prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 rio
#348714
Pozdravljeni.

tudi sam uporabljam scosche rhythm občasno. predvsem na kolesu preko telefona za v službo, ker se mi zdi, da pač tudi to kolesarstvo pripomore k utrujenosti telesa in sem s eodločil to meriti. optični merilniki delujejo na podlagi fotopletismografije, kar pomeni, da s sevanjem-hitrim utripanjem svetlobe preko kože nekako "ocenijo" srčni utrip. Zadeva je nekako 95% zanesljiva če je stik tesen. so pa to izračuni na podlagi povprečij časov za določeno št. utripov. za tek in gorski tek uporabljam ambit 3 s prsnim pasom, ki pa meri srčni utrip na podlagi R-R metode. v bistvu meri "prazen" čas med dvema utripoma in to sproti izračunava na št. utripov na minuto. primer 500 ms = 120 utripov na minuto. na podlagi tako natančnega merjenja se izračunavajo relativno zahtevni izračuni, ki pripomorejo k končnemu izračunu utrujenosti in potrebnega počivalnega časa, kar pa seveda scosche ne zna. Za občasnega rekreativca je scosche čisto v redu.


lp
 rio
#348715
Še primerjava z obema merilnikoma na istem teku. povprečni pulz je bil enak :)
Priponke
pulzi.jpg
primerjava obeh merilnikov
pulzi.jpg (71.44 KiB) Pogledano 22262 krat
Uporabniški avatar
 lojze
#348728
shoche nosim na roki takoj za komolcem, čez dam še trak ( za zapestja pri tenisu), tako da zagotovim dober stik med kožo in senzorjem. Senzor samo spremlja srčni utrip in posreduje napravi uri, telefonu, kjer pa je od programa naprave odvisno kaj izračuna. Na sobnem kolesu sem preizkusil srčni utrip na fr305 s trakom in senzor na telefon, obe napravi sta kazali isti srčni utrip. Pri pasu sem med tekom imel problem, da mi je po eni uri ko sem bil ves prepoten, začel kazati nerealne vrednosti, preprosto zaradi soli v potu se prevodnost tako spremeni, da električno merjenje, vsaj pri meni ni bilo več uporabno. Na shoche pot na roki ne vpliva. Moje meritve so dostopne na endomondo, kjer je veliko število merjenih aktivnosti. Od vseh merilcev , ki sem jih do zdaj preizkusil, prsni trak , blothut senzor in shosche se mi najbolj obnese prav shoche.
Uporabniški avatar
 Thazz
#348744
S Scosche je tudi dcrainmaker zlo zadovoljen.

Heart Rate Sensor: Scosche Rhythm+ (Optical Sensor)

This is my primary and singular running/cycling/hiking/etc heart rate sensor (when not testing something else). I just love it. While I liked the Mio Link wrist straps, I’ve found the signal too weak in some cases and then also not quite as stable as the Scosche from a measurement standpoint. The Scosche is dual ANT+/Bluetooth Smart, so it can transmit to just about anything. I’ve used it now as my primary strap for almost two years. You’ll see it in almost all my tests these days.
Uporabniški avatar
 lojze
#348769
rio napisal/-a:Še primerjava z obema merilnikoma na istem teku. povprečni pulz je bil enak :)

pri primerjavi meritev moraš biti pozoren na tip vzorčenja, ure po navadi vzorčijo ob spremembi gps podatka, da "špara"pomnilnik in je zapis HRM vezan na zapis GPS, če pa vzorčiš z napravo, katera beleži samo srčni utrip pa je zapis po navadi na 1s, torej se grafa razlikujeta, sam si ugotovil, da je bilo pri obeh napravah enako povprečje, povprečni hrm v določenem časovnem obdobju, pa aplikacije uporabljajo za izračun kalorij in ostalih parametrov , ki jih prikazujejo uporabniki, lep primer so grafi na sobnem kolesu narejeni z aplikacijo SGT kjer beležim samo srčni utrip in grafi na tekih posneti z uro fr305 (skozi tunel cca 250m ni gps signala ni spremembe srčnega utripa) z istim scosche senzor jem. objavljeno na endomondo.
 rio
#348774
hmmm. :) kaj to pomeni samo srčni utrip pa je zapis po navadi na 1s,., glede na dejstvo, da imam jutranji utrip 55 bit/min ? 60 meritev na minuto in 55 rezultatov.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#348775
Eno je zapis, drugo je prikaz. Če pa imaš vklopljeno RR ali HRV meritev in je pri obremenitvi utrip 180, so tri meritve na sekundo :D .
 Denke
#356351
Ravnokar testiram Gear fit 2 in Amazfit Pace. GPS je na Amazfit bistveno boljsi, srcni utrip na zapestju je tam tam. Amazfit se sicer sinhronizira samo s Strava aplikacijo (meni osebno cisto zadostuje), v naslednji nadgradnji pa se pricakuje izvoz GPX, tako da se lahko uvaza kamorkoli. Sem bil pred nakupom FR235, pa mi ni niti malo zal da sem kupil to kar imam. Sploh glede cene (Amazfit se najde obcasno tudi za 80€).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA