prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#355045
tinerine90 napisal/-a:Hvala...ja sam kaj je razlika med speedcross4 in speedcross goretex?


Speedcross4 so navadne, CS (climasheild) ali GTX (goretex), tako kot so bile pred tem že Speedcross3. Goretex membrana načeloma ne spušča vode v notranjost, naj bi pa dihala, čeprav izkušnje kažejo, da je noga v GTX čevljih precej bolj prešvicana, kot v navadnih. Za CS še nisem natančno poštudirala, kaj je, naj bi pa bila neka membrana, ki preprečuje vstop prahu v čevelj ali nekaj takega.
 rio
#356844
baktiv napisal/-a:Zdravo,
Zanima me če je tukaj na forumu kakšen strokovnjak glede tekaških superg?


To je težko TOČNO svetovat. Lahko se ti da usmeritev, če is pronator, supinator. Kakršenkoli nasvet direktmo o makupu določene znamke je ponavadi nesmiseln. Top superge po vseh ocenah ti morda ne bodo sedle, tko kot treba, preozke, previsok naklon itd......Znamk, ki se prodajajo je ogromno in upravičeno ne obstaja samo ena znamka, ki bi bila najboljša. Najbolje v trgovino pa probat...
#356846
Sem supinator, tečem mešan tek, ravnino in hribe...vendar me je v zadnjem mesecu začela boleti tetiva in peta ('trn v peti')....imam trail superge salomon sense, za ravnino pa adidas takumi sen 3 (te mam za hitre kratke)
Nevem ali je problem v supergah ali kje drugje....bral sem da tek v hrib lahko malo spustim in po vsakem teku se dodatno raztegujem tetivo....
#358652
Pozdravljeni,
spet bom potreboval nove superge in me zanima, kaj kej priporočate. Do sedaj sem zdelal 2 para Saucony Kinvara superg, ki mi res super pašejo tako po občutku na nogi, kot po "lahkosti", pa tudi tehniko imam čisto nevtralno in so mi super. Odtečem cca 60km/teden, težek sem 77kg, visok pa 180cm. Danes sem slučajno probal nekaj parov salomona (Speedcross, Xa Pro,...) in vsi so mi ful preozki v stopalu (zgleda, da imam precej široko stopalo).
Rabim torej superge, ki so po občutku čimbolj podobne Kinvari le, da bi malo dlje "trajale". Glede znamke nisem opredeljen. Razmišljam tudi še o enih GTX supergah za tako vreme, kot je blo danes. Danes sem imel po 15km čisto premočene in trde prste na nogah :shock:
Za nasvete se vnaprej zahvaljujem :-)
#358654
Speedcross sem probal čisto iz firbca, danes sem gledal kakšne superge s katerimi bi se dalo malo bolj udobno odlaufat po mokrem/zasneženem/blatnem terenu, zato sem spraševal o goretex copatih z drugačnim podplatom.

Namesto kinvare sem želel sprobat še kakšen drug čevelj (ki bi po možnosti zdržal kakšen km dlje od kinvare). Drugače laufam večji del po utrjeni podlagi (PST ali asfalt).
#358655
Za PST in aslfalt so Speedcross preokorni in pretežki. Koliko km so ti pa Kinvara zdržali? Vzemi lažji in udoben copat z več gume na podplatu, da bodo dlje zdržali. Kakšen Brooks Launch 4 ali pa od Sauconya Ride 9. Pojdi v večjo trgovino in sprobaj par modelov.
#358657
Sej pravim, da sem speedcross probal čisto iz firbca, za probat kakšen je občutek na nogi....vem, da niso za moje potrebe, zato jih nisem imel namena kupit...
Brooks-a mam namen it jutri sprobat, ja... hvala za tole :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA