teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 bobsaap
#329320
@ogi, res ne razumeš. :)

To, ko sem napisal, da bi ga jedel "na žlico", sem le želel metaforično prikazati, da iščem DOBRO olje, okusno, takšno, da bi ga LAHKO jedel na žlico ... ne jem in nimam namena jesti olivnega olja na žlico - uporabljam ga za vse drugo, samo v ta namen ne. Hehe. :)
 bod
#329326
Grenko ali pikantno? Grenko (kot grenivka) pomeni da je olje žarko in samo za stran zlit. Pikantno (kot poper in/ali gazirana pijača) olje pa naj bi imelo več "zdravilnih snovi", kot so biofenoloi. Istrska olja so po večini vsa izredno pikantna, italjanska in grška pa ne.
Uporabniški avatar
 čara
#329367
Tisti, ki imajo zaradi kake antibiotične kure ali česa drugega poškodovano želodčno sluznico, njim zelo koristi žlička olja, navadno totrovega. Sicer pa jaz olje dajem čez solate ipd in kdaj kombiniram s konopljinim, lanenim, madeljnim...

Avokado yummmy. Ni je boljše kombinacije kot avokado, mozzarela in paradižnik ter balzamični kis (meni je dober Ponti). Tega bi lahko pojedla še in še.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA