.

Letošnji model Saucony Peregrine 4.0 je še bolj izpopolnjen s popolnoma novim podplatom. Na mojem seznamu želja. :)

Lp.
 Ninđa
#336650
Pozdravljeni.

Iščem tekaške copate, ki bodo podobni modelu Saucony Xodus 4.0
Slednjih se več nikjer ne da dobiti (vsaj moje številke) in sem obupal nad njimi :(

Doma ima tudi model 5.0 ampak to ni to. Upam, da bodo 6.0 boljši.

Ne razumem zakaj morajo čisto vsako leto "spreminjati in izboljševati" modele.

Če bi imel možnost bi kupil stroj in material s katerim so proizvajali Saucony Xodus 4.0 ter jih sam delal :D

Trenutno se nagibam na The North Face Ultra Cardiac (uporablja jih tudi Timmy Olson)

http://www.thenorthface.com/catalog/sc- ... _vc=Search

in

New Balance Zero v2 Minimus (uporablja jih Anton Krupicka) :)

http://www.sportsshoes.com/product/new6 ... s-(d-width)/?_cur=2#description

Pogoji za nakup so sledeči:
- ožji sprednji del (kopito),
- vibram podplat,
- solidna cena,
- možnost ogleda v živo in poskusa kako ti sede na nogo (za oba zgoraj omenjena modela še nisem našel trgovine kjer bi jih lahko poskusil),
- solidna cena,
- trpežni (skale, asfalt, makedam, korenine),
- ...

Imate še kakšne druge predloge?

Hvala za pomoč.

Lp, Nino
Uporabniški avatar
 Miroslav
#336665
Tudi jaz sem pred nakupom novih trail copat. Ker je zime konec in Speedcroske ne pridejo več v poštev iščem copat za bolj trde podlage (skale).
Ima kdo izkušnje z copati Inov8, predvsem modeli X-Talon 212, Roclite 295 ali Trailrock.
Zelo me mika eden od naštetih modelov, predvsem Roclite.
Tudi La sportiva je mikavna, vendar nič ne vem o njih.
Rad bi copate z dobrim oprijemom na skali, tudi mokri, z trpežnim podplatom z malo obrabo in pa z nizko peto.
:?:
 MATJAŽ
#340254
Kljub vsemu imam neprestane težave z meči. Do sedaj so mi dobro služile Mizuno ultima a so se kot kaže zbile. Omislil sem si Saucony triumph, a ne vem kje bi jih na goriškem oziroma na širšem primorskem lahko preizkusil. Zanima me tudi kakšna je razlika med modelom triumph ter triumph ISO.
Lp
Uporabniški avatar
 MišaMiš
#341962
Zdravo,

jaz sem do sedaj vedno imela Mizuno znamko, ampak se zdaj odločam za nakup Saucony. Mi lahko kdo svetuje, ki se na to znamko malo bolje spozna, kateri model bi ustrezal močni supinaciji? Copat potrebujem za tekmovanja in tudi treninge (cilj maraton). Imam 64 kg in 172 cm višine...

Hvala za pomoč,

MM
Uporabniški avatar
 ulavre
#341971
Sam uporabljam njihov model Kinvara 5, ki so sicer namenjene neutralnim tekačem in res nimam pripomb. So lahki, udobni in hitri, primerni za trde urejene poti, z njimi pretekel tudi svoj prvi maraton in čez dva tedna upam da še drugega :) Imajo samo 4 mm padec peta-prsti kar prav kliče k pravilni tehniki teka in glede na ceno, ki ni previsoka je morda kljub temu da so kategorizirani kot neutralni copati vredno da razmisliš tudi o njih in jih morda poizkusiš.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#343048
Lahko pride do težav ob nepravilni tehniki teka. Vendar ti iščeš Saucony copate za supinacijo in ti najbrž nimajo 4mm padca, prej 8mm.
Kinvare ti pa ne priporočam, ker ti po mojem ne bodo ustrezali. So manj blaženi nevtralni "hitri" copati namenjeni predvsem za hitre treninge in tekmovanja. Lahko pa sprobaš, pa boš videla.

Zastopnika Saucony za Slovenijo ni več tako, da je po trgovinah le še stara zaloga (lanskoletni modeli) in pomanjkljiva izbira. Sicer lahko naročiš iz tujine, vendar je zelo priporočljivo, da copate prej sprobaš v živo.
 vlade
#343050
Navajanje od 10mm na 4 mm zahteva postopnost, drugače pride do poškodbe mečnih mišic in ahilove tetive (soleus, gastrocnemius, ahilova t.), kot posledica zakrčenosti mečne muskulature.

Nove copate najprej uporabiš 1x tedensko, nato povečuješ dneve uporabe dokler starih z visokim naklonom popolnoma ne izvržeš iz uporabe.

Kar je več kot 9mm je že zločin do mišično - vezivnega tkiva. Biomehanika teka je povsem napačna, obremenjujejo se sklepi in hrbtenica.
Še dobro, da obstajajo inovativni proizvajalci (saucony, newton, altra...).

Saucony za ženske supinatorje:
http://www.saucony.com/en/womens-running-guidance/

Pred nakupom preizkusi še newton motion in newton kismet.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA