prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 tindihar
#193228
Pozdravljeni!

Prosil bi vse ki uporabljate tekaške copate Saucony. Zanima me predvsem uporabniška izkušnja.

Zanima me predvsem model Progrid Paramount, Fastwitch 3 in Sinister
Jaz bi se rad odločil za Paramount ampak so mnenja glede teh tekaških copat deljena.
Nekateri pravijo da je to copat za neutralne tekače (ekvivalent Mizuno Wave Creation 10) nekateri pravijo pa da je za pronatorje (ekvivalent Mizuno wave Nirvana 5)

Sam sem neutralni tekač z lahko supinacijo na desni nogi. Visok sem 173cm in tehtam 91kg. Kaj mi predlagate naj naredim?

Že v naprej hvala za informacije

LP
Indy
 luzr
#193376
Grid sinister bo neuporaben, ker si pretežak.

Za ostala dva, ki ju omenjaš, ne morem dati uporabniške izkušnje. Imam en nevtralni model (triumph) in en supinatorski (trigon) in sta oba pogojno uporabna.

Mogoče se motim, ampak Progrid paramount je najverjetneje nevtralen in stabilen model, ki ni ravno pronatorski. NIsem jih poskušal, ker so zelo podobni modelu triumph, s katerim nisem bil preveč zadovoljen.
Po 200 km se mrežica na mezincu pač ne sme strgati; ne glede na to kaj trobezljajo prodajalci v Intersportu, ki vidijo tekaške copate kadar trenirajo žogobrc...
Problem bo tudi z velikostjo, ker vseh številk nimajo; tudi polovičnih ne.

Od mizuna se Saucony razlikuje po višjem profilu, mislim predvsem na model paramount. Izjema sta seveda fastwitch in sinister, ki sta celo nižja od že tako nizkega Mizuna.
#193452
No da podam svoje mnenje, sicer sem lahek tekač (62+-1kg) toda Saucony-ja uporabljam že drugo sezono. Vmes sem sprobal tudi Mizuno (Elixir) ampak mi ni leglo.

Imam model Sinister, ki je zame najboljši copat kar sem jih kdaj koli obul. Hiter, odziven, stabilen so njegove največje vrline. Sicer je kao nevtralni model toda po porabi podplata sem že prvo sezono videl da sem pronator. V bodoče mislim sprobati še ostale modele (A2 oz A3, Fastwich). Kopito je dokaj ozko toda ne tako zelo kot se mi zdi pri Brooks-u (vsaj tistem modelu kar sem sprobaval) po mojem so še najbolj podobni adidas modelom.

Lp

Uroš
 tati
#193622
jaz pa nabavljam za po terenu pa ne vem katere čem tele so bolj lahke druge pa bolj težke in morda bolj stabilne mi zna kdo pokomentirati me prepričati
Priponke
thumb_26_74_paragraph.jpg
thumb_26_74_paragraph.jpg (7.48 KiB) Pogledano 40960 krat
salamonke.jpg
salamonke.jpg (19.79 KiB) Pogledano 40948 krat
 Tamzi
#194524
Sinister sem tudi jaz poskusila in se je noga dobesedno ulegla! :clap: Tezava je v tem da nimajo zenske stevilke in tako sem zaenkrat brez novih copat... :(

Uroš Sobočan napisal/-a:Imam model Sinister, ki je zame najboljši copat kar sem jih kdaj koli obul. Hiter, odziven, stabilen so njegove največje vrline.
Koliko km si naredil v njih, pa so bili se uporabni? 400?

Kar se tice novih modelov, pa me zanima vase mnenje o tangent 3. Na webu so postavljeni v run in v race kategorijo, tako da sklepam da so dovolj blazeni za vsakodnevne treninge in tudi za kaksno tekmo. Se motim? Kdorkoli z izkusnjami, naj izvoli :)
 luzr
#194540
@Tamzi: Pač pokličeš uvoznika. Najprej pa poiščeš in pokličeš v Intersportove ljubljanske štacune.
#194545
Ziher se ga da dobit tako kot sta svetovala ero in luzr :wink:

S prvim modelom sem naredil skoraj 1000km potem pa so ble že fajn hin, z letošnjim modelom sem naredil v 1,5 meseca 450 km pa so fajn zrabljeni (pronacija) tako da bom verjetno vložek samo zamenjal in še kakih 200-300 sprobal z njimi odtečt.

Če gledam na netu so Grid Tangent 3 zeeeelo podobne Fastwitch-u 3 (katerega zdaj uporabljam :wink: :mrgreen: ) tako da so po mojem samo model za US za EU pa je to Fastwitch ne vem mogoče se motim toda kilaža je ista.
V Race kategorijo padejo predvsem zaradi nizke teže in manjšega blaženja. Če imaš možnost ti priporočam da si nabaviš oboje Sinistera in Fastwitcha 3 (ali pa pač Tangent 3), zakaj? Ker boš Sinistera uporabljala večinoma za treninge, vmes kakega odtekla s Tangentom da se navadiš na njih in slednjega uporabiš na tekmi, oziroma izbereš obutev glede na takratno počutje.
Če spadaš med lahke tekačice potem z manjšim blaženjem ne bo tak hud problem razen če še nimaš utrjenih vezi, je pa vsekakor priporočljivo in pametno imeti še en par z malo večjim blaženjem. Ti pa povem da je v Fastwitchu božanski občutek :mrgreen: kot da bi tekel bos, po oblakih. Saucony meni tudi zeeelo sedejo zato drugih več sploh ne izbiram in sprobavam ker sem bil letos razočaran :wink:

Lp

Uroš
 Tamzi
#194658
Ma zaenkrat se bluzim in ne vem kako naj se odlocim...

Sem imela na nogi tudi fastwitch ampak so se mi zdeli kar premalo blazeni, sinister pa so bili optimalni. Ja, ideja je da imam en par za treninge, mogoce Hurricane 11 in enega za tekme, Sinister. Mislim da s 60kg ne spadam med lazje tekacice in potrebujem malo vec blazenja. Tangent 3 pa so sedaj vpadli vmes in naredili zmedo... :?

luzr napisal/-a:...Pač pokličeš uvoznika. Najprej pa poiščeš in pokličeš v Intersportove ljubljanske štacune
Bila sem v Intersportovih trgovinah in nimajo moje stevilke, vsaj v nobeni ljubljanski. Z uvoznikom pa sem na vezi :)

Uroš Sobočan napisal/-a:...tako da bom verjetno vložek samo zamenjal in še kakih 200-300 sprobal z njimi odtečt.
Kje pa dobis vlozek za menjavo? Pri uvoznikih?
#194664
Tamzi moji podatki 178cm 62+-1kg :wink: tak da sem tudi jaz lažji in nevemkoliko blaženja ne potrebujem mam raje da podlago čutim in pa predvsem da gre hitro :mrgreen: ti pa povem da se 10g pri copatih vsaj pri meni zelo opazi :!:

Za vložke bom pa še videl kje in kako se bo treba pozanimat :wink:
Uporabniški avatar
 cvalenti
#194702
skorc napisal/-a:Kje je finta, da 10 g pri copatih odvzameš, če si potem na hrbet počiš kamelo z dvema litroma (kilogramoma) vode? :? :D

Potem je najbolje,da se za 14 dni vzameš v roke in shujšaš kako kilo in potem lahko kupiš copate, ki imajo kilo dvesto :-- :lol:
#194707
Sam imam kompletno garnituro Saucony superg in sem več kot zadovoljen. Triumph, Pro grid ride, Grid fastwich in Xodus so v moji tekaški omari, naročen pa imam še model Guide.

Grid fastwich je najboljši tekmovalni model kar sem ga kdaj nosil in sem z njim dosegel vse PB-je od 10km do 42. Čeprav imam sam 81-82kg nimam nobenih problemov s tem lahkim modelom, triumph in ride se obneseta na prav vseh podlagah, xodus pa uporabljam za pohode v hribe, se pa izredno dobro obnese na izrazito razdrapanih podlagah in v blatu. Prednost xodusa je majhna teža.

Skratka, Saucony priporočam.
 urbancek
#320278
Kako pa se Saucony obnese pri težavah z iliotibialnim traktom (prevelika napetost trakta, ki me ovira predvsem na trdih podlagah -> kasneje se stopnjuje do bolečine v kolenu)?

Malo me tudi zanima kateri model od Saucony-ja bi mi priporočali. 83 kg, nevtralno stopalo, za asfalt in na čase urejen makedam?

Hvala!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA