prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#355343
Pozdravljeni!

Pravkar sem se po resnejši bolezni začel ponovno rekreirati. Vsak dan prehodim/pretečem isto progo, ki je speljana skozi gozd, zato GPS sprejem ni idealen.

Naložil in preizkusil sem že več aplikacij (Runkeeper, Runtastic itd.), celo plačljivo ismoothrun pro, pa imam pri vseh enak problem kot pri Runkeeperju, s katerim sem začel, in sicer točnostjo beleženja prehojene poti. Čeprav hodim po urejeni poti, ki je vrisana na karti (in jo v spletnem urejanju v Runkeeperju lahko urejam in deluje "snap to road", je vsakič sled drugačna in se ne drži poti. Tudi prehojena razdalja zelo niha (realno dobrih 6 km, zabeleženo vedno manj od tega, celo manj kot 5), ker se ne drži poti in skače levo desno.

Zanima me, ali je mogoče v katerikoli aplikaciji nastaviti, da bi GPS podatke avtomatsko urejala kot "snap to road" (kar je pri cestni navigaciji očitno dobro rešeno, tudi moj kolesarski Garmin s tem ni nikoli imel težav), ali pa da je mogoče vnaprej sprogramirati pot, ki se je potem aplikacija drži? Vsakokratno ročno popravljanje podatkov je preveč zamudno.
#355346
Skakanje levo desno je najbrž odvisno od natančnosti signala. Po moje nekako tako, kot če stojiš na mestu, sled pa poskakuje okrog tebe in naredi celo mašno.

Vem da nisem veliko pomagala, pa vseeno.
#355348
Ja, saj to mi je jasno, da je cikcakanje posledica slabega sprejema, ampak če bi bila opcija, da aplikacija sledi cesti oz. poti, bi lahko delovalo. Tako kot moj kolesarski Garmin, ki lepo riše turo po cesti ne glede na to, ali vozim po gozdu ali po odprtem...
#355367
Moja aplikacija je navadna štoparica, in ker znam presoditi, v kakšnem tempu približno tečem, pa tudi ker tečem po znanih poteh, na koncu približno vem, koliko pretečem.
Ne razumem, zakaj potrebuješ posebno aplikacijo za merjenje dolžine poti, če vedno tečeš po isti poti ...

(Res pa tudi ne razumem ljudi, ki vzamejo telefon na tek. Ali jim telefon vnaglas zvoni v kinu. Ali na koncertu. Ampak verjetno sem jaz čudna. :D )
#355377
nickolas18 napisal/-a:no, štoparca je za ustaljene poti in fiksne razdalje več k dovol
glede tistga: ''vem, kašn tempo tečem'' pa je preveč odvisno od dneva do dneva, tko da lohk sam napor primerjaš.


Jasno, da ne morem vedeti do sekunde natančno, ampak do pol minute natančno pa že. Kar je povsem dovolj za oceno razdalje na 1 km natančno (res me ne zanima, ali sem pretekla 200 metrov več ali manj).
Pa napačno si me citiral (glede na to, da si zapisal narekovaje). Pišem namreč v slovenščini, ne v slengu.
#355409
Lepo prosim, brez zamere spela, ampak jaz pa od vseh najmanj razumem tiste, ki imajo potrebo drugim soliti pamet, brez da bi ponudili kakršnokoli uporabno informacijo. Res ne vem, kaj take ljudi žene v odgovarjanje na objave, v katerih drugi sprašujejo po točno določeni informaciji, in trosenje neuporabnih nasvetov in pametovanje mimo teme ter pridiganje ostalim.

Mogoče pa na tem čudnem in skrivnostnem svetu obstajajo tudi ljudje, ki telefon MORAJO imeti s sabo in biti dosegljivi. In najmanj, kar potrebujejo, so pridige tistih, ki imajo to srečo, da so lahko brez njega. Morda sem tudi jaz čuden, ampak jaz pa ravno teh"pridigarjev" ne razumem. Verjetno imajo globoko v sebi napačen občutek, da so močno pametnejši od ostalih.

Pa še enkrat, brez zamere, ampak mislim, da je bilo zasluženo.
#355417
Se strinjam, moja pripomba v oklepaju je bila nepotrebna in se opravicujem.
Se vedno pa ne razumem, zakaj potrebujes merjenje pretecene razdalje, ce vedno teces po isti poti (in cisto mogoce je, sa mi gredo taka vprasanja na zivce). In ni res, da nisem ponudila uporabne informacije. Lepo sem napisala, da je meni stoparica dovolj. Ce je to zate neuporabna informacija, pa to ni moj problem.

Pa lep pozdrav. ;)

Banditb napisal/-a:Lepo prosim, brez zamere spela, ampak jaz pa od vseh najmanj razumem tiste, ki imajo potrebo drugim soliti pamet, brez da bi ponudili kakršnokoli uporabno informacijo. Res ne vem, kaj take ljudi žene v odgovarjanje na objave, v katerih drugi sprašujejo po točno določeni informaciji, in trosenje neuporabnih nasvetov in pametovanje mimo teme ter pridiganje ostalim.

Mogoče pa na tem čudnem in skrivnostnem svetu obstajajo tudi ljudje, ki telefon MORAJO imeti s sabo in biti dosegljivi. In najmanj, kar potrebujejo, so pridige tistih, ki imajo to srečo, da so lahko brez njega. Morda sem tudi jaz čuden, ampak jaz pa ravno teh"pridigarjev" ne razumem. Verjetno imajo globoko v sebi napačen občutek, da so močno pametnejši od ostalih.

Pa še enkrat, brez zamere, ampak mislim, da je bilo zasluženo.
#355422
Mogoče se nisem dovolj dobro izrazil: v principu ne potrebujem merjenja razdalje, ker jo, glede na to, da je trasa vedno enaka, natančno vem: 6,35 km. Moti me to, da aplikacije, ki merijo pot s pomočjo GPSa, vedno pokažejo drugačno razdaljo, ker se ne držijo poti, ampak skačejo naokoli. Tako izmerjena razdalja vsakič odstopa od dejanske, to pa posledično pokvari praktično vse prikazane vrednosti. Res je, da lahko sam vidim, v kakšnem času sem prehodil/pretekel svojo traso in izračunam tempo, ampak ali ni ves smisel teh aplikacij v tem, da mi tega ni treba? Jaz si res dobro in uporabno aplikacijo predstavljam tako: pred začetkom izberem svojo traso, nato pa mi telefon ali pametna ura ali karkoli drugega lepo meri razdaljo in se drži izbrane trase. Če GPS meritev odstopa, prilagodi odčitek na najbližjo točko na izbrani trasi (ki jo lahko vnesem tudi predhodno). Če se ustavim in počivam, se beleženje poti začasno ustavi, aplikacija pa preide v merjenje padanja utripa med počitkom. Nato se ob ponovnem premiku aktivira nazaj klasično merjenje in ko zaključim aktivnost, se do zaključka zopet meri umirjanje srčnega utripa.

Verjetno so moje zahteve dokaj specifične, ker okrevam po bolezni srca - pa ni bil infarkt ali kaj podobnega, čeprav sem v "pravih letih" in imam stresen poklic, ampak za posledico prebolete virusne infekcije, ki je prizadela srce, ledvice in jetra - pa sploh nisem vedel, da sem bolan, dokler nisem opazil nenavadnega pridobivanja teže, kratke sape in na koncu zatekanja nog, nakar je sledil obisk zdravnika, urgentna hospitalizacija, vse mogoče preiskave in na koncu 3 mesece bolniške, cel kup tablet in stroga dieta ter počasna reaktivacija s celim kupom omejitev. Tega pri 45 letih in relativno dobri kondiciji ter aktivnem življenjskem slogu človek res ne pričakuje, zato (da še jaz malo posolim pamet) polagam na (in to dobesedno) srce vsem, da spremljate svoje zdravje tudi z rednimi zdravniškimi kontrolami, čeprav se zdi vse v redu. Če bi mene "ujeli" prej, bi bilo tudi okrevanje hitrejše in lažje. Baje podobnih primerov ni malo.

Skratka, meni je zelo važno, da spremljam delovanje srca med obremenitvijo in življenjsko važno, da srca ne preobremenim. Zato bi mi tako merjenje omogočilo postopno poviševanje obremenitve ter spremljanje napredka. Seveda bi se to dalo početi tudi ročno, ampak če je mogoče avtomatsko, bi bilo precej manj dela, pa tudi preglednost rezultatov bi bila večja.

Upam, da sem dovolj natančno napisal, kakšne so moje potrebe.

P.S. Spela, še enkrat brez zamere, saj drugače sem tudi jaz čuden in ne razumem enakih ljudi kot ti, pa tudi pravilna raba materinega jezika mi veliko pomeni (kljub neozogibnim občasnim spodrsljajem).
#355446
Poskusi še s Stravo. Morda bo kaj drugače.
Verjetno je res težava v počasnem gibanju. Sam opažam pri svojem Polarju, da mu pri teku razdalja in s tem tudi trenutni tempo lahko precej (> 10 %) odstopata. Ko podatke prenesem v web portal Strava pa je prikazana razdalja bolj pravilna. Če Polarja uporabljam na kolesu, so razdalje dokaj točne.

Sicer pa obstajajo tudi senzorji za štetje korakov in preko tega računanje razdalje.
Npr.: https://www.dcrainmaker.com/2014/01/blu ... otpod.html
Na ravnini naj bi bil tak senzor bolj točen od GPS.
#355448
Mogoče ni problem v aplikaciji, temveč v kvaliteti GPS naprave v tvojem telefonu.

Sama sicer, kadar nimam Garmina ali kadar grem na daljšo pot in vem, da baterija v Garminu ne bi zdržala, uporabljam Stravo. Pri kolesarjenju mi na cca 100 km turi v primerjavi s števcem na kolesu, pokaže največ 1% razliko (števec na kolesu 100 km, Strava 101 km), kateri je točen, pa ne vem ;) Napaka se mi zdi nepomembna... Pri teku mi Strava na moji običajni 13 km razdalji, pokaže največ 50 m razlike. Res pa je, da vedno, ko aplikacijo zaženem, nekoliko počakam, da najde dober signal, sicer zna na začetku malo skakati. Isto je pri urah.
#355460
problem je v GPS, obdelava podatkov gps v telefonu so neodvisni od uporabe aplikacije, vsekakor je za natančno spremljanje trase dosti bolje uporabljati garmin uro, sam imam fr305, sled zabeležena s telefonom je cikcakasta. isto je bilo s samsungom in sedaj z LG, prisegam na garminovo uro.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA