prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 StaraKost
#340979
Zato ima Finsh time estimator, ki mi je ljubši, kot race pace in ga pogrešam pri V800:).
Kakšen pace želiš, itak veš. Zato je avg pace dovolj dobra kontrola. V kakšnem času boš končal izbrano distanco, če tečeš tako kot tečeš, je bolj zanimiva predikcija.
 ogi
#340984
Medicius sorry ampak zares sedaj ne razumem ravno kaj tocno hoces... intervale namesto na HR na pace? Ali pac tempo tek npr. 1 uro na 5:00min/km?
Tole bo kot bi jaz naredil na v800 (dvomim, da je neka strasna razlika z m400, bom pa enkrat ko se mi bo dalo pogledal na zeninem accounti, ki ima m400). Za opcijo 1., intervali. Pace zone imas najbrz narejene, potem naredis "training target", kjer izberes phased training, ter pod phase setting "pace zones" namesto default HR zones. In potem samo se izberes zone (5, 4-5 ali kaksno drugo kombinacijo) in pa cas trajanja/razdaljo za interval in za pocitek.
Za drugo opcijo (tempo tek) pa imas (no vsaj jaz na v800) pod add training target opcijo za Race Pace (poleg "quick" in "phased"). M400 tega nima?
Uporabniški avatar
 Medicius
#340987
Mislim, da sem dovolj jasno napisal, zato se ne bom ponavljal. ;)
Uporabniški avatar
 Medicius
#341042
ogi napisal/-a:No ja, ni ravno da bi v tem primeru jaz potreboval pomoc ;)

Saj pa ne rabim pomoči, le bemtim da ima M400 to slabo dodelano.
Sem ti že vse napisal, le prebrat je treba:
1.
Medicius napisal/-a:Razen tega, da vedno znova editiraš tempo cone, se tempa intervalu ali nasploh teku ne more določiti!

To sem že sam pogruntal, a pri takem editiranju si omejen na tistih 5 con, če želiš kaj drugega pa jih moraš vedno znova spreminjati.
2.
Medicius napisal/-a:@ogi, M400 "race pace" ne podpira.

Polar M400 no race pace.JPG
Polar M400 no race pace.JPG (30.49 KiB) Pogledano 7125 krat

Kot tretje, pa ima Polarjeva RC3-jka to tako dodelano:
Polar RC3 trening intervalov.JPG
Polar RC3 trening intervalov.JPG (72.58 KiB) Pogledano 7108 krat

Polar RC3 nastavitev.png
Polar RC3 nastavitev.png (23.59 KiB) Pogledano 7104 krat

Torej pod 1. nastaviš ime vadbe, pod 2. tip, 3. razdalja/čas/prosto po prešernu, 4. omejiš fazo na srčno cono/srčni utrip/tempo in pod 5. prosto določiš omejitev. Preprosto, kot pasulj.
Ima pa, kot @StaraKost pravi Finsh time estimator, ki ga lahko nastaviš samo na uri. Sem pa do zdaj bil (raz)vajen vse treninge planirati v naprej preko polarpersonaltrainer.com urejevalnika.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#341047
Pa saj se skoraj enako nastavlja intervalni trening ali Phased v Polar Flow-u, vsaj za V800.
Uporabniški avatar
 Medicius
#341049
Sem si zdaj zraven Running profila editiral še Track&field running profil, ki ga bom imel izključno za intervale. Tako imam zdaj različno nastavljene tempo cone v omenjenih profilih. Skratka bo zdaj planiranje veliko lažje. :)
Uporabniški avatar
 Medicius
#341100
O.k., danes delam Fitnes test, ki mi "odčita" EKG in vrne rezultat 70. Nato sinhroniziram uro preko bluetootha, ki mi včerašnji tek trening spremeni v plavanje, pretečeno (preplavano) razdaljo pa spremeni na 620000km. :) Razdaljo ročno spremenim na dejansko in shranim, a ugotovim, da mi je razdaljo izničilo (0km) in je ne morem več spremeniti, ker sprememb enostavno ne shrani. V uri so podatki pravilni.
Bluetooth sinhronizacija mi je do zdaj popolnoma sinhronizirala le enkrat, drugače sicer prenese trening, a zaključi z "syncing failed".
Opažam tudi težave s sinhronizacijo preko USB-ja, saj mi zdaj že nekajkrat prenosnik ob konektanju ure ni prepoznal (USB not recognized). Kabel je nov, prenosnik tudi, gonilniki štimajo.
Jaooo... kaj za čuda je ta M400. Upam, da bo za slabim začetkom dobro nadaljevanje. Polar bo moral malo zavihati rokave. :?
 Izy15
#341115
Mam eno vprašanje, ko je že glih debata okol M400. V čem je fora teh fitness testov? kaj ti pove/pomaga? Če bi se dalo komu to malo opisat. Še raziskujem vse funkcije, in mi še ni vse čist briljantno jasno :)
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#341135
Medicius - Očitno je s tvojo napravo nekaj narobe. Domnevam, da imaš račun oziroma garancijski list s katerim lahko uveljaviš garancijo. Odneseš nazaj v trgovino, kjer si uro kupil, oziroma na uradni servis. Še prej bi pa jaz na tvojem mestu naredil soft reset. Če to ne pomaga pa še hard reset naprave. To velikokrat odpravi določene težave.

navodila
http://www.polar.com/en/support/how_do_ ... lar_m400_0

Izy15 - Če slučajno ne veš, se da dobiti 80 stranska online navodila za napravo, kjer je tudi to opisano plus razlaga vseh ostalih funkcij.

http://www.polar.com/e_manuals/M400/Pol ... Slovensko/
Uporabniški avatar
 Medicius
#341136
V bistvu je nekaj hudo narobe s polarjevo sinhonizacijo, saj kakor berem druge forume in prav Polarjev forum, skoraj vsi bemtijo čez to sinhronizacijo. Zasledil sem celo navodila

KAKO USPEŠNO SINHRONIZRATI POLAR M400 PREKO BLUETOOTH :lol: :
1. izklopite Wi-Fi, podatkovno povezavo z mobilnim omrežjem in BT na Android napravi,
2. zaženite Polar Flow na Androidu in aplikaciji dovolite aktivacijo BT,
3. sinhronizirajte z pritiskom levega spodnjega gumba na uri,
4. po USPEŠNI (probal - deluje!) sinhornizaciji z Android napravo zaprite program Polar Flow,
5. aktivirajte Wi-Fi in podatkovno povezavo z mobilnim omrežjem in
6. ponovno zaženite Polar Flow.


Pa da ne bi slučajno imeli vse te povezave vključene na mobitelu in tablici sočasno v istem prostoru, ker potem ob sinhronizacijo na eni izmed naprav pride do takšne napake, kot pri meni včeraj.
 Izy15
#341138
Jorgamesh hvala za tole. Dejansko nisem še nikjer zasledil...zna pridet prav :D
 ursad
#341287
Ojla,
tudi meni M400 nekaj nagaja, no, ne izključem možnosti, da sem en "teleban".
Polar Flow imam nameščen in sinhronizacio mi naredi OK, a opravljene vadbe se ne prenesejo v Polar Flow
A bi morda imel kdo idejo, kje je vzrok?
Hvala že v naprej,
Urša
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#341288
Delaš sinhronizacijo preko BT na telefon/tablico ali preko USB kabla na računalnik?

Preko BT nekaterim nagaja, odvisno od modela telefona/tablice. Probaj večkrat zaporedoma sinhronizirat, ker sem videl pri kolegu, da mu postopoma nalaga, če je več materiala za naložit.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA