prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 vencelj
#320304
urbancek napisal/-a:
Malo me tudi zanima kateri model od Saucony-ja bi mi priporočali. 83 kg, nevtralno stopalo, za asfalt in na čase urejen makedam?
Hvala!


Sedaj sem nabavil saucony triumph 10. V njih sem tekel 2x po asfaltu (gor-dol), zelo zadovoljen. 82 kg, nevtralno stopalo, podobna raba kot pri tebi in mislim, da je dobra izbira.
Jaz sem jih dobil v Amfibiji z 40% popusta.


LP, vencelj
Uporabniški avatar
 MitjaG
#320375
Jaz sem s svojimi 65km navdušen nad Kinvaro- zaenkrat se mi super odnese za teke po asfaltu in "dobrem" makadamu med 10 in 100km
 vroom
#320377
Tudi meni se Kinvara dopade, zdi se mi, da me zaradi nižjega diferenciala med peto in prsti manj »matra« plantarni fašiitis kot pa pri ostalih copatih.
Uporabniški avatar
 vencelj
#320389
Tudi jaz sem bolj ciljal na kinvaro, ampak imam za cestne teke še stari model, poleg tega pa še ene odlične scott dirkalne copate, zato sem se sedaj odločil za malce bolj univerzalen model, triumph.
Včasih se je zanimivo ozreti nazaj: kinvaro sem kupil leta 2011, prvič sem jih uporabljal na tekih v Vrbniku (otok Krk) in jih nisem prav nič šparal...nenamenska uporaba po škrapah...ampak danes mi še služijo (čustvena navezanost :? ).
http://vencelj-sportnik.blogspot.com/20 ... znost.html

LP
Uporabniški avatar
 MitjaG
#320404
vroom napisal/-a:Tudi meni se Kinvara dopade, zdi se mi, da me zaradi nižjega diferenciala med peto in prsti manj »matra« plantarni fašiitis kot pa pri ostalih copatih.

Ja, meni tudi. Čeprav večinoma svetujejo dvignt peto, meni ustreza le z nizko peto, drugače lahko samo krevsam par kilometrov in se obrnem nazaj domov.
 guardy
#321261
Ali ima kdo informacijo, kaj je razlika med novimi Guide 7 in Hurricane 15? Rabim pa čimbolj blažene copate zaradi kolen... pa za pronatorja
Uporabniški avatar
 MišaMiš
#321309
Kaj priporočate meni, prvič se odločam za Saucony znamko-do sedaj vedno Mizuno. Imam 64 kg, nisem začetnica. Tehnika prsti-peta. Asfalt+utrjen makedam. Supinacija.
Uporaba bo večinoma za intervalne in tempo teke. Nekako sem pri Saucony v temi kar se tiče specifikacij superg. Kritike ki sem jih slišala so bile večinoma dobre. Želim si presedlati iz Mizuno, čeprav imam glede te firme same dobre kritike-nikoli me niso razočarali. Vendar je želja za kaj drugega.

Zanimam se pa za Kinvara 4? Kako se kaj obnese ta superg pri tej tehniki in pri supinaciji?
Uporabniški avatar
 vencelj
#321323
MišaMiš napisal/-a:
Zanimam se pa za Kinvara 4? Kako se kaj obnese ta superg pri tej tehniki in pri supinaciji?


Mislim, da je odločitev dobra. Vsekakor pa v amfibiji vedo kaj prodajajo in prepričan sem, da boste skupaj našli prave copate.
Tudi sam sem bil vseskozi mizuno fan, so odlične superge, vendar sem si v nekem trenutku zaželel spremembe, preizkusiti kaj drugega, iz tega je nastal cel (več let trajajoči) mix, ampak tega se ne grem več, ugotovil pa sem, kaj je vredno kupovati: saucony je vsekakor IN :!:

lp, vencelj
Uporabniški avatar
 MišaMiš
#321333
Amfibija je v Lj, predaleč za mene, ker sem doma na drugem koncu Slovenije. Bom šla danes še v Intersport pogledat. Vendar sem mnenja da te prodajalci ne vejo točno kaj prodajajo...vsaj nazadnje sem dobila tak občutek. :roll: Zgleda so jim oprali možgane z prodajo ne glede na vse.
 genetik
#321337
Zadnje Triumph-ke sem dokončno zgonil, zato moram nujno kupit nekaj novega - mehke, udobne za trening, sploh za daljše teke. Kinvare imam samo za hitre teke in tekme.

Malo razmišljam o Ride. Kakšne izkušnje s tem modelom? Je po karakteristikah sploh v rangu Triumph (nevtralni oz. blaga supinacija)???
Uporabniški avatar
 MišaMiš
#321411
Nič ne bo z Saucony. Me je danes stopalo začelo boleti tako da sem naročila kar preko interneta Mizuno Ultima 5, ki sem jih včeraj tudi probala in so mi bili kar v redu pa še primerni so za rahle supinatorje, in za podlago asfalt in urejen makedam.

Pa drugič poskušam z Saucony. Hvala za nasvete.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA