prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Urška89
#365894
Pozdravljeni!

Ali kdo od vas pred/po teku ali kakšni drugi vadbi uporablja masažni valj? Kakšne so vaše izkušnje, ste opazili razliko v regeneraciji in elastičnosti mišic ter vezivnega tkiva?
Sama sem si ga kupila nekaj dni nazaj in se z njim se spoznavam. :)
Uporabniški avatar
 Illuminati
#365896
Uporabljam ga po težjih treningih in po mojih občitkih izboljša regeneracijo. Mi pa je tudi všeč za masažo hrbta. Na začetku rabiš malo časa, da se navadiš na bolečino v mišicah ob masaži potem pa je super.
 KadilecSamo
#365899
Zanimiva tema. Jaz ga imam dva dni, iz hoferja za 7e. Ima dva dela, notranji tulec lahko odstraniš in s tem zmanjšaš trdoto (tako piše v navodilih, ki so zraven priložena in še slikice vaj). Ta manjši tulec uporabljam tudi za stopalo, ki mi nekaj nagaja v novem letu :cry: Malo sem se "povaljal" in moram reči, da je kar fajn občutek. Najbolj me boli vaja, ko masiraš zunanji del stegna. Tam mi gre kar na jok in se povaljam le dvakrat. :lol: Pa tudi pri ostalih vajah delajo tudi ostali deli telesa.
Nimam pa pojma ali je vreden teh 7e ali ne... oz. kako hitro bo izgubil "trdoto", če jo bo, saj nimam pojma o masažnih valjih. Kot rečeno pa ne morem komentirati ali mi je bilo kaj lažje na naslednjem teku, saj danes mineva drugi dan, kar ne tečem zaradi bolečine v stopalu.

Še povezva do strani, če bi kdo poizkusil... Verjetno ga bodo imeli še jutri in morda v ponedeljek, če še niso razprodali...

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba ... azni-valj/

Lp
 Urška89
#365907
KadilecSamo napisal/-a:Zanimiva tema. Jaz ga imam dva dni, iz hoferja za 7e. Ima dva dela, notranji tulec lahko odstraniš in s tem zmanjšaš trdoto (tako piše v navodilih, ki so zraven priložena in še slikice vaj). Ta manjši tulec uporabljam tudi za stopalo, ki mi nekaj nagaja v novem letu :cry: Malo sem se "povaljal" in moram reči, da je kar fajn občutek. Najbolj me boli vaja, ko masiraš zunanji del stegna. Tam mi gre kar na jok in se povaljam le dvakrat. :lol: Pa tudi pri ostalih vajah delajo tudi ostali deli telesa.
Nimam pa pojma ali je vreden teh 7e ali ne... oz. kako hitro bo izgubil "trdoto", če jo bo, saj nimam pojma o masažnih valjih. Kot rečeno pa ne morem komentirati ali mi je bilo kaj lažje na naslednjem teku, saj danes mineva drugi dan, kar ne tečem zaradi bolečine v stopalu.

Še povezva do strani, če bi kdo poizkusil... Verjetno ga bodo imeli še jutri in morda v ponedeljek, če še niso razprodali...

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba ... azni-valj/

Lp

Točno tega sem si kupila tudi jaz, prav zaradi cene me je zamikalo, pa še všečna zelena barva :). Jaz se na stranski stegenski koooomaj povaljam, res je huda. Mi je pa všeč občutek, da se obdeluje specifične mišične skupine in da se lahko uporablja pred ali po vadbi. Najbolj pa prija seveda po stegnih in mečih, res super. Brat mi je povedal, da ga je njemu tekom fizioterapije redno dodajala njegova fizioterapevtka, ko je imel probleme s hrbtom in križem.
Tema je res nova in mislim, da se mnogokrat (če sodim po sebi) pozablja na pomen regeneracije, prav zato sem jo odprla, saj golo raztezanje doma redko prakticiramo, takšni pripomočki pa nas lahko malce spodbudijo. Itak izgleda, kot da samo ležiš, ampak ja ... Videz vara, jaz sem kar tulila :rol: :rol:
Uporabniški avatar
 Illuminati
#365908
Obstajajo tudi električni, ki ti ob masiranju še tresejo mišice. Še nisem probal ampak so baje odlični. Drugače pa masažne valje profesionalni športniki kar redno uporabljajo.

Glede raztezanja za regeneracijo pa sem se tudi sam moral nekako prsilti, da sem se začel redno ukvarjati z raztezanjem oziroma natančneje z jogo. In po določenem času mi je postala zelo všeč, ker se vmes in na koncu počutim odlično in boljše kot sem se prej.

V neki ameriški raziskavi so odkrili, da 70% ljudi, ki se redno ukvarja z tekom so začeli teči, ker so "morali" shujšati potem pa so z tekom redno nadeljevali, ker jim je postal všeč in se ob njem dobro počutijo in jaz na enak način vidim jogo.

V istem trenutku pa se tudi zamislim koliko več pozitivnih stvari bi se ljudje lotili, če ne bi gledali samo na takojšno zadovoljstvo ampak na dolgi rok...
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#365909
Tile iz Hoferja so blažja varianta. Obstajajo tudi bolj "našpičeni", ki te še bolj pregnetejo med valjanjem. Seveda tudi bolj boli, a je posledično bolj učinkovito. :D
 Urška89
#365916
Illuminati napisal/-a:Obstajajo tudi električni, ki ti ob masiranju še tresejo mišice. Še nisem probal ampak so baje odlični. Drugače pa masažne valje profesionalni športniki kar redno uporabljajo.

Glede raztezanja za regeneracijo pa sem se tudi sam moral nekako prsilti, da sem se začel redno ukvarjati z raztezanjem oziroma natančneje z jogo. In po določenem času mi je postala zelo všeč, ker se vmes in na koncu počutim odlično in boljše kot sem se prej.

V neki ameriški raziskavi so odkrili, da 70% ljudi, ki se redno ukvarja z tekom so začeli teči, ker so "morali" shujšati potem pa so z tekom redno nadeljevali, ker jim je postal všeč in se ob njem dobro počutijo in jaz na enak način vidim jogo.

V istem trenutku pa se tudi zamislim koliko več pozitivnih stvari bi se ljudje lotili, če ne bi gledali samo na takojšno zadovoljstvo ampak na dolgi rok...

Res je, da večina začne s športanjem, ker ''bi mogli nekaj narediti zase'', tako smo verjetno po večini pristali med rekreativnimi tekači. Sama sem razmišljala o kombiniranju še kakšne vadbe, doma zaenkrat delam kaj iz videov na YT (kombiniran HIIT, saj bi morala okrepiti jedro ...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA