prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 rider123
#358289
Kupujem nov tekaški nahrbtnik, deloma zato ker me pri trenutnem nekaj stvari moti, deloma zato ker je tudi žena začela teči in rabiva dodaten nahrbtnik :D sva iste velikosti in "širine" tako da lahko uporabljava enako velikost, preverjeno :D

Iščeva majhen nahrbtnik nekje do 5l prostornine, za krajše teke. Mora imeti spredaj 2 žepa za bidona saj meha ne uporabljam in ga tudi nimam namena uporabljati, probal in mi ne ustreza. Pomembno je da ima nahrbtnik dodatne praktične žepke kamor lahko spravim gele in frutabele, saj imam pri trenutnem (ultimate direction ak 2.0) težave s tem.

Do sedaj sva našla in v trgovini probala 3 različne nahrbtnike, pri vsakem naju nekaj privlači in nekaj odbija, zanima me kaj menite o njih in če ima kdo še kakšen drug predlog, kater nahrbtnik kupiti oz. pogledati :D

SALOMON Advance skin 5l
SALOMON sense ultra 5l
CAMELBAK Ultra pro
 jozafat
#358292
Mene pa zanima tudi v katerih trgovinah jih kupujete?
Saj sem preverjal prek spletnih trgovin, a željenih ni več na zalogi! :twisted:
Uporabniški avatar
 mrzli
#358295
rider123 a smo se mi včeraj srečali v Extremvital... saj veš plusi in minusi bodo zmeraj, kot pri vsaki stvari... Jaz sem naročil par dni nazaj SALOMON sense ultra 8l na Sportsshoes za dobro ceno pa sem včeraj spet pogledal na njihovi strani, ker so imeli zgleda neko dobro akcijo Salomonovih nahrbtnikov ampak kot kaže je glih konec... za malo si zamudil žal... Sem imel pa v soboto na probi SALOMON ADV SKIN 12 SET in je odličen nahrbtnik... To bo naslednji nakup...uspešen nakup ti želim... ;) :D
 rider123
#358298
ja mi smo se srečali :lol: in kater je potem po vašem mnenju boljši, sense al advance skin verzija? jaz se ne morem odločiti, sense dosti bolje sede na hrbet, ima boljši sistem zapiranja, po drugi strani ima pa trše bidone ki me znajo motiti in je tako tanek da že kar vidim kako hitro ga bo treba kje šivati :roll:
poleg tega me doben ni exstra prepričal z postavitvijo žepkov in uporabnostjo, vsaj za moje potrebe :D

po pravici mi cena ni tako pomemben faktor...res ni malo denarja, še manj pa da bi ga imel v izobilju :D ampak vse znamke imajo podobno ceni in za 20€ gor dol ne mislim komplicirat, bolj se mi gre za to da bom zadovoljen z nakupom in mi bo nahrbtnik služil vsaj 3 leta. Na spletu se pa vedno najde kakšen ponudnik z dobro ceno :D

Grem danes preizkusiti še Compressport Ultron, je tudi zanimiv in pa od Camelbacka če mi uspe najti S številko, v M mi je namreč prevelik ko sem poskušal.
Uporabniški avatar
 GregaS
#358305
Moja izkušnja:

Najprej kupil ULTIMATE DIRECTION SJ ULTRA VEST 2.0, relativno veliko prostora, za nafilat so fajn žepi pod pazduho, trde priložene flaške žulijo in klokotajo, za drobnarije spredaj nima uporabnih žepov, toga konstrukcija nahrbtnika zna nekako vezati telo.

Pred pol leta na runningwarehouse.eu ob 30% popustu dobil Salomon skin 5 za 85 EUR.
Super komot prileganje telesu, mehke flaške ne klokočejo so pa z ozkim grlom malo nerodne za polnjenje, sprednja žepa sta naduporabna - notri dam na vsako stran po dve ploščici, paket robcev, tanke rokavice, tanko kapo. V manjša žepka spredaj pri vrhu pa še ključ od avta, kako solno ali zero tableto, gel, sol in drobiž.
Pri tekih do 5-6 ur tako nahrbtnika sploh ne rabim dajat s hrbta!

Na trailih sem pri drugih tekačih opazoval SALOMON sense ultra 5l in me ni prepričal. Flaške so preveč na prsih namesto bolj ob strani kot pri Skin 5, material pa je tako tanek in mehek da ob obremenitvi vse dol visi, ko star štumf :-)

Skratka, za manjši nahrbtnik Skin 5 zmaga!
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#358308
Slabi dve leti nazaj, ko sem kupoval nahrbtnik, sem jih sprobal kar precej in najbolj me je prepričal Inov-8 RACE ULTRA 5 . Problem pri teh probah je, da se prazni nahrbtniki v trgovini na mestu "obnašajo" precej drugače, kot v praksi na terenu, ko so napolnjeni s pijačo, hrano, obleko in ostalimi potrebščinami. Zato je najbolje, če je možno, nahrtnike si sposoditi od kolegov za praktični preizkus.

https://www.ultramarathonrunningstore.c ... ultra5.htm

https://www.youtube.com/watch?v=Qu5GFUCxBFk

Tale nahrbtnik me je najbolj navdušil : ker ima dve 0.5l mehki flaški (OK, to imajo sedaj praktično vsi), ki sta pozicionirani ob straneh in ne na prsih, kar je meni osebno neprimerno bolj udobno. Ima dovolj raznovrstnih žepov in odlagalnih površin. Je zelo lahek in ekstremno udoben za dolgotrajno nošnjo.

Minusi - samo črna barva, v notranjosti se rad nabira kondenz. To sem rešil z dodatno nepremočljivo vrečko, kamor zložiš cunje, da se ne navlažijo.

https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en ... drysack-6l

Dodatno sem za 1 EUR kupil še dve sponki za cevki, ki se pritrdita na sprednji pašček. Tako se med tekom samo malce skloniš in pijačo imaš na dosegu ust. :D

https://www.ebay.com/itm/2PCS-Hydration ... Om1A6biOlw


Vidim, da je nahrbtnik sedaj v nekaterih UK trgovinah na voljo za okoli 50 EUR, kar je zelo ugodno za tako kakovosten izdelek.
 rider123
#358312
danes sem preizkusil compressport ultrun, dober nahrbtnik ampak mi je žal prevelik, tudi od ospreya sem imel na voljo za preizkusiti, tam je pa problem ker je prilagojen za 250ml bidona in ne spravim notr 500ml :roll:

inov8 izgleda zanimiv, sem vam pisal na ZS če bi se dalo dogovoriti za ogled

Ultimate direction sem vse prečekiral in me doben model ne pritegne

Dachtlon varianta verjetno ni slaba, ampak bom vseeno raje več investiral in kupil nekaj bolj izpopolnjenega :D

Tale Salamon Advance skin 5 bo verjetno res najboljša opcija, bom še malo premislil preden se podam v nakup, mudi se mi trenutno ne preveč :D
Uporabniški avatar
 husein
#358322
Moj prvi resen tekaški nahrbtnik je bil Camp Trail Vest 10l. Zelo prostoren, iz hitrosušečega materiala, lahek. Slabost so bili žepi za bidone, ki so bili zame prenizko.
klik

Nekaj časa sem uporabljal tudi Osprey Duro 6. Ogromno prostora in malih žepkov. Slabost je material, ko se je enkrat zmočil se dolgo ni posušil, kar je bilo moteče nositi na sebi. Tudi žepa za bidone sta bila na taki višini, da sta me "žulila" v rebra, kar je bilo po nekaj časa teka precej boleče. Bidona sta fantastična, mehka z dolgimi nastavki.
klik

Zdaj uporabljam UD AK 3.0. Najboljši nahrbtnik do zdaj. Zelo prostoren, veliko malih žepkov, za gele, čokoladice, telefon... mehka bidona, z veliko odprtino, material je hitrosušeč. Je pa potrebno oblačila pospraviti v vrečko, saj se drugače premočijo.
klik
 rider123
#358390
po nadaljnih raziskavah in pogovoru z uporabniki sem kupil nahrbtnik Salomon Advanced skin S-LAB Sense Ultra 5 Set , zaenkrat zelo zadovoljen, top izdelek :laola
 MKC
#362005
Živjo,

Glede Salomon Advanced Skin 5 bi vas prosil za "predlog" oz. mnenje glede velikosti.
Visok sem 184cm pri ~73kg. Obseg okoli prsi je ~97cm. To je po njihovi tabeli ravno na meji med XS/S in M/L. Kaj bi priporočali v tem primeru? XL verjetno sploh ne, čeprav nekje eni priporočajo tudi številko večjo. (ni možnosti probat)
Hvala.
Uporabniški avatar
 GregaS
#362008
MKC - Salamon Skin 5 XL ti bo skoraj gotovo prevelik. Tekaški nahrbtnik se mora telesu prilagajat kot "štumf" - da ne skače, torej relativno tesno.

Sem kak centimeter višji in par kilogramov težji kot ti, z enakim obsegom prsi, in mi M/L zelo ustreza. Ne skače niti skoraj prazen (krajši teki s samo prednjima soft flaškama) niti napolnjen do konca (za recimo kake 20 urne skoraj samooskrbe avanture).
Velikost S bi bila verjetno v tem primeru pretesna (govorim glede na testiranje v trgovini), ob polnem zadnjem delu bi tudi znalo prednji del naramnic (kjer sta flaški) vleči preveč na stran pod pazduhe.

Sportshoes.com ima trenutno zelo ugodno ponudbo - če plačaš v norveških ali švedskih kronah je v rdeči barvi na voljo že za dobrih 80 EUR.

Še za en vtis kako zadeva leži na mojem 80 kilskem geštelu. :lol:
https://scontent.flju1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/43047143_338006023435893_7794681544144060416_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=82f39fe37115735752234d204bc993bd&oe=5C9C69CD
 MKC
#362012
GregaS
Hvala. Sem naročil M/L.
Čudno mi je to, da sem na dostih razpravah\komentarjih prebral, da ljudje z enakim obsegom ustreza le XL in da običajno bolj paše številka več kot pa bi bilo priporočeno po tabeli. Čudno v glavnem. Upam, da bo vredu.
Lp
 an_že
#362014
Še moj prispevek glede velikosti nahrbtnika. Vzel sem Salomon adv skin 12 in pri višini 185cm in 72kg, obseg prsi 88cm sem zel velikost XS/S in mi je v "piko" prav :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA