teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 MBrando
#289497
Kaj menite, koliko bi škodovalo pitje BELE KAVE 3-4x tedensko? Baje, pravijo, da je bela najslabša. Samo polnomastno mleko in malo kafice.
Vaše mnenje?
 spela*
#289506
MBrando napisal/-a:Kaj menite, koliko bi škodovalo pitje BELE KAVE 3-4x tedensko? Baje, pravijo, da je bela najslabša. Samo polnomastno mleko in malo kafice.
Vaše mnenje?


Če nimaš problemov z mlekom ... ne vidim razloga, da je ne bi pil.
Meni bi to delalo probleme.
Uporabniški avatar
 raf
#289517
spodaj nižje na forumu je en model razlagal, da je tako pitje škodljivo in da priporoča samo kavo z gobicam, ki je čudež in ozdravi vse tegobe posameznika..... :lol:
kava v zmernih količinah ni škodljiva.....škodljive so trditve, da pač je čudežna
 klas
#289531
Marlon, ti bi moral (glede na opis tvojega kofeta) vprašati:

polnomastno mleko - ja al' ne ? :D

je pa tako,kot je rekla špela*
 Obala
#289533
Jaz pijem navadno belo kavo,(polnomastno mleko,Bohinjsko najraje)in samo eno na dan, to je zjutraj..med živimi sem še :-- ,nekajkrat na mesec je proja ali pa cikorija,cca 4-6. Hmm,ok pa kako ledenooooo 8) kdaj pa kdaj poleti.
Uporabniški avatar
 MBrando
#289537
HVALA LEPA za pomoč in razlago. Definitivno pomagalo!
O ja, žitna kava pa je pri meni REDNO na tapeti. OBOŽUJEM JO!! Spomni me na pokojno nono in najine pogovore, vragolije in skupno pečenje...
Ahh ja, RIP nona!
Uporabniški avatar
 paulo
#289547
Da pa bi se kavi odpovedal, bi pa moral biti dober razlog za to.
Ali pa bi še potem reko od nečesa se more umret.
Pijem kratko ,brez mleka in cukra.
Nekaj časa sem rabil ,da sem se navadil na okus,sedaj pa je super.
Spijem eno do dve.
Uporabniški avatar
 teoo
#289548
Meni je dohtar rekel, da je, če piješ kavo na tešče, zaradi obremenitve želodca, bolje piti z mlekom kot brez. Če še nekaj hrane vržeš zraven, pa sploh ni panike.
Uporabniški avatar
 natasa
#289550
Brez kave mi živeti ni :lol: .....mal heca..... ampak si res ne predstavljam začetka dneva brez dobre turške kave brez sladkorja in mleka.....čez dan pa še eno.....kavo pijem iz skodelice za belo kavo ( 2 dcl )...torej 2 dcl čistega užitka :D ...in ne vidim enega pametnega vzroka zakaj bi jo prenehala piti.....razne analize in testi me ne prepričajo, saj je užitek ob pitju kave veliko bolj prepričljiv :-- . Stranskih užitkov med tekom pri sebi še nisem opazila....pa velikokrat spijem kavo tudi pred treningom.... :lol: .
Uporabniški avatar
 MBrando
#289638
Zelo dobro pisanje. HVALA!!! Ste me že takoj prepričali. Takšne ljudi rabim, kateri pomagajo, brez da bi zato kaj zahtevali. :laola

Natasa: "...saj je užitek ob pitju kave veliko bolj prepričljiv." Razlog da pijem belo kavo iz jušne šalce je ravno to. Užitek ob prijetnem kramljanju, z dobrotami izpod mojih rok, nekje na sončeku v meni omiljenimi cafeji je to, kar plemeniti in da življenju sploh smisel...
 Neja13
#289652
Zjutraj, ko je še zunaj tema, zavita v "šlafrok", skuštrana, naredim prvi požirek kave! Mojih 5 minut! Pa ni ga vraga, da mi kdo to vzame :evil:
Uporabniški avatar
 Asparagus
#289681
V zmernih količinah ni nobena stvar, ki jo poješ, ali popiješ, škodljiva.

Moja stara mama ima sto let in še vedno pije kavo. Tudi v domu je to en prijeten obred, najbrž eden redkih, ki jim je še ostal.

Privošči si kavo in kakšno poslastico brez slabe vesti. :D
Uporabniški avatar
 MBrando
#290051
Asparagus: :clap:
Pa ravno danes sem ob zajtrku prebiral čtivo in naletel na novo raziskavo, katera potrjuje, da skodelica kave ali več na dan zmanjša možnost srčnega udara in drugih zadev okoli zdravja. Vedno več pozitive vidim in mi je v veselje, da mi tiste 2-3 kavice na teden ne škodijo. Morda bi pa moral res 1 na dan, da še povečam učinkovitost vseh sestavin v kafici.
Res pa je, da je moja varianta manj zdrava, saj pijem VELIKO BELO, kjer je poudarek na penastem njam njam mlekecu in je kafice le za vzorec.
Ampak...nekaj pa le je!
Uporabniški avatar
 Bor
#290133
spijem dnevo vsaj 4 kave...pa rajš kakšno već....pijem pa turško z mlekom in dosti sladkorja....problemov nobenih, ne med tekom , ne s spanjem....včasih se še ponoči zbudim , spijem kavo in grem nazaj spat :-) čudak sej vem :-)
 dojencek
#290200
Moja babica in dedek sta bila oba velika kofetarja (ni bilo dneva brez kave) in sta oba doživela čez 90 let. Babica je obvezno pila belo kavo, pa za posneto mleko verjetno še slišala ni :wink:

Tudi pri meni je obvezna jutranja kava.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA