prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#355505
Zd. napisal/-a:Mogoče ni problem v aplikaciji, temveč v kvaliteti GPS naprave v tvojem telefonu.

Sama sicer, kadar nimam Garmina ali kadar grem na daljšo pot in vem, da baterija v Garminu ne bi zdržala, uporabljam Stravo. Pri kolesarjenju mi na cca 100 km turi v primerjavi s števcem na kolesu, pokaže največ 1% razliko (števec na kolesu 100 km, Strava 101 km), kateri je točen, pa ne vem ;) Napaka se mi zdi nepomembna... Pri teku mi Strava na moji običajni 13 km razdalji, pokaže največ 50 m razlike. Res pa je, da vedno, ko aplikacijo zaženem, nekoliko počakam, da najde dober signal, sicer zna na začetku malo skakati. Isto je pri urah.


Telefon je iPhone, tako da dvomim v slabo natančnost GPSa, sploh ker cestna navigacija deluje odlično, pa tudi Google maps... bo treba nekaj specializiranega nabaviti očitno.
#355507
Banditb napisal/-a:
Zd. napisal/-a:Mogoče ni problem v aplikaciji, temveč v kvaliteti GPS naprave v tvojem telefonu.

Sama sicer, kadar nimam Garmina ali kadar grem na daljšo pot in vem, da baterija v Garminu ne bi zdržala, uporabljam Stravo. Pri kolesarjenju mi na cca 100 km turi v primerjavi s števcem na kolesu, pokaže največ 1% razliko (števec na kolesu 100 km, Strava 101 km), kateri je točen, pa ne vem ;) Napaka se mi zdi nepomembna... Pri teku mi Strava na moji običajni 13 km razdalji, pokaže največ 50 m razlike. Res pa je, da vedno, ko aplikacijo zaženem, nekoliko počakam, da najde dober signal, sicer zna na začetku malo skakati. Isto je pri urah.


Telefon je iPhone, tako da dvomim v slabo natančnost GPSa, sploh ker cestna navigacija deluje odlično, pa tudi Google maps... bo treba nekaj specializiranega nabaviti očitno.

ne gre toliko za kvaliteto telefona, GPS signal so radijski valovi z velike razdalje in dokaj šibek signal ki ga mora sprejemnik v telefon sprejeti, glede na dejstvo, da v telefon obstaja več sprejemnikov in oddajnikov (wifi, telefonija, blotut...) obstaja velika verjetnost, glede na magnetna polja, da se občasno GPS signal "izgubi", Prav tako je zelo pomembno, kakšno pozicijo ima antena v telefon napram satelitom, (v žep je drugače kot na rami) ne moreš primerjati delovanje GPS pri navigaciji in tek ter koles. Večja kot je hitrost premikanja, na večji razdalji imaš vzorčenje, posledično bolj ravna črta. vzemi program SportTracks zone five software naredi GPX file teka in kolesa, ter primerjaj, kje so točke vzorčenja.
#356943
Jaz sem pa danes malo krožil okrog in čez Ratitovec. :) Malo višje je bilo malo bolj jasno in so bili razgledi prekrasni. Sploh z vso to meglo na J in Z pa z jasnino na Julijcih.
Aplikacij sem pa jaz včasih, ko še nisem imel kakšne hude ure, tudi menjal cel kup, začel sem z mapmyrun, kjer mi je kazalo čisto premalo višincev - pa ne, da bi jih hotel virtualno več, ampak ker sem poznal višine gričev, ki sem jih pretekel in višinska razlika je bila večkrat tudi po več sto metrov mimo; nato s stravo (kjer sem še zdaj), potem sem nabavil prvo uro Tomtom Runner in potem preko njihove aplikacije spremljal vse podatke.
Zdaj sem pa na Suunto Ambit3 pristal in se trenutno navajam na Movescount. Ampak še vedno najraje prek Strave, ker imajo precej točno bazo, zadnje čase so
precej izboljšali algoritme dolžine in višine in so postali kar natančni.
Današnja tura na stravi:
https://www.strava.com/activities/1239918961
in še tale relive mi je zelo všeč:
https://www.relive.cc/view/1239918961

Upam, da linka delujeta, ker prvič takole objavljam. :?:
#356945
Bravo pridna sta zelo. Jaz sem do sedaj uporabljal Endomondo, Runtastic in sedaj Sport Tracker. Pri ST se mi zdi, da mi pokaže precej preveč višinskih metrov, po občutku tudi nekaj 100 preveč. Tudi Endomondo mi je na lanskem Rašica Trailu nameri preko 3000 vm in 47 km, pa je bilo v razpisu napisano, da je proga dolga 50km ter ima 2500 višincev. Runtastic se mi je zdel od vseh teh 3 nekako še najbolj natančen pri izračunu višine, ima pa druge pomankljivosti. :(
Kakšne so pa vajne izkušnje z višinci? Morda bi sprobal še Stravo.

Lp
#356948
Bravo, Boštjan :!:
In ja, linki delujejo :!:
Sem pa, čeprav poznam terene (razen vzpona s Plenšaka na Grebel vrh), rabil nekaj časa, da sem razvozlal tvoje pentlje: Jesenovec-Plenšak- Grebel vrh- Poden- Prtovč- vzpon proti Ratitovcu, ki mu sledi vrnitev po drugi varianti na makadam ter nato vzpon najprej na Kosmati vrh- Vratca-spust proti Prtovču do točke, ko se odcepi steza na Špičke- Ratitovec- čez Altemaver na Kačji rob- spust preko spodnjega Jirna v Zgornje Danje- Poden- Zali log- Suša in povratek na izhodišče. Prav umetniško :clap: :!:

Ali se relive lahko kaj upočasni, je dober ampak prehiter :?:

Lahko bi sicer tudi kdaj kakšen krog kje skupaj naredili, ampak sedaj si ti nekaj kategorij višje, izjemno pripravljen in nabrušen, mene pa malce načenja zob časa, pa tudi stvari sedaj jemljem bolj uživaško. Če pogledam za nazaj sem pravzaprav največje napake naredil, kadar sem se trudil držati korak z boljšimi in sem preforsiral, da ne rečem pregorel... :mrgreen:

Se vidimo, LP, vencelj
#356949
Zadnje leto sem uporabljal Tomtom Adventurer (sedaj imam dober teden Suunto Ambit3 Peak), ki ima barometrični višinomer in sem mu nekako bolj zaupal kot tem aplikacijam, ki merijo glede na GPS track.
Pri Stravi je bilo do pred kratkim tako, da je pri teku po cestah kazalo precej natančno višino (+-50m pri 20km dolžine), na off road teku pa čisto odvisno, največkrat pa kakšnih 10-15% preveč. So pa pred kratkim uvedli nove algoritme, ki jih uporabljajo v zvezi z uporabnikovimi merjenji (se pravi, če so GPS sledi izmerjene z napravami z barometri, gre v bazo) in tako izdelujejo svoj profil zemljevida. In res so v zadnjem tednu moji traili na uri in na Stravi precej izenačeni.
#356950
vencelj napisal/-a:Bravo, Boštjan :!:
In ja, linki delujejo :!:
Sem pa, čeprav poznam terene (razen vzpona s Plenšaka na Grebel vrh), rabil nekaj časa, da sem razvozlal tvoje pentlje: Jesenovec-Plenšak- Grebel vrh- Poden- Prtovč- vzpon proti Ratitovcu, ki mu sledi vrnitev po drugi varianti na makadam ter nato vzpon najprej na Kosmati vrh- Vratca-spust proti Prtovču do točke, ko se odcepi steza na Špičke- Ratitovec- čez Altemaver na Kačji rob- spust preko spodnjega Jirna v Zgornje Danje- Poden- Zali log- Suša in povratek na izhodišče. Prav umetniško :clap: :!:

Ja, skoraj umetniško, s to razliko, da ti to pot znaš celo napisat, jaz poznam samo Jesenovec - Povdn - Prtovč itd. :wink: :-- Ne, relive se na žalost ne da upočasniti, mi je pa vseeno všeč.

Kar se pa nabrušenosti tiče, sem se ravno v petek na šihtu menil za Valvasorja, pa so mi rekli, če sem isti norc kot ti. :-- Sem jim povedal, da približno isti, razlike je le v tem, da si ti izkušen! :laola
#356959
Jaz sem poskusil kar nekaj aplikacij, ampak nekako me je najbolj sedel MapMyRun. Saj ne rečem, da Strava ni odlična, a mene moti,da je moč izbrati samo med tekom in kolesarjenjem če se ne motim tudi plavanjem.

MapMyRun ima praktično vse kar imajo "veliki". zraven vseh tistih podatkov, ki jo pač imajo vse aplikacije še šteje korake, uporabljaš lahko segmente, 3D vizualizacijo poti, predhodno si lahko narišeš svojo GPS sled, pa še kaj bi se našlo.

MapmyRun uporabljam predvsem namesto ure (ja še vedno imam delujoč Garmin305 :D ) predvsem med tednom, ko večinoma hodim na krajše razdalje, uro pa še vedno uporabljam čez vikend, ko se podajam na daljše razdalje. Za tek, kolikor ga pač še je, pa uporabljam izključno uro, se mi zdi mnogo bolj praktična.

Sicer pa kadar hodim naokoli z uro prenašam podatke s pomočjo Garmin Connecta na MapMyRun, Stravo in Endomondo, kadar pa uporabljam samo telefon pa uporabljam izključno MapMyRun.

Aja če je bila debata še okoli višincev še moji iz včerajšne poti:
Garmin : 298m
MapMyRun: 324 m
Strava: 390m
Endomondo:475m

Zdaj pa ga vedi :shock:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA