prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 vaanjcika
#266025
Pozdravljeni!
Zanima me kako je z opremo pozimi. Namreč... nisem še nikoli prakticirala teka pozimi in me zanima kako se obleči? So dovolj dolge tekaške hlače, dolga tekaška majica, tekaški anorak, rokavice in kapa? Ali je potrebno navleči nase še kako športno spodnje perilo (kot za smučanje) ali kaj podobnega? Hvala za pomoč.... :D
Uporabniški avatar
 muc
#266032
To je pa čisto odvisno od posameznika...mene osebno ful rado zebe ampak
edina stvar, ki je nujna so rokavice vse ostalo po potrebi.
Če se le da čim manj ker itak potem hitro postane vroče :wink:
 *Irena*
#266034
muc napisal/-a:To je pa čisto odvisno od posameznika...mene osebno ful rado zebe ampak
edina stvar, ki je nujna so rokavice vse ostalo po potrebi.
Če se le da čim manj ker itak potem hitro postane vroče :wink:


Pa še kapo al pa trak je pri meni nujno, sicer me začne boleti glava.
 vaanjcika
#266035
Aha.....sem mislala da je mogoče kaka ''must have'' oprema.....pol sem pa pripravljena :) Za kapo se pa strinjam, mene tud zače glava grozno bolet če je nimam.... Hvala obema!!! :wink: :D
 sabina_l
#266047
fino je met kvalitetni prvi sloj majice, da dobro odvaja. pa buff za dihat, ko je temperatura pod ničlo. jaz letos razmišljam tudi o nakupu pajkic, ki imajo ojačan stegenski del, ker me ponavadi tam najbolj zebe. sicer pa po parih tekih vsak sam vidi, kaj potrebuje in kaj ne. :)
 vaanjcika
#266048
sabina_l napisal/-a:fino je met kvalitetni prvi sloj majice, da dobro odvaja. pa buff za dihat, ko je temperatura pod ničlo. jaz letos razmišljam tudi o nakupu pajkic, ki imajo ojačan stegenski del, ker me ponavadi tam najbolj zebe. sicer pa po parih tekih vsak sam vidi, kaj potrebuje in kaj ne. :)


Ja, to imam....majico z dolgimi rokavi, kvalitetno.....pa tud ''vetrovko'' tekaško, drugače pa imaš prav, bom videla ko bom šla prvič v mrazu vn....
Nekaj me pa zanima.... buff ...? Kaj je to? :?
Uporabniški avatar
 Loni
#266055
Dobiš v vsaki športni trgovini, ni nujno, da je ravno Buff znamke, cenejši so ravno tako ok.
 vaanjcika
#266101
Tnx, šla pogledat na neta in sem že vidla to zadevco, ja.....je kr funkcionalna al kok bi se izrazla....a to si mislala za zaščito obraza od nosa navzdol al kot kapo? Ker kapo mam......se vidi da sm nova v tem športu, a? :mrgreen:
 sabina_l
#266107
zelo uporabna zadeva, ja. jaz jo imam v jesenskih in pomladnih dneh na glavi, ker imam raje ušesa pokrita, pa še lase fino spravim spodi :) ko je pa bolj hladno, torej pod nulo, pa dam na glavo kapo, čez nos ali pa samo čez usta pa buff :) drugače pa je fajn tudi za pod kolesarsko ali smučarsko čelado, skratka, to je en tak zelo učinkovit nakup :)
 alpek
#266116
Tukaj so slikce, kako se uporablja buff.

Glede oblačil za pozimi je ponavadi do nekje 0 st. dovolj kar si napisala. V primeru, da je pon ničlo ali pa ob močnem vetru, pa je fajn še kaj dodati spodaj ali zgoraj. Predvsem čez mehur, ledvice in pa čez prsi. Pa tudi tanke rokavice včasih niso dovolj.

Predvsem je važno, da se ne ustrašiš mraza.
 Asport.si
#267684
Se ne bi strinjal, da je vsaka rutka enako dobra kot buff :) . Buff je zagotovo eden izmed boljših znamk, saj je narejen iz prvovrstnih materialov in ni poceni kitajska roba. Temu primerna je tudi cena :wink:

Buff najdeš v vsaki boljši športni trgovini ali pa ga lahko naročiš kar preko spleta: http://trgovina.asport.si/index.php/
Uporabniški avatar
 čara
#357872
Obujam temo. Ni težava v oblačilih, bufu. To imam načeloma kar OK rešeno. Težava je v supergah, v podplatui, ki bi dobro grabil na spolzki površini in bil vodoodporen. Široko stopalo, široki prsti, široka peta, morajo biti dobro blaženi, nevtralno do rahlo supinator. Nočna mora kupovanje superg. Zdaj se mučim s Salomon XT weeze, ne pašejo mi dobro na nogo, nimam dobrega občutka, sploh pri peti + vezalke res niso fajn. In sem raje nehala teči zunaj zdaj.

Kako priporočilo?
 Nejc1986
#357873
Moje sveze izkusnje;

Sicer sem bolj kolesar, ampak mi tudi tek postaja cedalje bolj vsec. Do sedaj sem kolesaril od marca do nekje konca novembra, cca 700-1200 km na mesec.

Pretekle zime sem tekel na fitnes stezi. Zakaj ne zunaj? Mocno prepricanje, da se bom v megli, nizkih temperaturah, snegu, dezju prehladil. Ceprav vem, da se prehladimo od virosov, bakteril ipd...

Problem sem imel, da me je 40% casa bolelo grlo. Dejstvo, da sem zazdravljen astmatik, me tudi ni ravno vleklo ven.

No, ker je moj oče bivsi profesionalni tekac, DIF-ovec in ucitelj sportne vzgoje, je vsakic zavijal z ocmi, ko sem rekel, da grem tect v fitnes. Zdaj ga razumem...

Denar, ki bi ga dal za polletno fitnes karto, sem dal raje za nakup zimske sportne opreme. Tekaski copati z goretexom ( gel sonoma), nekaj tekstila, ki mi je manjkal od kolesarjenja, čelka ipd.

In tecem zunaj.

Moja opazanja;

1. Pomemben je prvi sloj, splaca se dati 20eur vec in kupiti dobro svic majico. Sam imam dolgo kompresijsko svic majico od under armour.

2. Cez dam oprijeto jopico od crafta.

3.spodaj imam navadne tekaske pajkice, ki jim pod 3.stopinjami dodam še dolge zabe-firme mico. Zelo pomembno je da imam funkcijske boxarice. 20Eur , firma karibu. Zakon zadeva. Bombaz se napije vode in zebe.

4.rokavice, kapa absolutno.

5.ce je hladneje, si oblecem še tekaski brezrokavnik in kratke tekaske hlace cez pajkice. Tako sem tekel letos pri -8stopinjah. Pa sem zelo, zelo zmrznjen tip cloveka.

6. VEDNO VEDNO imam pokrita usta. Buff,ali pa balaklava.

7. NAJPOMEMBNEJSE: TAKOJ, ampak res takoj ko neham teci se preoblecem. Ponavadi zakljucim tek in takoj spijem kavo v gostilni, še prej pa se preoblecem, vkljucno z nogavicami in kapo.

8. Ko tecem po snegu (to soboto npr.)imam cez gleznje gamase, da mi sneg ne zaide v cevelj.

9.tecem z nizjo intenzivnostjo.

10. ZELO POMEMBNO: ne razmisljam o grlu in prehladu.

11. Za placebo ucinek si privoscim sumeco tbl. Vitamina c☺.

12. V dezju in snezenju imam kapo s siltom.

13.odsevni tekaski brezrokavnik za boljso vidnost!!!!!!!

Skupek vsega tega mi je dal to, da sem do sedaj brez grlobola in podobnih stvari. Trkam po lesu. In je odlocitev, da tecem v naravi , ena boljsih v zivljenju. Tako dobra, da bom verjetno z njo nadaljeval tudi tekom kolesarske sezone, sicer v zmanjsanem obsegu. Kolo mi pač ostaja no.1 ☺.

Imamo pa kolesarji res sreco, kajti ogromno kolesarske opreme lahko uporabljamo na teku. Kolo je pa res manj primerno v takem vremenu, kajti ni vseskozi niti priblizno enako intenzivno, kar tek je.

Upam, da sem komu pomagal s svojimi LAICNIMI izkusnjami.

Lep pozdrav.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA