prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...

copate katere znamke uporabljate?

Adidas
103
12%
Asics
164
19%
Mizuno
218
25%
New Balance
30
4%
Nike
216
25%
Reebok
32
4%
drugo
92
11%
 aljaz20
#337026
Pozdravljeni,

verjamem, da je med vami veliko izkušenih tekačev, ki ste že imeli možnost testirati veliko različne tekaške obutve.

Ukvarjam se z nogometom, zraven tega zelo rad tečem. Lahko bi rekel, da tečem 4x tedensko po okrog 8 km.

Doletela me je poškodba sprednje križne vezi in meniskusov, zato čakam na operacijo. Med tem časom je koleno v dokaj dobrem stanju, da lahko normalno tečem.

Rad bi izbral primerno obutev, ki bo nudila dovolj podpore oz. blaženja. Za moj tek je značilna majhna supinacija.

Hvala, lp
Uporabniški avatar
 Medicius
#337043
@aljaz20, imaš Adidasov Boost program, Nike Pegasus ali Lunarglide, Asics Nimbus, ... skratka ogromno modelov, ki nudijo obilo blaženja. Jaz si tukaj rad preberem teste in mnenja uporabnikov: http://www.solereview.com/
Sem čakal na Adidasove Ultra boost, ki pa bodo verjetno polom glede na prve odzive: http://www.solereview.com/adidas-ultra-boost-review/
Tako sem si zdaj nabavil Adidas Supernova Glide 7, v trgovini so mi lepo vsedle na nogo, nisem pa še tekel v njih (drug teden). Do zdaj oz. zdaj pa tekam naokrog v Nike Pegasus 31. Od začetka so mi dale občutek, da nudijo manj blaženja od predhodnega modela, a po 700km teka v njih nisem imel čisto nobenih težav, kar pomeni, da copat nudi več kot dovolj blaženja, glede na to da tečem izključno po asfaltu. Tudi materiali so kvalitetni.
#337456
pozdravljeni,
sam sem dobesedno sele zacetnik tekov. pred kratkim oddtekel svoj prvi mali maraton po 6 tednih priprav. in sicer z copati Nike Pegasus . cas 1:58:08 .zadovoljen za prvic. glede copatov lahko recem , da sem izredno zadovoljen in so se tudi pokazili kot izredno hvalezni copati.
ker sem seveda v zaletu navdusenja ,poskusam slediti vsemu kar se tice teka. po prebrani knjigi Dusana Mravljeta -Tek , moja norost sem se zacel obracati na dognanja , da je tek sam po sebi naraven in v nas prirojen in kot tak naj bi bil kar se da najbolj naraven.
po nekaterih objavah ter po youtube testih , se vse bolj nagibam da bi poskusil z tekaskimi copati brez blazenja- tako imenovanimi fivefingers ali barefootkami.
zanima me ali je kje kaj na to temo napisano in ali ima kdo kaksne izkusnje s bosim tekom?.
skoraj vsi podatki , so govorili v prid tega teka , dokler nisem danes naletel na tale clanek:

http://www.polet.si/maratonec/opotekanj ... ogega-teka

sedaj pa sem spet v dvomih. vem da je vsak clovek po sebi unikom in pac mora vsak najti kaj mu najbolj ustreza ampak vecina velikanov iz sveta teka zagovarja tezo - majn blazenja v petnem delu je bolje.
cakam se na knjigo Rojeni za tek , pa da se njo preberem .
hvala za kaksen komentar oz. napotke glede bosonogega teka.
lp
 bod
#337459
Najprej iskreno čestitam za zelo dober rezultat na polmaratonu!

Bosonogi tek je samo in le tek brez obuval. Iz definicije sledi, da ne rabiš nič kupiti zanj :) Poišči en lep travnik brez pasjih kakcev in jeznih kmetov, potem pa čevlji in nogavice dol pa akcija. Se boš počutil, kot da si star pet let ;)

Tudi sicer tip superge ni tako zelo pomemben, ampak tehnika, natančneje, kam na stopalu pristajaš - spredaj (na prste) ali zadaj (na peto). Na prste lahko čisto v redu tečeš v klasičnih tekaških copatih. Na peto lahko tečeš tudi v "minimalkah", ampak bodo bolečine prišle po par (dobesedno) kilometrih. Pristajanje se najlažje vidi iz posnetka od strani. Prosi kakšnega kolega, da te snema (mobilni telefon je čisto OK za to) ali pa pojdi na kakšno tekaško delavnico.

Prehod na "tek na prste" ti bo vzel vsak eno tekaško sezono. Vmes lahko še vedno tekmuješ, ampak s staro tehniko. Napredka na tekmovanjih ne bo tako veliko, kot če bi ostal pri stari tehniki. Kratke treninge delaš na prste (z novimi copati, če že hočeš iti v nakup), dolge pa po starem. Na začetku bodo taki kratki treningi zelo zelo kratki, recimo 1 km, potem pa počasi (vsak mesec) malo podaljšaš.

Tudi pri minimalkah imaš malo morje izbire, ne samo "fivefingerske": huarache (boš še bolj frajer kot s "copati s prsti"), razne "racing flats" superge od uveljavljenih znamk, "zero drop" superge ...
Uporabniški avatar
 vencelj
#338383
Lani oktobra sem začel uporabljati svoje prve Treksta superge, modela Alter ego z in brez gtx.

Sedaj sem si omislil nove, tokrat model SYNC. http://www.tekac.si/novice/10829/treksta_sync.html
Po prvem testu ugotavljam, da imajo malce trši podplat, kar bo bolj uporabno predvsem na skalnih gorskih poteh.
Zakaj se odločam za treksto. Vedno skušam odkrivati kaj novega, zato so me mikale že prej, ugodna cena s popustom (kuponi na tekmah) me je samo še dodatno prepričala. Vendar: če bi se copati izkazali za "kr˙neki", se verjetno ne bi odločal za že tretji model...izkušnje so me prepričale, da so v redu.
http://vencelj-sportnik.blogspot.com/20 ... i-cas.html

LP, vencelj
 vlade
#338384
Treksta sync gtx sem si lastil tudi jaz. Na splošno - zadovoljen. Pohvalim jih za nizek padec in prostoren sprednji del. Evropski proizvajalci so spredaj tako utesnjeni, na jih niti ne povoham več. Iskal sem copate za kombinacijo asfalt - teren z GTX membrano. Ponudba je zelo omejena. Salomon x-celerate in treksta sync, tu se ponudba konča.
katere copate uporabljam?
Da uspešen rekreativen tekač najde tisto "pravo", mora preživeti dve sezoni teka. Potem so nakupi lažji.
Meni lepo ležijo ameriški proizvajalci: brooks, NB, saucony, skechers.
 Gregi
#339364
Prisegam na Nike Vomero, imam že 4 par zapovrstjo, Zaćel z 3+, preskočil na 7, 8, zdaj tečem v 9ki. Moram pa reči, da so iz verzije v verzijo manj mehki, kar mi, kot suplinatorja, prav nič ni po godu...
Uporabniški avatar
 čara
#339410
Koooončni novi hribovski copati + agility šuhi. Inov8 x-talon 212. Kaj je to super! Včeraj je bil z njimi samo en majhen šprint okoli ihuuu :laola
Uporabniški avatar
 fifi1968
#339591
Danes sem prvič sprobal na 10 km superge ON cloudsurfer :P Prvi občutki so fantastični.
Zahvaljujem se ultra maratoncu Lojzetu Primožič za nasvet pri nakupu. :)
 MaliFric
#339597
Jaz imam za po asfaltu in za tla, kjer ni kamnov On Cloud (ne vem ker model, ker imam 48,5 številko noge in vzamem vse, samo da imajo), drugače pa imam za druge teke še Nike Airmax (nekaj let star ampak še vedno v izjemnem stanju) ter Brooks Ravenna 5. Izjemno sem navdušen nad Onkami, samo na žalost jih ne morem imeti v gozdu ali pa kje tako, ker se kamni vedno zatikajo notri. Nike pa me res super presenetil, da držijo tako dolgo, ta novi airmaxi mi pa vizualno ne potegnejo. Razmišljam, da bi nasljednje vzel adidasov boost, ker me zanima kakšen je za tek.
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA