prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#359497
Pozdravljeni!

Zdaj ko se je vreme naredilo in ko sem dobil malo spodbude, sem se odločil da pričnem s tekom. Zanima me predvsem tek po asfaltu, 30 minut, malo špritna ostalo pa normalen tek (HIIT).

Ta teden sem šel po nakupih in ugotovil, da nimam ravno nevtralnega stopala. Ko stopim na prste, želi stopalo s palcem naprej smukniti s podpore na notranjo stran. Pri nekaterih čevljih se s palcem skoraj dotaknem tal. Res bizarno, pri normalnih čevljih tega nikoli nisem opazil, pri tekaških pa skoraj pri vsakem. Ko sem trgovcu to razlagal, me je samo debelo gledal.

Imam pa zvrnjeno peto in če pravilno razumem terminologijo, to pomeni pronacijo. Zanima me, na kaj moram biti pozoren, če mi stopalo pada s podpore? Je dovolj, če v trgovini naredim par korakov s 30 različnimi čevlji ali obstajajo boljše metode? Imam 66kg in 174cm višine.

Hvala
#359498
Jaz ne kompliciram, tudi pronator. Vzamem normalen podplat, samo ne smejo biti premehke ali prevec blazene. Z mehkimi supergami sem dobil plantarni fasciitis, ko te podplat boli, copati pa so bili mehki in za pronatorje. Ze dve leti sem brez tezav, kupim pa trse copate, normal, poskusam pa po asvaltu mehko pristajati na podplat ali potihem teci. To je moj recept, da nimam vec tekaskih poskodb. lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA