prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 fifi1968
#339466
Pozdravljeni!
Rabim pomoč pri nakupu. Kaj menite o supergah Inov8. Ker niso imeli moje številke sem jih imel samo v rokah hehehe.

x tailon 212
Roclite 280

Lp
Uporabniški avatar
 Charly01
#339467
Imel sem/imam modele: F-Lite 232 , Trailroc 245, 2x Roclite 295, X-Talon 212.

X-Talon 212 sta dva modela, precision in standard fit (ožji in širši). Precision fit so ZELO ozki, tudi standard so dosti ožji od Roclite. X-Talon so gorski tekaški čevlji, "štofelci" so zelo visoki in po trdi podlagi (makedam ali asfalt) čutiš kako se "zvijajo", meni osebno je to moteče. Za zahteven teren in strm spust so pa 1A.
Roclite so super za dolge (ultra) trail teke. Dosti mehkejši, prostornejši, širši spredaj.
Ko sezuješ X-Talon standard fit in obuješ Roclite se ti zdi, da so za 2 številki preveliki. ;)

Kar se pa izbire in ponudbe (modelov in številk) tiče, je pa pri nas bolj žalost. Enostavno ni številk in modelov, da bi v eni trgovini lahko probal več modelov hkrati, videl razliko in se odločil. Očitno je Slovenija premajhna za to, kot pri večini ponudb. Nas je očitno premalo gorskih/trail tekačev. ;)
Če kdo ve za kakšno trgovino z dobro ponudbo pri bližnjih sosedih se priporočam.

Drugače pa kot vedno: obvezno probat (tudi če je isti model, ker se med modelnim letom lahko kopito spremeni)!
Uporabniški avatar
 fifi1968
#339480
Hvala lepa za izčrpan odgovor. Še to me zanima ali ima Salamon Tudi superge za pronatorje?
Lp.
Uporabniški avatar
 teoo
#339493
Jaz ti lahko povem, da je x-talon212 moj najboljši trail copat do sedaj (prvič kupil inov8) Menjal sem že veliko znamk, a tako suverenega koraka kot v teh copatih še nisem imel.

Na spustih so vedno 100%, pa naj bo blato ali suho. To je res noro, kako jim lahko zaupaš.

Imam precej/zelo široko nogo, a mi standardna širina paše v nulo. Kljub precej grobemu videzu so zelo lahki in udobni. Narejeni za gozdne steze, zato jih je za asvalt in grob makadam škoda.

Za kamniški konec, kjer živim, so idealni, saj je na stezah blato približno 10 mesecev na leto.

Omenjal si salomon. 2x sem se že nategnil z nalkupom xa 3d pro gtx....don't ask. Precenjena jajca, ki po enem letu razpadejo.

Ko sem jaz spomladi nabavljal, so imeli v amfibija.si na viču precej številk in modelov na zalogi.
Uporabniški avatar
 čara
#339497
Inov8 po potrebi tudi ekstra naročajo od uvoznika. Za mene so mogli številko dobit. Jaz sem si pomagala, da sem probala drug model, približno iste širine (standard fit) in ne oko ocenili, da bo 40.5 prav. In tudi je. Če pa niti uvoznik nima v skladišču, pol pa je problem.
Uporabniški avatar
 Charly01
#339536
@teoo
Pa si tekel v njih tudi 50 ali pa 100k trail, se obnesejo tudi na daljše razdalje?

Imel sem Salomon XT Wings, pretrde (guma) spredaj, drugih ne poznam.

Mislim, da trail copati večinoma nimajo modelov za pronatorje in supinatorje. Ne rabiš, ker podlaga ni ravna. ;)

Jaz iščem RaceUltra 270 pa ne dobim.

Kar se pa cen tiče, moram pa tudi jaz priznat, da so cene v primerjavi s tujino OK in so edini brand, ki se ga splača kupovat pri nas.
Uporabniški avatar
 Charly01
#340620
Nabavil tukaj http://www.bergfreunde.de/

Trenutno tudi do 60% znižani starejši modeli. Če so bili dobri lansko leto bodo tudi letos. ;)

Pri naročilu na novice​ prejmete voucher za 5€, ki ga lahko uveljavite ob nakupu nad 40€.
Namig: vsakič, ko se odjavite in na novo prijavite na novice dobite novega. ;)

Poštnina: ​9,95€ pri naročilu do 100€, nad 100€ brezplačno.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#344631
Si potem dobil RaceUltra 270? Lahko kaj več poveš o njih?

Oziroma vprašal bi, kateri model priporočate za gozdni trail (recimo 80% gozdna tla + korenine, 20% utrjen makadam). Razdalje so običajno 10-30km. Dobro bi bilo, če bi bil čevelj udoben tudi za do 50km.

Prvič kupujem Inov 8 copate, ker so cene v UK online trgovinah trenutno res zelo ugodne in bi vzel par ali dva na probo. :)
Uporabniški avatar
 Charly01
#344633
Nisem jih uspel dobit, med tem sem se tudi premislil glede nakupa. Zame so za trail premalo zaščitene ob straneh, se mi začneje prehitro trgat.

Od Inov8 sem do sedaj imel Trailroc 245, 2x Roclite 295, 2x X-Talon 212 in Roclite 255.
Z vsemi sem tekel že daljše trail teke od 50km pa ni bilo problema. Od omenjenih je za daljše teke najmanj primeren X-talon, je premalo blažen in ima previsoke štofelce, samo profil pa dobro prime na vsakem terenu. Edina pripomba nad X-Talon je slaba kvaliteta, sta mi oba para hitro začela "razpadat".
Uporabniški avatar
 čara
#344641
Tisti čepki pri xtalonu so fajn za hitre obrate in spremembe smeri, predvsem po travnatem, spolzkem terenu. Jaz jih imam pretežno za agility, so fajn, ker so standard fit in ne tisti noro ozki precizion. So pa res manj robustni za kako vejevje in drn in strn. Pri agilityu pa lepo zdržijo, se ne trgajo.
Uporabniški avatar
 Charly01
#344651
jorgamesh napisal/-a:Uf, veliko si jih imel v obtoku. Koliko km ti je pa Trailroc 245 zdržal? Pa zanima me tudi, če je številka standardna, ali so krajši/daljši?


Koliko naredim s parom superg ne vem, ker ne vodim evidence in rotiram tudi po tri pare. Ko se mi zdijo zmahani ali če dobim žulj (pri novih ga ne, pri obrabljenih pa) gredo v odpis.

Probaj nekje katerikoli model od Inov8, da vidiš kakšna številka ti odgovarja. Pazi, ker so nekateri modeli različnih širin: precision ali standard.
Sam nosim superge ca. 1,5 cm daljše od dolžine stopala in tudi pri naročilih brez pomerjanja nimam problemov, se pa zgodi, da so mi včasih kakšne pretrde, sploh pri opetniku.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA