področje za 'netekaško' literaturo - najave, objave, opisi knjig in revij s športno in obšportno tematiko
#51481
tomaz.zupancic napisal/-a:
tek_v_snegu napisal/-a:Zdaj ob koncu sezone je trenutek za zastaviti kaksen izziv v letu 2006.

Ker razmisljam da bo slej kot prej potrebno zastaviti cilj E6 v celotni trasi od Baltika do Rijeke. Sem razmišljal da bi spomladi 2006 se za pokusino lotil od zacetka kjer vstopi E6 v SLO torej pri Radljah pa vse do Rijeke preko Kotarja. Zadevo si predstavljam da bi morala biti toliko hitra da bi si kot navaden smrtnik ( sluzba ) lahko privoscil v normalnih dneh dopusta
( eden delovni teden recimo tako da morda se kaksen del Avstrijske Stajerske pripel ). Zato si predstavljam da bi najboljsi kompromis bilo gorsko kolo ( da se ga potiskati, na spustih si toliko hitrejsi in zloraba naziva pespot ni tako huda ). Ideja pa je v tem da kolesaris kjer se da na poti pa pes se povzpnes na glavne visinske tocke oz. vrhove. Po grabah pa pac tudi malo potisnes.

Zadevo si predstavljam da bi se izpeljala v drugi polovici junija.
Sam imam namrec izkusnje zGorskim Kotarjem da zanjo tiste mrzle doline ( Gerovo, ... ) v Gorskem Kotarju biti kopne od snega tudi komaj konec junija.

Zdaj pa ker projekt vendarle ni kar tako:
kar se mene tice bom moral "upgrade-at" kolo , pa se kaksne boljse torbe oz. bisage posodobiti pa narediti cez zimo in sedaj jesen se kaksne vpogledne ture ...osebno si moram pogledati se zadevo do Snežnika oz. osrednji del in sem razmišljal da bi kot trening ture v toku jeseni in zime malo poblize zadevo pogledal enkrat mesecno z ogledno turo.

JE kdo razmisljal o kaksnem taksnem projektu pa da se ekipa spravi na kaj takega?


Midva z Alešom sva lansko leto naredila križ po celotni E-6 poti iz Radelj ob Dravi do Simonovega zaliva ( LOJZP - LAŠKO PIVO DONESEL PRES :cast1: :cast1: ).Tako da ta varianta je možno da jo bom ponovil samo v tekaški varianti ne s kolesom, jok brate odpade!
Ker Snežnik je zakon samo èe je oskrbnik seveda gor, da ne èakaš kot mutav na telefon pred vrati njega pa od nikoder!
Bom ponovil to zadevo, samo še bolj organizirano kot tedaj!Tedaj je bilo kar v redu sam se da spraviti še na višji nivo filinga!
Bomo videli kaj bo vse prineslo naslednje leto!
Najprej porihtati zdravje pol pa gremo novim zmagam naproti!
ÈAO!


Jaz pa s Sviscaki nisem imel problema.

Sneznik pa sem imel samo za pes vzpon.

Potem pa sem se spustil cez Hrvasko mejo s kolesom in od tam napadel Crni Lug oz. Risnjak potem pa na Gerovo in Platak do Grobnika nad Rijeko.

S kolesom mi je projekt realnejsi za cas ki ga lahko naklonim.
Pa se brez pomozne logistike si predstavljam da bi ga izpeljal.

Na tiho pa racunam se na kaksnega kolesarja ( je lazje ekipo sestaviti iz gorskih kolesarjev kot iz gorskih tekacev).

Vsaka cast ce sta to izvedla v enem dahu tudi ce ni bilo do Rijeke je to lep kar soliden podvig za eden dah sploh se logistika spalne vrece , nahrbtnika in kompromis da si v nekem dovolj dobrem casu ze doma.

Jaz bi se edino zadevo obarval s pes vzponi na obpotne vrhove ( Sneznik, Snjeznik, Risnjak, Kapela, pa v severnem delu Svinska planina v Avstriji, pa Bloke, ...). No bomo videli kako bodo uspevale ogledne ture od novembra dalje.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA