prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#352806
Polar je na sejmu CES pravkar predstavil nov merilnik utripa - Polar H10.

Slika
Slika
Slika

Glavne novosti:
- vgrajen spomin (podatki o srčnem utripu se shranijo tudi brez ure in se lahko naknadno sinhronizirajo)
- dodatne stranske elektrode za še izboljšano natančnost merjenja
- podpora bluetooth in analognemu signalom (za še večjo združljivost z napravami)
- nov način zapiranja

uradna stran
https://www.polar.com/en/products/acces ... ate_sensor

Na voljo bo čez cca 3 mesece.
 baktiv
#352885
Zdravo, se opravičujem ker bom tukaj porabil temo....
Uglavnem sem pred nakupom nove ure in želja je da bi imel utrip na zapestju.... Do sedaj sem imel polar m400.... Sedaj mi je v oko padla polar m200 ki ima to željo....
Ali jo kdo ima in kako je zadovoljen.... Ali mi priporočate katero drugo znamko....

Hvala za pomoč,
Lp
Uporabniški avatar
 StaraKost
#352889
Če želiš merjenje utripa tudi med resnejšim treningom, vsaj zaenkrat pozabi na meritev utripa na zapestju. To je samo za tiste, ki jih zanima dnevna aktivnost, brez resnejše obremenitve.
Če meritev ni točna, boljše, da jo nimaš :D .
 bossteb
#352894
Ja, meritve na zapestju imajo pluse in minuse. Najvecji in verjetno edini plus je, da ni treba nobene dodatne opreme, pasu ali cesa podobnega.
Sam uporabljam TomTom-ove sportne ure od 1. generacije (Runner Cardio) do sedaj Adventurer. Vse so imele/imajo merjenje pulza na zapestju. V dobrih pogojih so tam tam z najboljsimi pulz pasovi (se vedno neprimerljivi z medicinskimi EKG elektrodami), vendar prav zaradi pozicije nezanesljive. Ker delajo na opticni sistem, je treba poskrbeti za dobro prilagajanje ure kozi, vsak mm premik pomeni nenatancnost.

Predvsem v hladnem obdobju, ko se pretok krvi preusmeri iz rok, pa daje povsem nerealne rezultate. Ko pade temperatura pod 5°C in imam, vsaj prvi del teka, hladne/mrzle roke, mi kaze pulz vcasih okrog 80 utripov na minuto, ceprav ga imam tudi cez 170.
To je tudi druga slabost teh merjenj pulza na zapestju. Ura mora biti ves cas na kozi. Tako je treba prilagoditi rokavice, rokave ipd., ce zelim med tekom spremljati podatke z ure. Pri HR preko pasov lahko nosis uro na vrhu vseh rokavov.

Prav zato komaj cakam, da tale Polar H10 pride ven, da si ga omislim. Pa se baterija na uri bo dalj zdrzala (zdaj zdrzi dobrih 8 ur GPS+HR) z enim aktivnim senzorjem manj. :clap:
Uporabniški avatar
 Medicius
#357875
Zdravo.
Bral sem, da je Garminov HRM-Tri slabše kvalitete, baje bi naj materiali zdržali dobre pol leta, je dražji, senzor ni odstranljiv, zato razmišljam o nakupu Polar H10 pasu, katerega bi uporabljal z Fenix 5 uro.
Trenutno mi H7 deluje brez težav, me pa zanima kateri podatki se vse prenesejo ob uporabi pasu H10 in Fenix 5 ure. A se prenesejo oz. uporabijo tudi podatki "running dynamics" ali samo srčni utrip? Ima kdo izkušnje s tem? Hvala za odgovor.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA